Menu

niedziela, 11 listopada 2018

Ty i ja dwa różne światy- Elżbieta Kosobucka [Patronacka]

Udostępnij ten wpis:Miłość pojawia się w przeróżnych okolicznościach. Czasem wystarczy jedno spojrzenie, innym razem uczucie rozpoczyna się od przyjaźni i wzajemnej chęci bezpieczeństwa dla tej konkretnej osoby. To nie od sposobu, w jaki rodzi się uczucie, zależy jego siła. Tylko czy zderzenie dwóch światów może obyć się bez rannych? Jak uwierzyć w uczucie, poddać się mu i nie stracić siebie?

Natalia kochała wakacje u babci. Każdego roku pędziła niczym niesiona na skrzydłach do znanych miejsc i przyjaciół, którzy wypełniali jej czas beztroską, zabawą i bezpieczeństwem. Tak było do pamiętnego lipca sześć lat temu. Jeden wieczór nad jeziorem zrujnował jej spokój ducha i jednocześnie złamał serce. Kamil uratował ją z rąk napalonego znajomego, równocześnie zapominając, o tym jakiego wsparcia oczekiwałaby zakochana nastolatka choćby od przyjaciela. Ich drogi rozeszły się na sześć lat. Teraz Natalia stoi na rozdrożu, właśnie skończyła studia i musi podjąć decyzje o wyjeździe z kraju. Chce zamknąć sprawy z przeszłości i wyjaśnić sprawy z Kamilem.

On to mężczyzna z pozycją, planem na siebie, który nie idzie na kompromis. Jego jedyną słabością jest właśnie ona. Czy uda im się odnaleźć wspólną drogę? Czy ich miłość pokona różnice, jakie dzielą ich światy?

Początek tej historii to klasyka romansu. Ona zakochana w nim od zawsze, młoda i pełna pasji. On niczym starszy brat broniący jej przed niebezpieczeństwem. Czy zatem jest co odkrywać?

Autorka nie da nam się nudzić, gdyż ta historia z pozoru ułożona i dążąca w jednym kierunku, ukazująca miłość prostą i łatwą to tylko pozory. Tych dwoje będzie musiało się zmagać nie tylko z samymi sobą, ale i różnicami, jakie powstały w czasie ich rozłąki.

Początkowo ich zachowaniem kierują głęboko skrywane uczucia, które nie mają mocy, by przebić się przez strach i nieporozumienia. Gdy spotykają się po latach, ich uczucie oczyszczone z młodzieńczej nieprzewidywalności, na nowo rozpala ich serca. Dzieli ich, jednak to jak wyglądają światy, w których oboje żyją. Rozpoczyna się historia, która urzeka tym, co uwielbiam w stylu Elżbiety Kosobuckiej.

Ciepło, nostalgia i czyste uczucia, które muszą przejść krętą i pełną kompromisów drogę. Całość zamknięta w lekkim i przyjemnym stylu autorki, gdzie tajemnice budują napięcie, a niespodziewane zwroty akcji wprawiają czytelnika w osłupienie i zachęcają do dalszej lektury.

Powieściopisarka z należytą dozą miłości, nadziei i życia stara się nas wprowadzić w świat, który zmusi do refleksji, otuli serca ciepłem i da wspaniale spędzony czas. Bohaterowie zyskają waszą sympatię przede wszystkim ze względu na charaktery nadane im przez pisarkę. On twardy i bezwzględny w dążeniu do celu, potrafi oddać wszystko w imię miłości. Ona delikatna, z artystyczną duszą, mająca swoje zasady i ceniąca skromność. Co wyjdzie z połączenia tak różnych osobowości? Przekonajcie się sami. Myślę, że delikatny i niezwykle magiczny sposób opowiadania o miłości, jakim posługuje się Elżbieta Kosobucka, urzeknie wielu z was. Ja jestem na tak i ciesze się, że mogę patronować tak ciekawej i pięknej historii.

Ocena książki:

Tytuł: Ty i Ja dwa różne światy 
Autor: Elżbieta Kosobucka 
Wydawca: Self Publishing
Liczba stron:174/172
ISBN:9788394476731

6 komentarzy:

 1. Z Twojej recenzji kochana wynika, że jest to książka z tych, które lubią najbardziej, więc na pewno również będę ją czytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Napewno będzie ciekawa i warta przeczytania. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdyby nie Twoja opinia pewnie nie sięgnęłabym po tę książkę. Nie lubię serii, ale tak dobrze o niej napisałaś, że jak będzie okazja to na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dopisuję do listy :D
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem czy polubię. Ale jak nie spróbuję, to się nie przekonam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię serie wydawnicze, a ta wydaje się pełna ciepła i miłości. W sam raz na nadchodzące święta.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia