Marta wśród książek,  Recenzje

„Kółko się zakochuje ” Czyli jak należeć do kółka Zyty Kowalskiej

„Kółko się zakochuje”
Zyta Kowalska
Novae Res
str.276

Jako, że lubię płodozmian literacki potrzebowałam teraz czegoś przy czym będę mogła się pośmiać, historii z którą będę się zgadzać i wyznawać podobne złote myśli i wartości. „Kółko się zakochuje” idealnie się nadaje, ale do rzeczy zapraszam.
Poznajcie Kółko
 Czikita, piękna zoolożka mająca romans z jurnym, aczkolwiek nie wysokim Latynosem.
Ruda, łamaczka męskich serc, jedyna mająca swoje lokum pracownica banku, przyciąga wielu psychopatów.
 Madzia, która swego szczęścia szuka za oceanem, w kraju dorabiała na korepetycjach.
Pola,wieczna doktorantka i dziewica, ciągle nawija o biustach i ich władzą nad światem, lekka nadwaga nie pozwala jej na porzucenie dziewiczego stanu.
Ania, wieczna nieszczęśliwa narzeczona, bo ile można czekać, aż facet (w jej wypadku Kuba) się ogarnie?
Zyta, w kółku Siostra przełożona. Próbuje być dziennikarką, na co dzień rozdarta między członkiem Mensy a fanem motoryzacji. 
Przy takiej mnogości charakterów nie może być nudno i absolutnie nie jest. Dziewczyny każdego dnia zgłębiają tajniki męskiej logiki i umysłu. Przechodzą przez wiele nieudanych związków, szukają sposobów na zaistnienie w umysłach mężczyzn a wszystko to z ogromną dawką humoru i całego wiadra przyjacielskiego wsparcia. Każda dziewczyna w swoim życiu stanie w tej nie równej walce z losem by na końcu dojść do wniosku, że facet idealny nie istnieje ( bądź był wcześniej kobietą:)). Dobrze podczas tej drogi mieć tak wspaniałą i różnorodną przyjaźń. 
Losy członkiń… nie członkiń w końcu Woody, mawiał żeby jednak żadnym członkiem w życiu nie być :).. A, więc losy Kółka są napisane genialnie, z dużą dawką humoru, babskich przekomarzań i przygód, których zazdrościć powinna każda kobieta wchodząca w etap 20+. Całość napisana trochę w formie pamiętnika z genialnymi Radami dla przyszłych wnucząt. Dzięki takiej formie narracji czujesz się częścią, jednością Kółka. Masz wrażenie, że znasz każdą z dziewczyn osobiście, możesz uczestniczyć w radościach, smutkach i ich zalewaniu w doborowym towarzystwie. Bo nie ważne co cię w życiu spotka tylko z kim .
„Tak, fantazja kobieca nie zna granic… rozsądku”
Autorka humorystycznie ukazuje najgenialniejsze lata, te kiedy zaczynasz się zastanawiać czy aby na pewno nie powinnaś mieć już męża, gromadki dzieci albo dużego majątku i czy aby na tle reszty znajomych nie wypadasz blado.Tego w którym matka co i rusz mimo chodem pyta się o przyszłego absztyfikanta. Pokazuje jak ważna w życiu jest przyjaźń i wiara we własne siły. 

„Kółko tęskni, Kółko radzi, Kółko nigdy cię nie zdradzi”.

Jak dla mnie powieść jak najbardziej na Tak. Mogłabym w nieskończoność czytać o losach Kółka, ich podbojach i pomysłach. Lekki styl autorki zachęca i wciąga od pierwszych linijek, nie zauważasz  kiedy nagle pojawia się ostatnia strona. Dużo śmiechu i chwil zadumy plus wiele cennych rad ( Próby podbicia czatu geniusz).  Uwielbiasz każdą życiową mądrość dla wnucząt i każdą zabawną chwile w życiu dziewczyn. Mam nadzieje, że niedługo będę mogła sięgnąć po kolejne teksty autorki. Zapraszam was do przeczytania książki Zyty Kowalskiej i śledzenia fp Kółka. Ja chcę więcej i idę zobaczyć co robią moje przyjaciółki.
Za możliwość przeczytania książki dziękuje Autorce oraz wydawnictwu Novae Res.                   
   
       

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *