Dafciki wśród książek,  Recenzje

„Ciapek” Wanda Szymanowska

„Ciapek” 
Wanda Szymanowska 
wydawnictwo Białe pióro

Każdy, kto ma, dziecko wie, że następuje taki moment, w którym rzeczona pociecha zabiega o pupila. Wiemy też, jak ważne jest przygotowanie takiego małego człowieczka do jednej z najodpowiedzialniejszych ról w życiu, właściciela.
Wanda Szymanowska w swojej książce o przygodach psa imieniem Ciapek pokazuje, jakie mogą być konsekwencje nieprzemyślanych prezentów, lecz także jak ważne są uczucia okazywane takiemu futrzakowi.

Tytułowy Ciapek jest jednym z dwóch piesków z miotu, jednak ze względu na nijaki wygląd nie zaskarbia sobie miłości właścicielki, która po wielu miesiącach samotnego życia Ciapka w piwnicy oddaje go w prezencie.
W nowym domu Ciapek dostaje kilka chwil zainteresowania, po czym zostaje porzucony.
Autorka poprzez bajkę pokazuje zarówno złe zachowanie i brak empatii do zwierząt pierwszych właścicieli Ciapka, jak i absolutny brak przygotowania i brak odpowiedzialności dziewczynki, która psa dostała w prezencie jako chwilowy kaprys.

Nie łudźmy się, zachowanie dzieci zawsze zależy od tego, jak w odpowiedzialność wprowadzą je jego rodzice. Nie należy ulegać i kupować zwierząt tylko dla chwilowego kaprysu, gdyż każde zwierze odczuwa emocje i nie chce być porzucone. Każdą decyzję należy przemyśleć tym bardziej kupno zwierzaczka. Przygotowujmy naszych malutkich do obrony tych słabszych, uczmy dzieci empatii do zwierząt i ludzi: ).

Polecam książkę pani Wandy każdemu rodzicowi planującemu kupienie zwierzaka. To bardzo ciekawa i pouczająca historia, która pomoże dzieciom i nie tylko zrozumienie jak ważna jest odpowiedzialność.

Moje dzieci cieszyły się podczas czytania opowieści o Ciapku, która zagościła w naszym domu wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny : ) Teraz razem wychodzimy z pieskiem, który ma oddech na spacerze od przytulasków i głaskania.

Serdecznie dziękuje za możliwość przeczytania „Ciapka” autorce. Cieszę się, że właśnie ta książka stała się pierwszą wspólnie czytaną z dzieciakami zakończoną recenzją : ).


Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *