Marta wśród książek,  Recenzje

Za wszystko i za nic- Krzysztof Langer

Wiele razy w życiu człowieka stawiane jest pytanie, czym jest miłość. Nie raz przyjdzie nam się zmierzyć z próbą odpowiedzi, za co kochamy i czymże jest istota miłości, gdzie znaleźć możemy jej sens, by przestał być tajemnicą nie do rozwikłania dla przeciętnego umysły. A jeśli, ktoś chce nam w tych poszukiwaniach pomóc? Czy warto czytać o miłości, o tym, jak postrzegana jest przez innych?

„Za wszystko i za nic” to książka o życiu, o uczuciach. Poradnik, który może wspomóc każdego poszukującego miłości i tego, który próbuje ją okiełznać. Historia Emanueli i jej córki, w których życiu pojawia się wiele pytań o różne rodzaje i aspekty miłości. To podróż, podczas której będziemy krok po kroku odkrywać, czym jest miłość, jak ją zdobyć i jak pielęgnować. W tej podróży naszym bohaterkom odpowiedzi i wsparcia udziela Zenobiusz, ojciec Emanueli.Bohaterowie tworzą zgrany obraz rodziny, która obdarza się wsparciem, chroni i dba o miłość rozmową. Niosą pomoc sobie nawzajem, tworząc piękny obraz nadziei, która pozwala nam wierzyć, że każde pytanie znajdzie swą odpowiedź. Myślicie, że wiecie, czym jest miłość i jak ją odnaleźć? A może już ją znaleźliście i jesteście rozczarowani tym, co następuje po zauroczeniu i pierwszych falach uczucia? Są też tacy ludzie, którzy tkwią w uczuciach chorych, bez względu na siebie i swoje szczęście. Więc jak pomiędzy tyloma rodzajami uczucia znaleźć to właściwe i o nie dbać?Autor w ciekawy i życiowy sposób ukazuje problemy dnia codziennego i nasuwające się pytania. Pomaga odnaleźć to, co ważne i nie stracić tego, co niedocenione.Książka ta jest dobrą alternatywą dla każdego człowieka, w którego głowie pojawiają się pytania, a on sam zastanawia się nad swoim postępowaniem. Rady zawarte w książce nie są pozbawione sensu, są realne i warto stosować je w swoim życiu.To lekko i z sensem napisana powieść, w której próżno szukać wątków romansowych, choć cała jest o miłości. Pomoże wam odkryć, że kocha się za wszystko i za nic. Po prostu liczy się samo to, że miłość jest i ma tyle odcieni. Warto przeczytać i się nad tym zastanowić, ponieważ o miłości warto mówić, pisać i czytać jak najwięcej.


Ocena książki:

Tytuł: Za wszystko i za nic
Autor: Krzysztof Langer
Wydawca: WFW
Ilość stron:250
ISBN: 9788378053897


Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *