Marta wśród książek,  Recenzje

Druga szansa- Marcie SteelePrzyjaźń to bardzo delikatne i wartościowe uczucie, którego pielęgnowanie wymaga cierpliwości i wyczucia. W naszym życiu jednak często dochodzi do nieporozumień, które gdy im na to pozwolimy, zawładną nami i sprawią, że nie będziemy w stanie nie tylko zadbać o przyjaźń, ale i cieszyć się z tej otrzymanej. Często tkwimy w bezpiecznym zawieszeniu, które ma nas uchronić przed krokiem w tył lub zranieniem. Czy nie warto jednak zaryzykować i otworzyć się na miłość i dać swojemu sercu drugą szansę?

’Dlaczego niektórzy wolą psuć komuś opinię, zamiast rozpowszechniać miłe treści? Nigdy nie rozumiała osób karmiących się cudzym nieszczęściem.’

Trójka przyjaciół razem pracuje w sklepie obuwniczym Hedworth. Gdy w ich życiu mają miejsce różne zawirowania, los stawia przed nimi wyzwanie, ich miejsce pracy ma zostać zamknięte. Gdy Riley postanawia wbrew właścicielce zrobić wszystko by uratować Chandlera, przyjaciele nie wahają się ani chwili, podążają za jej planem, który wprowadzi w ich życie mnóstwo zawirowań. Czy Riley znajdzie miłość i da szanse swojemu pokiereszowanemu sercu? Jak Sadie poradzi sobie z pierwszą rocznicą śmierci męża? Czy Dan będzie wiecznym singlem?


Marcie Steele stworzyła niezwykle prostą i ciepłą opowieść o przyjaźni, miłości i wybaczaniu. Książka dzięki lekkiemu stylowi i niesamowitej plastyczności, z jaką autorka wykreowała swoich bohaterów, jest przyjemną podróżą w świat pełen ciepłych uczuć. Bohaterowie są bardzo naturalni, złoszczą się, popełniają mnóstwo błędów i odczuwają ogrom niepewności, jednak nie tkwią w złych uczuciach zbyt długo, wciąż szukając pasji i nowych dróg w życiu. Ich przyjaźń nie zawsze jest idealna, ale starają się ją ulepszać z dnia na dzień. W grę wchodzi też poszukiwanie uczucia. 
’Jednak obecnie nie zamierzała wystawiać serca na kolejne ciosy, a poza tym miała ważniejsze rzeczy na głowie – uchronienie sklepu przed zamknięciem, a ich paczki przed wymuszonym rozstaniem.’
Każdy z trójki głównych bohaterów tej powieści jest w innym momencie swojego życia i potrzebuje innego rodzaju wsparcia. Dan stara się znaleźć miłość, by poczuć, jak to jest być kochanym. Riley po zawodzie miłosnym pragnie chronić swe serce, jednak gdy na horyzoncie pojawia się Ethan, nie będzie już tak łatwo opierać się pragnieniom. Jest i Sadie, która każdego dnia uczy się od nowa oddychać bez Rossa. Wszyscy mają jeden cel, ocalić salon obuwniczy, w którym pracują, gdyż to ostoja ich przyjaźni.


Mnóstwo emocji, które wywołają zarówno łzy smutku, jak i te radości. Piękna historia o sile przyjaźni, o mocy, z jaką miłość trafia do naszych serc oraz o pasji, której siła podniesie nas z kolan zawsze wtedy, gdy my zaczniemy się poddawać. To wszystko zostało zebrane w bardzo ciekawej i magicznej oprawie okraszonej ciepłym i przyjemnym stylem autorki, która otula słowem niczym melodią nasze umysły i kołysze nasze serca delikatnością i kruchością, jaka nas otacza na co dzień. 
’Riley podziwiała tempo, z jakim rozwijał się konkurs, ale teraz poznała też ciemną stronę popularności. Na domiar złego historia, którą rozpowszechniała Clarissa, nawet nie była prawdziwa. Jak miała powstrzymać plotki?’
Jak wielką siłą jest przyjaźń, która w zamian za dbanie o nią oddaje dobroć, wsparcie i miłość ze zdwojoną mocą? 
Weź książkę do ręki i sprawdź jakie emocje wywoła u ciebie. Dla mnie „Druga szansa” to wzruszająca i napełniająca serce ciepłem opowieść o tym, co w życiu najważniejsze a buty, które kocha każda kobieta to preludium do czegoś głębszego, do poszukiwania i pielęgnowania pasji, która nas wypełnia. Obowiązkowa pozycja dla każdego czytelnika lubiącego książki ciepłe, romantyczne i z przesłaniem.
Ocena książki:
Tytuł: Druga szansa.Urzekająca opowieść o miłości i pięknych butach
Autor: Marcie Steele
Wydawca: Kobiece
Ilość stron:336
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans
ISBN:9788365740960

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *