Marta wśród książek,  Recenzje

Zmiana- Hugh C. HoweyJakiś czas temu odkryłeś drogi czytelniku czym jest Silos i jak jego mieszkańcy prowadzą w nim życie pełne zakazów, nakazów i kłamstw. Karą za złamanie tak praw tak prężnie działającej społeczności było wydalenie na powierzchnie, które niosło za sobą śmierć. Co stało się z powierzchnią ziemi i co czyni ją tak niebezpieczną? Myśleliście, że Silos przedstawił wam całą historię i odkrył wszystkie tajemnice? Otóż „Zmiana” okaże się początkiem, tym gdzie silos był dopiero planowany.

Tym razem musimy trochę cofnąć się w czasie, jakieś trzysta lat, by poznać kilka tajemnic sprzed powstania silosów. Jednak cała historia toczyć się będzie równolegle do wydarzeń, których już byliśmy świadkami. Poznajemy jedną z głównych postaci, która przez spisek została zmuszona do tworzenia silosów, obserwujemy zmiany, jakie w nim zachodzą i jesteśmy świadkami jego własnych tragedii.


Fabuła tej części stanowi uzupełnienie naszej wiedzy na temat wydarzeń z tomu pierwszego, niczym elementy wskakujące na swoje miejsce w wielkiej układance informacje rozjaśniają obraz malowany przez autora, a całość nabiera sensu i porywa nas w podróż do niezwykle złożonego i przemyślanego świata, który chcemy poznać ze wszystkich stron.


Autor świetnie poradził sobie zarówno z wielowątkowością, jak i umiejscowieniem całości na osi czasu. Czytelnik wprowadzany stopniowo do świata przedstawionego poznaje tajniki miejsca, w którym się znalazł, by móc w pełni zrozumieć drugi tom, który jest zarówno preludium wydarzeń, jak i równoległą historią.


To kolejna odsłona świetnej powieści, która jest oryginalna i fascynująca. Sprawia, że czas z nią spędzony jest wartościowy i nie jawi się wizją zmarnowanych godzin. Porywające pióro połączone z umiejętnością genialnej organizacji daje czytelnikowi powieść, która wciąga, kluczy i mami tajemnicami, które absolutnie nie kończą się w drugim tomie, co bardzo cieszy.


Historia ma ogromny potencjał, moc, by zachwycić nas z każdą kolejną przeczytaną stroną, a kto wie może i nagraną sceną. Godna polecenia, gwarantująca satysfakcje z czytania i odpowiedzi, chociaż część rozwiązań, których nie dała nam pierwsza odsłona.


Dla kogo jest ta powieść? Oczywiście polecam ją każdemu fanowi literatury fantastycznej i postapokaliptycznej oraz każdemu, kto czuje się zafascynowany tomem pierwszym, gdyż drugi tom jest o wiele lepszy niż pierwszy.
 Ocena książki: 
Tytuł: Zmiana
Autor: Hugh C. Howey
Wydawca: Papierowy księżyc 
Ilość stron:640
ISBN:9788365568397Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *