Dafcikowa strefa gier,  Recenzje

Trefle- Dominic Crapuchettes

Nie tak dawno temu, ludzie, zamiast grać na telefonach i konsolach często swój wolny czas spędzali przy kartach. Każdy z nich znał mnóstwo odmian wszelakich gier i potrafił godzinami prowadzić rozgrywki tak nieprzewidywalne, jak pogoda ostatnimi czasy.

Zaszalej! Zaproponuj wystrzałową grę w „Trefle”, tytuł stworzony przez Dominica Crapuchettesa.

Kto jak kto, ale ten projektant gier, doskonale zna się na tym, co dobre, modne i z klasą – w młodości uczył się pisania powieści i komponowania muzyki klasycznej, a czym skorupka za młodu nasiąknie… No właśnie, nie ma więc żadnych wątpliwości, że „Trefle” to karciana rozrywka na poziomie. Wysokim, ma się rozumieć.

Trefle to niesamowity pojedynek na spryt i humor. W grze musisz pozbyć się wszystkich kart tak szybko, jak to tylko możliwe. Sprawdź swoje karty, opracuj strategię rozgrywki, popatrz pozostałym graczom głęboko w oczy i zgarnij całą pulę bonusów.

Sięgając po opis Trefli, znajdujący się na spodzie pudełka, możemy dowiedzieć się kilku rzeczy. O to przed nami niezwykła karciana rozrywka, której forma graficzna ewoluuje na przestrzeni lat. Zasady pozostają niezmienne od zawsze. Wygrywa ten gracz, który najszybciej pozbędzie się swoich kart. Proste, prawda? Nic bardziej mylnego wystarczy jeden Joker, który może odmienić losy gry.

Zestaw zawiera 66 kart w tym 6 kart specjalnych, notes i ołówek, które przydadzą się przy notowaniu waszych potyczek. Niezwykle barwne i przyjemne w odbiorze karty stanowią podstawę do wielu godzin rozgrywek, w których do końca nie możesz być pewnym wyniku.

Rozpoczynamy rozgrywkę, rozdając każdemu z graczy po 10 kart. Pierwszy z nich wykłada jedną kartę, kolejny zaś zobligowany jest do zagrania karty wyższej. Jeśli nie chcemy zagrywać żadnej karty lub nie mamy pasującej do tej na górze stosu, odpuszczamy. Gdy wszyscy gracze poza jednym spasują otrzymuje on całą pulę kart i zagrywa po raz kolejny. Tylko karty trefl są punktowane i to one dają nadzieje na zwycięstwo. Gra może mieć wiele wariantów, które zapewniają masę zabawy dla całej rodziny.

To ciekawa forma powrotu do przeszłości, która zapewni nam masę śmiechu i brylowanie w towarzystwie. Gry karciane w każdej formię potrafią rozładować napięcie i zająć grupę smutasów, zanim zacznie się impreza lub poprawi się pogoda na dworze. Czytelna i prosta w odbiorze instrukcja pomoże w pierwszych krokach z Treflami i zdradzi nam tajniki sekwencji, które umilą nam rozgrywki. Jesteście gotowi na niezwykle modną i zabawną grę, przez którą stracicie poczucie czasu?

Ocena:

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *