Marta wśród książek,  Recenzje

To nie ja, kochanie- Tillie Cole

Niektórzy wierzą, że los daje nam tylko jedną szansę na poznanie prawdziwej miłości. Często nieświadomi jej ogromu pozwalamy jej na skrywanie się w naszych sercach zbyt długo. Jednak prawdziwe uczucie przychodzi z zaskoczenia, nie daje nam chwili na oddech, pojedynczą myśl. Nie jest ważne, skąd pochodzisz i jak wygląda twoja codzienność a tym bardziej czy ta jedyna osoba pasuje do twojego świata. Miłość ma ogromną moc i nie boi się konsekwencji, ale czy może połączyć tak różne istoty.

Niezdarnie wspięłam się na maszynę, wyciągając ręce by objąć go w pasie, ale odskoczył z niskim pomrukiem. – Nie owijaj swoich pieprzonych rąk wokół mojego pasa!

Tęsknota to jedno nikłe uczucie tlące się gdzieś w środku trzewi szefa gangu motocyklowego, który zwany jest Milczącym katem, mąci jego codzienność. Gdy River poznał Salome, nawet nie wiedział jak ta krucha dziewczynka, przy której on sam nie miał swoich codziennych problemów z głosem, odmieni jego życie. Mężczyzna od najmłodszych lat walczył z głosem, wrogami, a nawet i braćmi z gangu o władze i przetrwanie. Spotkana dziewczyna nijak nie pasowała do jego brutalnego świata. Los chciał jednak, by połączyła ich niezwykła więź, która poprowadzi ich do walki o wspólne szczęście. Życie Salome to czysty koszmar, który nie zakończył się ucieczką od macek sekty. Czy ich szczęście jest możliwe?

Ciężko opisać tę historię nie zdradzając jej treści. Opis, który jest bardzo obszerny, naprowadza czytelnika na gatunek, którego można się spodziewać, jednak czy rzeczywiście mamy do czynienia z taką historią?

Tillie Cole już raz zachwyciła mnie swoim piórem i po tym spotkaniu zaczęłam zaczytywać się w jej książkach w oryginalnej wersji. Podobnie było z serią Kaci Hadesa. Z utęsknieniem czekałam na polskie wydanie i jestem pod wrażeniem całej historii po raz kolejny.

Rozpoczynając lekturę tej powieści, musicie wiedzieć, że ta książka pomimo mocnego wątku miłosnego nie może być zaszufladkowana jako romans. To o wiele więcej. Losy Rivera i Salome to historie pełne brutalności, kłamstw, wulgarności i perwersyjnych scen seksu. On dorastał w gangu motocyklowym, którego w końcu stał się szefem. Od zawsze znany z brutalności i konkretnych zachowań zmienia się pod wpływem uczucia do niezwykle kruchej i doświadczonej przez los, poznanej w dzieciństwie dziewczyny. Ona od lat więziona i zniewolona przez łańcuchy organizacji głoszącej nowy porządek świata, odnajduje w sobie siłę, by uciec. Gdy odkrywa kłamstwa, jakimi była karmiona, pomimo trudności adaptacyjnych nie chce oddać swego nowego życia.

Zarumieniłam się.- Głęboki,chropowaty,silny Teksański akcent,prawie jakby płukał gardło rozbitym szkłem…idealny. Uwielbiam jego głos i cały dzień mogłabym słuchać jak mówi.- Jeszcze bardziej się zaczerwieniłam.

Dwoje ludzi, dwa różne światy i jedno czyste uczucie, które musi pokazać siłę w brudnym świecie pełnym przemocy i chorych wizji.

Sama fabuła przyciąga, fascynuje i momentami mrozi krew w żyłach. Bohaterowie nie są oczywiści, mają tajemnice, popełniają błędy i przyciągają do siebie mocą swoich charakterów i różnic, pomimo których odnajdują się we wspólnym świecie. Wszyscy razem i każdy z osobna tworzą nietuzinkową opowieść o miłości, sile uprzedzeń i niebezpieczeństwie oraz trudnościach, z jakimi musi się borykać osoba, która zdecydowała się na ucieczkę z sekty.

Grzeszenie nigdy nie było tak dobre.

To opowieść nie dla każdego. Pełno tu bowiem wulgaryzmów, mocnych scen i brutalności, a sama wizja sekty może wywołać skrajne odczucia. Autorka ma jednak umiejętność, dzięki której jej opowieści nie są przesiąknięte złem, a nadzieja płynąca z miłości daję mnóstwo satysfakcji. To nie ja, kochanie to książka, która wzbudzi mnóstwo emocji, sprawi, że zatrzęsie się wasz świat, uraduje mroczna część waszej duszy, ale i ta na wskroś romantyczna.

Polecam poznać tę historię i genialny styl autorki. Jej powieści nie raz was zaskoczą i zapewnią kilka gorących godzin lektury.

 

Ocena 

Tytuł: To nie ja, kochanie.
Autor: Tillie Cole
Wydawca: Editio Red
Liczba stron:376
ISBN:9788328339606

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *