Marta wśród książek,  Recenzje

Drugi Legion- Richard Schwartz

Kontynuacja powieści jest niczym spotkanie z dawno niewidzianymi przyjaciółmi, powrót do miejsca, w którym znasz wszystkie kąty, tajemnice czekające na rogu i wrogów, którzy wciąż zioną nienawiścią. Niecierpliwie przerzucane strony i chęć poznania dalszych losów niejednokrotnie miesza się ze złamanymi nadziejami i oczekiwaniami na wyrost. Jak było ze mną i Drugim legionem?
 
Kontynuacja losów Havalda i Leandry zachwyci wszystkich niedowiarków, którzy po pierwszym tomie mieli jakiekolwiek obiekcje dotyczące fabuły. Wraz z bohaterami wyruszamy w podróż pełną przygód, która pochłonie nas bez reszty. Jednak przejście przez portal nie będzie łatwe, a problemy naszych bohaterów napotykane po drodze dostarczą ogromu rozgrywki.
Tekst pochłoniecie w mgnieniu oka, niesieni przez opowieść płynnie niczym na fali. Autor rozjaśnia umysł czytelnika i daje nam myśleć, że jesteśmy blisko rozwikłania wszystkich wątków, na które natknęliśmy się od początku drogi. Intrygi, gorąca pustynia, niebezpieczeństwo to tylko część całości, która pędzi, mami i zaskakuje na każdym kroku. Świetnie wykreowany świat, który ujął mnie już podczas lektury pierwszego tomu, teraz zachwyca w zupełnie inny sposób.
Autorowi nie tylko udało się stworzyć coś wciągającego i zaskakującego, co nie nudzi i daje radość, ale i całkowicie przebić początek tej historii, dając nadzieje na coraz to ciekawsze zwroty akcji. To dość wymagająca powieść, która od nas wymaga skupienia i całkowitej koncentracji na tym tytule. Richard Schwartz ma przyjemny styl i umiejętność budowania napięcia. Bardzo dba o szczegóły i wręcz poraża opisami, które są niesamowicie realne. To świetne, utrzymane na wysokim poziomie high fantasy, które z tomu na tom nabiera tempa i lekkości, czarując całą rzeszę czytelników opisami, akcją i niespodziankami.
Kolejny raz jestem pod wrażeniem kreacji bohaterów. Niezależnie od tego, czy to starzy druhowie poznani w pierwszym tomie, czy nowe postaci, bez chwili namysłu przyjmujemy ich do swojego świata i obdarzamy sympatią lub niechęcią. Wywierają na czytelniku spory wpływ, potęgując przeżywane emocje.
Nawet nie wiem, kiedy historia pochłonęła mnie bez reszty, a noc okazała się dniem. Drugi legion przewyższa poziomem pierwszy tom cyklu i jest o wiele bardziej przejrzysty i porywający. Odkrywa więcej elementów układanki, równocześnie kręcąc, zwodząc i pchając nas w ślepy zaułek. To świetna rozrywka i kawał dobrej historii z ogromnym coraz lepiej wykorzystywanym potencjałem.
Polecam ją wszystkim średnio zadowolonym pierwszą odsłoną cyklu, każdemu miłośnikowi fantastyki i wszystkim ceniącym sobie nietuzinkowe historie. Warto dać się pochłonąć Drugiemu Legionowi i stać się fanem całego cyklu Tajemnic Askiru.
Ocena: 
Tytuł: Drugi legion
Autor: Richard Schwartz
Wydawca: Initium
Liczba stron:528
ISBN:9788362577781

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *