Marta wśród książek,  Recenzje

Tylko ty – Rosie Blake

Nie ma to, jak mieć poukładane w głowie. Wiedzieć co gdzie leży i co po czym następuje w cyklu dnia. Ład i porządek są dobre i pomocne. Życie wydaje się bezpieczniejsze, gdy pozbawimy je ryzyka. Tylko czy ścisły plan dnia i brak spontaniczności sprawdza się zawsze? Czy taki stan rzeczy daje szczęście? Tylko ty możesz się o tym przekonać.

W życiu Nicoli Brown nic nie dzieje się przez przypadek. Jej plan dnia jest perfekcyjny, aż do granic możliwości. Praca, znajomi, a nawet jedzenie – wszystko musi iść według dokładnych wytycznych. Kobieta nie podejmuje żadnego ryzyka, a jedyną radością w jej życiu jest praca. Przyjaciółka postanawia pomóc Nicoli i wprowadzić do jej życia trochę szaleństwa. Musi poznać miłość przed Walentynkami. Nic prostszego, wystarczy konkretny plan. Każda randka może okazać się ciekawym przeżyciem, które zasieje chęć zmian w życiu panny Brown. To niezłe wyzwanie dla kobiety, która nie dopuszcza w swoim życiu żadnych ustępstw. Gdy zwykły zakład przeradza się w dobrą zabawę, gdzieś obok umyka coś prawdziwego. Czy Nicola zdąży dostrzec to w porę?

Pokonana przez opis wiedziałam, że ten tytuł przemówi do mej romantycznej strony. Potrzebowałam przygody, lekkiej historii, która wywoła uśmiech i rozczuli me serce. Czy tak się stało podczas lektury Tylko ty?

Rosie Blake ma coś w swoim stylu, co nie pozwala na nudę. Idealnie wyważone postaci już od pierwszych stron przykuwają uwagę i stają się nam bliscy. Nie są wolni od wad, co czyni ich naturalnymi. Nicola stara się ze wszystkich sił utrzymać swoje życie w bezpiecznym zawieszeniu. Gdy rozpoczyna prace w miejscu pełnym chaosu, nie przypuszcza, jak zmieni to jej życie. Również postaci poboczne świetnie się komponują z pomysłem na fabułę. Wszyscy razem tworzą coś niezwykle lekkiego i przyjemnego w odbiorze. Duża dawka humoru i ciepła zamknięta w tej książce sprawi, że czas z nią spędzony nie będzie stracony.

Pomysł na fabułę nie jest odkrywczy, bohaterowie nie są idealni, ale tworzą całość, która sprawdza się idealnie jako niewymagająca lektura na zimowy wieczór. Ujęła mnie swoją lekkością, ciepłem i nadzieją na romantyczny finał tej komedii.

Rosie Blake zaskoczyła mnie przekazem w Tylko ty i tym jak rozebrała na czynniki pierwsze życie w kokonie i unikanie związków w obawie przed zranieniem. To jak zmienia się główna bohaterka, jak rozkwita, dopuszczając do siebie nowe emocje i krok po kroku odpuszcza trwanie w izolacji, opisano świetnie i pomysłowo.

Jeśli chcecie poszukać miłości z Nicolą, być częścią jej przemiany i zarazić się humorem obecnym w Tylko ty, to książka idealna dla was. Myślę, że styl autorki jest ciekawy i warty uwagi. Zakręcona i nie za słodka historia urzeknie każdą romantyczną duszę.

 

Ocena:
Tytuł: Tylko ty
Autor: Rosie Blake
Wydawca: W.A.B
Liczba stron:352
ISBN:9788328061521
Data premiery: 30 stycznia 2019

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *