Powiedz, że wrócisz
Marta wśród książek,  Recenzje

Powiedz, że wrócisz-Roma Nowicz

Lata budowania przyjaźni, wspólnie spędzany czas i wspomnienia, które mają swoją magią starczyć na kolejne upływające wiosny. Co może zniszczyć tak silne uczucie? Czy przyjaźń może istnieć, gdy do jej wnętrza wdziera się rywalizacja? Gdy nadchodzi czas wyboru, każdy z nich wiąże się ze stratą.

 

Natalia, Dominik i Igor stanowili najbardziej zgrane trio przyjaciół. Wszystko robili wspólnie, a znali się niemal od zawsze. Sielanka kiedyś jednak musiała się skończyć. Buzujące hormony i dwie różne wizje świata doprowadziły do rozłamu. Jeden został policjantem, drugi gangsterem. Jednak wyboru musiała dokonać tylko ona. Spokojne życie i bezpieczeństwo stanęło w szranki z namiętnością i niebezpieczeństwem. Każda z dróg mogła przynieść co innego, ale Natalia nie spodziewała się, że wybranie spokoju wcale nie zapewni jej bezpieczeństwa.

Teraz gdy jej życie jest piekłem na ziemi, powrót przeszłości może jeszcze bardziej skomplikować wszystko. Które słowa są kłamstwem. Jak rozpoznać prawdziwe intencje? Co tak naprawdę stoi za niesnaską z przeszłości? Powiedz, że wrócisz o droga przyjaźni, ale czy ty w ogóle istniałaś?

 

Książka Romy Nowicz trafiła do mnie przez opis, który intryguje i obiecuję historię równie mocną, co przejmującą. Czy Powiedz, że wrócisz trafiło w mój gust?

 

Fabuła powieści wciągnęła mnie niemalże natychmiast po rozpoczęciu lektury, która z każdą przewróconą stroną nabierała całkowicie innego wydźwięku, niż się spodziewałam. Takie niespodzianki uwielbiam. Porywająca opowieść nie byłaby kompletna, gdyby autorka poświęciła choć trochę mniej uwagi swoim postaciom. Ich złożone charaktery są przyjemną odmianą. Czytelnik obdarza sympatią Natalię, przygląda się jej wyborom i ich konsekwencjom. Dość szybko wychwyciłam mętlik w jej głowie. Była niczym piłeczka przerzucana nad głową zniecierpliwionego dziecka. Miotała się między Dominikiem a Igorem.

Gdyby skupić się na nich, cóż nie wiadomo komu przyłożyć mocniej, komu zaufać i czyje intencje są czyste. Obaj przyciągają i wywołują masę emocji. Ciężko jest jednak polubić to, co robią. Powiedz, że wrócisz dzięki kreacji postaci zyskuje niezwykłą formę i czytający dzięki temu może poczuć złożoność postaci i relacji, jakie tworzą.

 

Tajemnica, kłamstwo, manipulacja?

 

Roma Nowicz wie jak budować napięcie. Mgła tajemnic, niepewności i strachu wypełnia tę powieść po brzegi. To powieść obyczajowa, bazująca na motywie trójkąta miłosnego, jednak śmiało mogę powiedzieć, że nie czuć tu nudy i tego, że to dość sprany przez lata element. Autorce udało się wymieszać to, co stare i utarte ze świeżością emocji, których w Powiedz, że wrócisz nie brakuje. Tworzą one bowiem wachlarz, którego staniecie się częścią.

Namiętności, obsesje, przemoc i nienawiść, które poprowadzą was do końca tej opowieści, skrojono nader dobrze. Całość czyta się, a właściwie pochłania na jednym oddechu. Język jest poprawny, a styl porywający. Powiedz, że wrócisz to historia o miłości, poświęceniu i wyborach, które często prowadzą nas wprost do piekła. A jak skończy się ta historia?

 

Podsumowanie

 

Roma Nowicz umiejętnie tworzy pełną napięć historię o życiu w cieniu oprawcy. Jej bohaterka jednym wyborem zdaje się tracić obu przyjaciół. To, dokąd zaprowadzi ją wybrany życiowy szlak, dostarczy czytelnikowi emocji wartych sięgnięcia po tę opowieść. Lekka i wciągająca opowieść, która jest lepsza niż poprzednia powieść autorki. Mocniejsza historia i wykonanie powinny przekonać miłośników twórczości autorki, a i skupić uwagę nowych czytelników na tym, co niesie emocje i przyjemność z lektury.

 

Ocena:

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

Tytuł: Powiedz, że wrócisz
Autor: Roma Nowicz
Wydawca: Videograf
Liczba stron:257
ISBN:9788378357599
Data wydania: 11 lutego 2020

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *