Dafcikowa strefa gier,  Recenzje

Eko Gra Rajd-Aleksander

W czasach gdy wyjazdy okazują się wyzwaniem, a czasu na zabawy z rodziną jest co niemiara, stajemy przed wyzwaniem jak urozmaicić dzieciom chwilę spędzane w większym gronie. Sami przerabialiśmy przez ten czas mnóstwo planszówek. O ile z córką szło nieźle, to zainteresowanie małego kawalera już nie było takie proste.

 

Na szczęście z pomocą przyszedł nam niezawodny Aleksander i podsunął ze swojej oferty grę, która miała odczarować złą passę, jaka nam towarzyszyła przy wyborze gier, tych bardzo „męskich”. Gra z serii Eko zaskoczyła nas już na poziomie przesyłki, w której nie znaleźliśmy zabezpieczenia w postaci rękawów powietrznych czy folii bąbelkowej, a tekturę, która równie dobrze spełniła swoje zadanie. Oczywiście Eko to nie tylko przesyłka. Gra, a właściwie niemalże każdy jej element wykonany jest z przyjaznych i ekologicznych materiałów. Pionki zapakowano w woreczek papierowy. Każdy z elementów wykonano z drewna i tektury, nawet kostki do gry. Bardzo przyjemna konsekwencja działań.

 

 

No tak, ale co z tą grą?

 

 

Już śpieszę donieść. Po pierwszych zachwytach nad wykonaniem całości i barwami, które w sekundę przykuły wzrok małego testera, przyszedł czas na wyjaśnienia zasad. Czytamy je na głos, kolejno tłumacząc dzieciom nieścisłości. Eko Rajd ma świetną w swej prostocie instrukcje obsługi, dzięki czemu nie zmęczyliśmy się zbytnio w pierwszym etapie poznawania gry. Poza instrukcją w pudełku znajdziemy również pionki w kształcie samochodzików w czterech różnych kolorach, kostkę drewnianą oraz planszę z trasą wyścigu.

Nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć Eko gra Rajd. Gra przeznaczona jest już dla pięciolatków i sprawdza się w tej grupie wiekowej całkiem nieźle. Wystarczy dwóch do czterech graczy i można zacząć się ścigać. Eko  gra Rajd to prosta gra planszowa typu wyścig, gdzie naszym celem jest, dostanie się na metę przed przeciwnikami. W trakcie wyścigu czeka na nas kilka niespodzianek, które urozmaicą proste rzucanie kostką. Nie zniechęci to nawet małego raptusa, który chce jak najszybciej dotrzeć do celu.

 

 

Jako rodzic i jako bloger…

 

 

Ocena powinna być dwutorowa. Prostota gry i jej wykonanie są plusem tego wydania. Nie można nie zauważyć dbałości o szczegóły i dobrego dopasowania szczegółów. Eko gra Rajd faktycznie jest w pełni ekologiczny. Choć nie wymaga od nas wysiłku intelektualnego, a tylko trochę szczęścia, to warto w niego zaopatrzyć swoją skarbnicę gier. Dobór kolorów, grywalność i wykonanie wysoko stawiają poprzeczkę.

Jako rodzic skłaniam się w stronę wykonania. Choć gra nie jest zabezpieczona plastikowym wykończeniem, wszystkie elementy zdają się mniej trwałe od tych wyprodukowanych z tworzywa sztucznego. Śmiało możemy potwierdzić jej jakość pod względem technicznym. Jednak nie byłabym sobą, gdybym nie piała z zachwytu nad prostotą tejże gry, która pozwala na wiele modyfikacji. Dzięki niej Eko gra Rajd może zyskać nowe zastosowania i stać się podstawą różnorakich zabaw mogących trwać długie godziny.

Bez względu na wiek i płeć Eko gra Rajd sprawi wam i waszym pociechom mnóstwo radości, rozjaśni zasady gier tego typu, które już czekają na swój czas w kolejnym przedziale wiekowym. Idealne na dni deszczowe, słoneczne i te, w których nuda doskwiera bez powodu.

 

Ocena:

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

Tytuł: Rajd
Seria: Eko Gra
Wydawca: Aleksander
Grupa wiekowa: 5+

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *