Dafcikowa strefa gier,  Recenzje

Eko Gra Rajd-Aleksander

W czasach gdy wyjazdy okazują się wyzwaniem, a czasu na zabawy z rodziną jest co niemiara, stajemy przed wyzwaniem jak urozmaicić dzieciom chwilę spędzane w większym gronie. Sami przerabialiśmy przez ten czas mnóstwo planszówek. O ile z córką szło nieźle, to zainteresowanie małego kawalera już nie było takie proste.

 

Na szczęście z pomocą przyszedł nam niezawodny Aleksander i podsunął ze swojej oferty grę, która miała odczarować złą passę, jaka nam towarzyszyła przy wyborze gier, tych bardzo „męskich”. Gra z serii Eko zaskoczyła nas już na poziomie przesyłki, w której nie znaleźliśmy zabezpieczenia w postaci rękawów powietrznych czy folii bąbelkowej, a tekturę, która równie dobrze spełniła swoje zadanie. Oczywiście Eko to nie tylko przesyłka. Gra, a właściwie niemalże każdy jej element wykonany jest z przyjaznych i ekologicznych materiałów. Pionki zapakowano w woreczek papierowy. Każdy z elementów wykonano z drewna i tektury, nawet kostki do gry. Bardzo przyjemna konsekwencja działań.

 

 

No tak, ale co z tą grą?

 

 

Już śpieszę donieść. Po pierwszych zachwytach nad wykonaniem całości i barwami, które w sekundę przykuły wzrok małego testera, przyszedł czas na wyjaśnienia zasad. Czytamy je na głos, kolejno tłumacząc dzieciom nieścisłości. Eko Rajd ma świetną w swej prostocie instrukcje obsługi, dzięki czemu nie zmęczyliśmy się zbytnio w pierwszym etapie poznawania gry. Poza instrukcją w pudełku znajdziemy również pionki w kształcie samochodzików w czterech różnych kolorach, kostkę drewnianą oraz planszę z trasą wyścigu.

Nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć Eko gra Rajd. Gra przeznaczona jest już dla pięciolatków i sprawdza się w tej grupie wiekowej całkiem nieźle. Wystarczy dwóch do czterech graczy i można zacząć się ścigać. Eko  gra Rajd to prosta gra planszowa typu wyścig, gdzie naszym celem jest, dostanie się na metę przed przeciwnikami. W trakcie wyścigu czeka na nas kilka niespodzianek, które urozmaicą proste rzucanie kostką. Nie zniechęci to nawet małego raptusa, który chce jak najszybciej dotrzeć do celu.

 

 

Jako rodzic i jako bloger…

 

 

Ocena powinna być dwutorowa. Prostota gry i jej wykonanie są plusem tego wydania. Nie można nie zauważyć dbałości o szczegóły i dobrego dopasowania szczegółów. Eko gra Rajd faktycznie jest w pełni ekologiczny. Choć nie wymaga od nas wysiłku intelektualnego, a tylko trochę szczęścia, to warto w niego zaopatrzyć swoją skarbnicę gier. Dobór kolorów, grywalność i wykonanie wysoko stawiają poprzeczkę.

Jako rodzic skłaniam się w stronę wykonania. Choć gra nie jest zabezpieczona plastikowym wykończeniem, wszystkie elementy zdają się mniej trwałe od tych wyprodukowanych z tworzywa sztucznego. Śmiało możemy potwierdzić jej jakość pod względem technicznym. Jednak nie byłabym sobą, gdybym nie piała z zachwytu nad prostotą tejże gry, która pozwala na wiele modyfikacji. Dzięki niej Eko gra Rajd może zyskać nowe zastosowania i stać się podstawą różnorakich zabaw mogących trwać długie godziny.

Bez względu na wiek i płeć Eko gra Rajd sprawi wam i waszym pociechom mnóstwo radości, rozjaśni zasady gier tego typu, które już czekają na swój czas w kolejnym przedziale wiekowym. Idealne na dni deszczowe, słoneczne i te, w których nuda doskwiera bez powodu.

 

Ocena:

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

Tytuł: Rajd
Seria: Eko Gra
Wydawca: Aleksander
Grupa wiekowa: 5+

 

Recenzja powstała na zlecenie portalu Duże Ka.

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *