Menu

poniedziałek, 19 września 2016

Bo ty jesteś moim światłem w mroku

Druga nie znaczy łatwiejsza! 
Dzisiaj mam zaszczyt przedstawić wam książkę, która zaintrygowała mnie tytułem a zapoznać się mogłam z jej treścią dzięki najfajniejszej akcji w której uwielbiam brać udział Book tour. 
Tym razem jest to book tour Oli ze Stan:zaczytany i Autorki książki "Światło w mroku " I.M. Darkss.

"Światło w mroku" I.M.Darkss
wydawnictwo Novae Res
ilość stron:326


Na pewno każdy kto ma w miarę poukładane życie sądzi jak Eli, że świat jest albo czarny albo biały i nie ma w nim miejsca na kolor szary . Eli nie wie jednak, że to co ją spotka zmieni jej życie o 180 stopni jej poglądy stawiając w kolejce do smietnika.
Z Jackiem sprawa ma się z goła odmiennie. On wie jak złudne potrafii być światło i ludzie którzy pomimo pochodzenia tacy nie są.
Dopiero gdy drogi tych dwojga przetną się pewnej nocy pod klubem podczas Pełni ,jakże niezwykłej zacznie się ich droga ku wieczności . Czy to droga z happy endem? '

Eli to radosna (prawie) dziewietnastoletnia zwyczajna dziewczyna mieszkająca z rodzicami i kilkuletnią siostrą wiodąca spokojne życie. Jest jak każda z nas w tym wieku , imprezuje z przyjaciółką ,spisuje swoje ulubione cytaty i szkicuje najważniejsze miejsca i osoby. Gdy wychodzi na kolejną imprezę  z przyjaciółką Demi a Ona kolejny raz znika wiedziona przeczuciem ze poznany facet to ten jedyny Eli postanawia wrócić do domu sama. W drodze z klubu zaczepia ją mężczyzna który nie dość,że zna jej imię to chcę pozbawić ją najcenniejszej rzeczy jaką posiada czyli swojego życia. W tym momencie pojawia się Jack ,który ratuje Eli  z rąk napastnika . Niby nic takiego ale jednak ... Facet ginie rażony światłem .. Zaciekawieni? Ja bardzo od tego momentu książka wędrowała ze mną wszędzie ,wkroczyłam w świat Temenów i Lamandi i wiecie co nie będe pisać wam którzy są źli a którzy przeciwnie bo nie jest to takie oczywiste :) 
Zdradzę wam, że Jack jest pół Temenem , pół Lamandi i tu robi się ciekawie:D

Uczucia w świecie Eli i Jacka 

Czytając tą książkę poczujecie tak wiele skrajnych uczuć i emocji jak chyba nigdzie . Zanim ta dwójka się dogada przeżywa tyle wahań i uniesień ,że czujesz się jak na kolejce górskiej ciesząc się razem z nimi , płacząc gdy oni cierpią i wściekając się razem z nimi .
Super sprawdza się tu narracja zmienna (perspektywa Eli i Jacka ) w ten sposób odczuwamy całość , wszystkie iskry i kiełkujące uczucia ,a między tą dwójką jest ich wiele :D
Duże wrażenie zrobiły na mnie zmiany jakie zachodziły w bohaterach przez cała powieść a jedynym minusem podwójnej narracji jest końcówka  I.M.Darkss dlaczego musiałam tak czuć aż dwa razy?

DWA ŚWIATY

Większość zdarzeń ma miejsce w naszej rzeczywistości , lecz pojawia się także magiczny świat w którym przybliżono nam losy Temenów i Lamandi a przede wszystkim Jacka .Oba światy przyciągają i są bardzo realistyczne . Jestem pod ogromnym wrażeniem z jaką precyzją autorka zbudowała oba światy tak byśmy mogli w obu poczuć się swobodnie , by mogły nas wciągnąć od pierwszych chwil .


Podsumowując jestem pod wrażeniem zarówno bohaterów którzy nie są sztampowi i przewidywalni ( każdy pojawiający się bohater w namacalny sposób zaznacza swą obecność ) jak i całego stworzonego genialnie świata . Na długo zapamiętam że światło może skrywać mrok  .Bo przecież nic nie jest tylko czarne bądź białe . 
Przeczytajcie , bo naprawdę warto :) 


Dziękuje za możliwość przeczytania książki Oli ( Stan: zaczytany) oraz  I.M.Darkss 
Wasza Marta 

4 komentarze:

 1. Teraz żałuję, że nie wzięłam udziału w BT. Muszę to nadrobić jak najszybciej ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że książka przypadła Ci do gustu. Z niecierpliwością więc czekamy na kolejną część <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurczę, pierwszy raz słyszę o tej książce, ale faktycznie, po twojej recenzji mam ochotę po nią sięgnąć :)
  Skoro lubisz akcje Book Tour, to zapraszam do siebie. Wlasnie takową organizuję i przyznam się już szczerze, że bohaterkę wyprawy już przeczytałam - warta :DD Szczegóły znajdziesz tutaj. Zachęcam do wzięcia udziału :)

  OdpowiedzUsuń