Menu

środa, 23 listopada 2016

Czas na Nowe Życie


"Nowe życie "
Anna Mytyk

Żebyście się ze mną nie nudzili, proponuje wam kolejną książkę z akcji Book Tour. Tym razem jest to książka mocna, emocjonalna i wciąga. Book Tour organizowany jest przez Olę z bloga Stan: Zaczytany , która jest również patronem tej książki. Miałam okazję podpatrywać pracę  autorki już na etapie pisania tej książki, więc po cichu myślałam, że wiem czego się spodziewać.. No właśnie tylko czy aby na pewno? Zapraszam

Amanda, mocno doświadczona przez życie młoda osoba z rodzinnego domu pamięta tylko zapach alkoholu i płacz Matki. Teraz tkwi w związku, który ją wyniszcza. Czy będzie w stanie przeciwstawić się katowi ? Czy już zawsze będzie ofiarą ?
Gdy mąż Amandy po raz kolejny znęca się nad Nią, ona nie wytrzymuję i wybiega z domu. Podczas tej ucieczki wpada na mężczyznę, który odmieni jej życie i nie świadomie da jej siłę do walki z katem.
Radek, chciałoby się rzec odpowiedni człowiek  w dobrym miejscu i czasie. Przystojny wybawiciel, którego Amanda potrzebowała. Tych dwoje połączy niezwykła więź, poznają moc prawdziwej miłości i pożądania. Jednak czy na pewno los okaże się dla nich łaskawy ?? Ile jeszcze cierpienia mogą znieść?

Anna Mytyk w swojej powieści poruszyła bardzo poważny temat przemocy zarówno fizycznej jak i psychicznej a także to jak zdradliwa może się okazać dobroduszność. Zapewne znajdą się tacy, którzy będą podważać tak słodko opowiedzianą historię Amandy i Radka oraz to jak szybko ich miłość pomogła Amandzie wyjść z traumy przemocy domowej oraz traumy po gwałcie , jednak moim zdaniem ta historia to próba pokazania tego z jaką mocą możemy się podnieść z kolan, jeśli tylko mamy wsparcie życzliwych nam osób. Wystarczy jedna dłoń, jeden gest by uświadomić nam, że każdy ma w sobie siłę na wszystko co szykuje nam los trzeba się tylko rozejrzeć. 

Mi osobiście książka ta dała dużego kopa emocjonalnego a zabrakło mi trochę rozszerzenia paru wątków np. Tego z Emilią czy dzieckiem. Chcecie się przekonać ilu ciekawych bohaterów zawarła Ania w tej książce ? Czy Amanda i Radek docenią to co daje im los ? I najważniejsze jakich błędów nie popełniać, by nie stać się ofiarą ? Ta książka jest dla tych z was którzy szukają emocji, historii prawdziwych, życiowych ale też takich lekko słodkich , bo przecież każdy z nas w życiu szuka nie tylko słodyczy lecz całej gamy barw i smaków życia :)
  
 Zachęcam do zapoznania się  z twórczością Anny Mytyk i odwiedzenia jej Fp na Facebooku 

1 komentarz:

  1. Bardzo przyciąga mnie okładka, a także temat przemocy. Myślę, że zapamiętam ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń