Menu

sobota, 19 listopada 2016

Pierwotne wynaturzenie czy to tylko fikcja ?

"Empaton-Pierwotne wynaturzenie"
Erc Zerki-Evski

Nigdy nie lubiłam ograniczeń jeśli chodzi o gatunki w jakich się poruszam. Nie straszne mi romanse czy kryminały. Na mojej liście często lądują książki science fiction. Tej pozycji jednak trochę się bałam i sama nie wiem czemu. Wystarczyło 10 minut czytania i świat Empatonu stanął przede mną otworem i przepadłam.

Tseh, młoda dziennikarka żyjąca na uboczu i wykonująca robotę poza kamerami pewnej stacji tv, związana z dziennikarką Moną, wiodąca spokojny żywot, aż do dnia w którym samolot pełen ludzi wlatuje w hale odlotów lotniska w Berlinie. To zdarzenie zapoczątkuje wiele zmian w jej życiu i odkryje wiele tajemnic naszego świata ale czy tylko naszego ??

Mona, upatrzona na cel szaleńca , który pośrednio stoi za tragedii berlińskiego lotniska.Wydaje się być kruchą istotą źle reagującą na stres, lecz dla swojego oprawcy jest ideałem. Zwykły telefon staję się początkiem wielu wydarzeń,które zmieniają bieg jej życia i życia jej bliskich osób. 

Przytaczając innych bohaterów powoli opowiedziałabym wam całą historię, która początkowo przypomina sieć utkaną z przypadkowych zdarzeń i osób ale tak szybko nabiera rozpędu,że nagle pojmujesz, że wszystko ma sens. Mona rażona ziszczeniem się gróźb szaleńca daje sobą kierować Tseh ta zasięga rady u Ra, który jest ich przełożonym. Przez Ra zaś poznajemy Żywego i jego współpracowników. Wszystko nabiera spójności, lecz coś cały czas wywołuje niepokój, jakby był ktoś lub coś co nami kieruje. Tu pojawia się oiB  coś/ktoś co kieruje naszym losem, naprowadza nas na odpowiednio zaprogramowane ścieżki. Właśnie, czy to oznacza, że ewolucja wyglądała inaczej ? Czy mamy własną wolę ? A może łatwo przeniknąć w nasz umysł ? Splątać swój umysł z umysłem jakiegoś bogu ducha winnego człowieka wykorzystując jego silne emocje ? Nierealne prawda, ale czy na pewno?   

Fabuła książki porywa od pierwszych stron. Nie możesz się od niej oderwać a wnioski jakie nachodzą do twej głowy podczas lektury pozwalają mi stwierdzić, że świat jaki wykreował autor jest mocno prawdopodobny i przerażający. Nasze społeczeństwo nastawione na zysk zapomina o ideałach albo stwarza sobie swoje własne. Znajdziesz tu szaleńca o wielu mocach wykorzystywanych do czynienia zła, bogatego , który chce stworzyć swój idealny świat do własnych rządów i dla własnych zysków i zwykłą kobietę, która swoje nowo odkryte umiejętności chce wykorzystać do obrony ludzi przed złem jakie sami czynią.

Historia jest przemyślana i stworzona precyzyjnie za co należą się autorowi ogromne wyrazy uznania. Bohaterowie są wyraziści i zostają z Tobą na długi czas a fabuła zmusza cię do przemyśleń. Jest tu miłość, ucieczka, strach, śmierć i krew, ewolucja i hedonizm. Połączenie idealne wywołujące wiele emocji dokraszone spersonalizowaniem tej historii, co u mnie wywołało niesamowite Ciary ( nie będę już czytać po nocach). 

Chcecie poznać losy Tseh, Ra, Żywego, Pacyfika, Lukasa i Toma, Ygreka, Zeta, Palsky'ego i wielu innych ? 
Skorzystajcie i zakupcie e-booka na stronie     https://www.empaton.pl/ Ta historia jest tego warta i wiele zmieni w postrzeganiu tego co nas otacza .

Za możliwość przeczytania dziękuje autorowi Erc Zerki-Evski, Zajrzyjcie również na fan page Empaton

2 komentarze:

  1. U mnie od dawna ebook czyta w kolejce do przeczytania :) Twoja recenzja zachęciła mnie do sięgnięcia po niego w najbliższym czasie :) Pozdrawiam serdecznie :)

    ksiazkowyswiatmoniki.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń