Menu

sobota, 25 lutego 2017

Bo życie to ogromna paleta barw kryjących emocje "52 kolory życia" Magdalena Kozioł

Magdalena Kozioł
"52 Kolory życia" 
 tom I i II 


"Życie to pełnia, a w niej zawierają się wszystkie kolory i odcienie. Należą do nich te przyjemne dla oka,  jasne, wesołe, radosne jak i te smutne, ciemne i niekoniecznie optymistyczne. Żyjąc, doświadczamy wszystkiego, nic nie jest ani do końca dobre, ani złe."

Sally, kobieta piękna w pełni spełniona, właśnie się zaręczyła i planuje otwarcie swojego sklepu. Gdy ją poznajemy świat spowity jest białą pokrywą śnieżną, która jak czysta karta powieści zwiastuje nowe barwy i emocje. Spełnia swoje marzenia i cieszy się z każdej chwili w gronie rodziny i przyjaciół. Jednak za rogiem czeka na nią miłość, która trafi w nią z niespodziewaną siłą i zburzy cały dotychczasowy plan. Czy Sally posłucha serca czy rozsądku ? Czy jej życie było tak szczęśliwe jak się jej wydawało ? 

"Biel można by porównać do prawdy, czystości, niewinności i prostoty"

W przypadku Sally los okaże się przewrotny a jedno spotkanie zmieni bieg wydarzeń. Jacek, którego los połączy z niebieskim spojrzeniem Sally to komisarz policji mający żonę i synka lecz czy z pozoru szczęśliwa rodzina taka jest naprawdę ? Jedna akcja policyjna, mocne emocje i zieleń oczu pana komisarza wywrócą to co poukładane i oczywiste a serce będzie walczyć o pierwszeństwo z rozumem i rozsądkiem.

"To co nas spotyka, nie jest przypadkowe i posiada ukryty cel "   

Gdy otwierasz tę powieść uderza cię piękno opisu kolorów, które są kwintesencją życia, jego wszechobecną częścią. Zawarte są w ludzkich emocjach, w ich otoczeniu i podpowiadają nam nasz los jeśli tylko uda się nam je dostrzec w gęstwinie bodźców. Autorka w bardzo ciekawy sposób wplata kolory nadając im głębszego znaczenia i podkreślając ich zasadność w danej sytuacji. Oba tomy pochłonęłam w mgnieniu oka i żałuje, że nie wiem co jest dalej. Jakie kolory będą przewijać się przez życie bohaterów i jakie uda się dostrzec nam czytelnikom wokół siebie po lekturze. Piękny język, ciekawa historia i gama barw, które majaczą gdzieś jak odległa tajemnica. Poszukiwanie odpowiedzi i własnego ja, szczęścia, które wcale nie musi być oczywiste i proste do zdobycia.

"Człowiek często sam nie jest w stanie odgadnąć co mu w duszy gra. Potrzebuje czasu, żeby poznać te melodię"

Zaskoczyła mnie trafność w doborze piosenek, które zawsze współgrały z kolorami i emocjami bohaterów, jednak najbardziej do mojego serca przemówiły wiersze, które idealnie zobrazowały myśli i emocje Sally i Jacka. To co nam przeznaczone, musi się zdarzyć i w "52 kolorach życia" autorka trafnie pokazuje, że nie zawsze nasze przeznaczenie wpisuje się w nasze plany i cele. 
Po przeczytaniu dwóch tomów mam ogromny niedosyt i absolutnie chcę więcej kolorów, emocji, życia. 

"Żyć to móc " 

Dziękuje Kasi  z bloga Poligon domowy za akcje Book tour dzięki, której mogłam poznać dwa tomy losów Sally i Jacka oraz autorce Magdalenie Kozioł za te piękną pouczająca powieść o barwach w naszym życiu.   

"Pewnych rzeczy nie jesteś w stanie zaplanować ani im zapobiec, po prostu muszą się wydarzyć"  
           

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz