Menu

poniedziałek, 20 marca 2017

"Wrota światów" Dariusz Adamowski

"Wrota światów"
Dariusz Adamowski 
str.400

Dzięki wydawnictwu Psychoskok miałam możliwość wybrania sobie książki, która do mnie przemówi i tak oto w moich rękach znalazły się Wrota światów, które oczarowały mnie swoim opisem a w niedalekiej przyszłości zostaną polecone kolejnemu pokoleniu czytaczy fantastyki w mojej rodzinie. Zapraszam w podróż przez Wrota, które przeniosą was do Teil i pozwolą odkryć, komu zaufać i co tak naprawdę ma wartość w życiu.

Dominik i Rufus to dwójka szkolnych przyjaciół, którzy stają się posiadaczami pewnej gry komputerowej, która jest zalążkiem niesamowitej przygody w którą wyruszą. Obaj chłopcy nabyli grę w tajemniczym antykwariacie do którego udają się po raz kolejny, by dowiedzieć się więcej na jej temat. Od tego momentu ich życie toczyć się ma w rytmie przygód i wielkiej wędrówki w poszukiwaniu źródła pojednania. 

Po przejściu Wrót światów ich drogi rozchodzą się, by ponownie spotkać się i wspólnie rozkoszować się niesamowitymi przygodami, klimatycznymi miejscami i poznawaniem nowych niezwykłych stworzeń: smoków, elfów i całą feerią barwnych postaci.Dominik i Rufus uczą się jak rozpoznawać przyjaznych sobie ludzi, jakie wartości i umiejętności w życiu są ważne. 

Autor zapewnia nam dobrą fantastykę w której nie brak niesamowitych stworzeń, postaci i miejsc niezwykle barwnych i radosnych. Łączy on mądrości dalekiego wschodu z fizyką kwantową ukazując bezmiar wymiarów i wędrówkę dusz. Możemy odnaleźć ukrytą symbolikę w postaciach i przeanalizować wraz z bohaterami każdy problem w szerszym kontekście niż ten ukazany w tekście. Chociażby moment w którym Dominik, przekonuje się, że życie króla nie jest łatwe gdyż narzucone mu są odgórne normy i oczekiwania, które stale rosną. 

Bardzo ciekawie skonstruowani bohaterzy pozwalają nam na wspólne przeżywanie wędrówki, każdej przygody wciągając nas do świata za wrotami, który może nas wiele nauczyć o nas samych i innych. Pozwala nam dostrzec w ogromie chaosu to co naprawdę ważne, nie pozwalając nam zapomnieć jak ważna jest zabawa, przygoda i ciągła radość z dnia codziennego.


Książka Dariusza Adamowskiego jest świetną opcją dla fanów fantastyki, lecz przede wszystkim idealnym początkiem miłości do właśnie tego gatunku. Genialna młodzieżówka dla chcących wkręcić się w temat fantasy. Ciekawa ale nie przytłaczająca fabuła wciągnie każdego młokosa i zachęci do przeżywania przygód.


Za możliwość lektury dziękuje Wydawnictwu Psychoskok.

         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz