Menu

wtorek, 18 kwietnia 2017

"Wszystkie twoje marzenia" Agata Czykierda-Grabowska

„Wszystkie twoje marzenia”
Agata Czykierda-Grabowska
Wyd. Znak (OMGBooks)
Data wydania 10 maja 2017Każdy z nas ma jakieś marzenia, jedni małe inni zaś na ogromną skalę, ale wszyscy wiemy, że najważniejsze w życiu jest po prostu ich posiadanie. Bo czy życie miałoby sens, gdybyśmy bali się marzyć?

Kamil, przystojny student ze zranioną duszą. Zaczyna studia w Warszawie, zostawiając za sobą dawne życie i dziewczynę. Gdy pewnego wieczoru ulatnia się szybciej z klubu, w którym imprezował ze znajomymi, aby uniknąć zalotów znajomej z roku, na jego drodze staje Majka, a raczej jej Astra. To spotkanie zmieni los nie tylko Kamila i Majki, lecz także pewnego samochodu a jedna lekko wymuszona obietnica stanie się powodem rozterek obojga.

Obiecaj mi, że nigdy się we mnie nie zakochasz.
Majka, niewielka osóbka o wielkim harcie ducha i charakterze ostrym jak brzytwa. Nie spodziewała się, że awaria samochodu będzie początkiem pękania muru, jakim otoczyła swe serducho. Jeden wieczór, jedno spotkanie i lista marzeń, które On chce spełnić dla Niej. Czy Majka będzie w stanie wpuścić Kamila do swego serca? Czy Kamilowi uda się otworzyć swoją zranioną duszę dla Majki?

Ich losy zaczęły się łączyć w niewidzialny splot, który powstał z samotności i pragnień silniejszych niż największy strach. Silniejszych niż los i jego niesprawiedliwe koleje.

Agata Czykierda-Grabowska po raz trzeci wręcza nam powieść, która przewierca naszą duszę na wskroś. Jest naturalna, zabawna i wzruszająca. Pokazuje piękne uczucie, które rodzi się w dwóch tak samo zranionych duszach. Autorka w swoim stylu prowadzi nas drogą do uczucia, która nie jest prosta i nie zawsze przyjemna, lecz warta tego, by o niej marzyć.

Bohaterowie nakreśleni świetnie, z pełną naturalnością i nutką poczucia humoru. Kamil nie jest zadufanym w sobie mięśniakiem, a jego podejście do Mai i troska oraz rozterki, które go nawiedzają, dodają mu wielu punktów i czynią go normalnym facetem, do którego będą wzdychać w maju polki.Majka jest ucieleśnieniem zwykłej dziewczyny, która chce marzyć, kochać i żyć jednak nie zawsze los pozwala nam na pełne rozwinięcie skrzydeł, a strach może nas paraliżować i to od nas samych zależy czy otworzymy się na marzenia. Nasza bohaterka odnajduje w sobie siłę i mnóstwo woli walki o siebie samą i szczęście, jakie los postawił na jej drodze.
Dużą role odgrywają bohaterowie drugoplanowi, można ich podzielić na demony przeszłości i dobre duchy przyszłości. Pierwszą grupę zasila, chociażby były chłopak Mai, Dawid oraz kumpel z pokoju obok. Do absolutnie pozytywnych postaci zaliczają się Kuba, starszy brat Kamila i Lena, jego narzeczona. Pojawienie się ich przynosi wiele rozwiązań i daje ogromne dawki humoru.

„Wszystkie twoje marzenia” jest pięknym przekazem walki o własne ja i poszukiwań własnych marzeń, krętej drodze do ich spełnienia i potrzebnej siły do pokonania własnych demonów.
W moim odczuciu książka ta ma tylko jeden minus ... Jest stanowczo za krótka. Nie zauważyłam, kiedy nadszedł koniec, emocje w głowie zaczęły się układać w jedną piękną całość. Ta historia urzeka zarówno humorem bohaterów (Kocham przekomarzanie Kamila i Pszczoły), apetytem Kamila (Tu dopatruje się absolutnej miłości do słodyczy, takiej jak moja:), jak i relacjami między bohaterami (chociażby Kamil i jego brat Kuba). Zaczynasz czytać i porywa cię historia, która bawi, wzrusza a swoją prawdziwością i pięknem kruszy każdy mur.
Po lekturze „Wszystkich twoich marzeń” przestaniecie się bać własnych pragnień, dostrzeżecie, jak ważne jest ich posiadanie, cieszenie się z każdej nawet najmniejszej chwili radości. Miłość warta jest skruszenia każdego muru, nawet tego najtrwalszego : ).

Koniec nie pyta o to, czy się w niego wierzy. On po prostu się pojawia i już nic nigdy nie jest takie samo.

Za możliwość przedpremierowej lektury i napisanie swojej pierwszej rekomendacji dziękuje Agacie Czykierdzie- Grabowskiej i wydawnictwu OMGBooks (Wydawnictwo Znak).


8 komentarzy:

 1. Co prawda to nie moje klimaty, ale jak widzę książka ma swoje wielkie przesłanie ;). Należy mieć marzenia, a co ważniejsze dążyć do ich realizacji ;).

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze twórczości autorki, ale może kiedyś to nadrobię. Natomiast zawsze dostrzegam te cudowne okładki, po prostu piękne, wyważone kolorystycznie i subtelne :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna recenzja, widać, że książka Cię porwała. ;)

  I cieszę się Twoim towarzystwem na okładce! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna okładka!:) Z chęcią bym przeczytała, bo widać że i treść by mi przypadła do gustu.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 5. zazdroszczę, że już przeczytałaś! <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam słabość do twórczości tej autorki, więc jak najszybciej muszę sięgnąć po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. powiem tak... drugą książkę autorki zaczęłam czytać, pierwsza mnie kompletnie nie wkręciła, może gdyby była wydana w dwóch tomach, no ale mniejsza. druga książka autorki była reklamowana jako nasz pierwszy new adult (chyba new, albo young adult ;) ) no ale wcześniej mieliśmy przecież Ninę Reichter :D co mi się podoba u CG oczywiście prócz fabuły? okładki, jej okładki są na tak dobrym poziomie, że nie można przejść obok nich obojętnie i właśnie dzięki okładkom zwróciłam uwagę na jej książki (wiem jestem płytka :D ). a po książkę na pewno sięgnę bo kroi się piękna historia

  OdpowiedzUsuń