Menu

czwartek, 4 maja 2017

"Alchemik z gwiazdy" Sonia Wiśniewska

"Alchemik z gwiazdy" 
Sonia Wiśniewska 
Novae Res 
str.234


Gdy szukasz zawzięcie czegoś, co ma sprawić radość komuś ci bliskiemu, nie zapominaj o sobie, bo twoje szczęście jest o wiele więcej warte niż każdy skarb.

Czterej bracia, czterej królowie, czterech stron świata a każdy z nich ukochał sobie inną dziedzinę życia.


Opowieść ta początek swój zawiera w południowym królestwie w czasie zimy, podczas której królowie śnią zimowy sen na dnie jeziora. Sny ich pełne są wizji, a jedna z nich zmusiła króla południa, by wyrwać się ze snu szybciej i przekazać misję swojemu nadwornemu alchemikowi, Karolowi.

„Król wschodu, najstarszy z braci, ukochał myśliwych, król południa-uczonych, król zachodu rolników, a król północy i najmłodszy z braci -wojskowych”.

Karol, królewski alchemik, człowiek, który ponad wszystko lubował się w swojej pracy i dążenie do perfekcji dla siebie samego, króla a wcześniej dla rodziców. Nie ma pojęcia, że alchemia przejęła kontrole nad jego życiem. Za sprawą króla, Karol wyrusza na poszukiwania kamienia filozoficznego, nie mając pojęcia, że ta wyprawa odmieni jego życie, a serce napełni nieznanymi mu dotąd uczuciami. Czy znajdzie kamień dający niezwykłą moc?
Jedno jest pewne ta podróż i napotkani ludzie zmienią go na zawsze, ale czy odnajdzie szczęście?

Z każdą stroną historia Karola wciągała mnie do królestwa pełnego magii, tajemnic i czającego się szczęścia, po które wystarczy sięgnąć. Czytając „Alchemika z gwiazdy”, wyruszamy w podróż po kamień filozoficzny, lecz tego, czy go odnajdujemy, wam nie zdradzę: ) Musicie sami się przekonać jak odkrywcza i niezwykle ciekawa okaże się ta podróż. Zdradzę wam tylko jedną małą tajemnicę. To, co najważniejsze nie musi być ukryte. Karol odkryje nowe rejony swego królestwa, ale także odbędzie podróż w głąb siebie. Po drodze pozna ludzi, którzy pokażą mu znaczenie przyjaźni i kierunek, w jakim powinien iść dalej przez życie.

Autorka stworzyła świat, który pokazuje, że nic nie jest wieczne, a śmierci nie należy się bać, bo jest ona najbardziej naturalną koleją rzeczy. Ważne jest, jak żyjemy i czy nasze życie daje nam szczęście i potrafimy czerpać z niego radość. Karol musiał wyruszyć w długą podróż, by zrozumieć, czym jest przyjaźń i co traci w życiu, które pozornie jest poukładane i bezpieczne. On odnajduje drogę, starając się wykonać zadanie, powierzone mu przez króla, my zaś towarzysząc mu w podróży, możemy zastanowić się, czy aby na pewno jesteśmy szczęśliwi ?

Jestem pod wrażeniem stylu autorki. Książka jest ciekawa i bardzo wciąga. Pokazuje nam, że w każdej chwili możemy przewartościować swoje życie i nigdy nie jest za późno na odnajdywanie przyjaźni, szczęścia i otworzenia się na miłość bez względu na to, co kształtowało nasze życie do tej pory.

Książka idealna dla każdego. Zarówno młodzież, jak i ci trochę starsi znajdą w niej coś dla siebie. Dorośli będą kibicować Karolowi i zastanawiać się nad tym, kim jest Incognito, młodzież odkryje piękno przygody i sens walki o samego siebie a no i mała mądra Sophie skradnie serce każdemu :).

Polecam serdecznie i dziękuje Novae Res za przedpremierowy egzemplarz recenzencki i możliwość poznania tak ciekawej autorki. Zaglądajcie na Fp Sonia Wiśniewska.

Książkę można zamawiać Tu

1 komentarz: