Menu

piątek, 14 lipca 2017

Kiedy na mnie patrzysz, wszystkie twoje marzenia jak powietrze stają się widoczne pierwszy raz :)+ wyniki

Wywiad z Agatą Czykierdą- Grabowską 
autorką takich powieści jak

 "Kiedy na mnie patrzysz",
"Pod skórą" ( PREMIERA WRZESIEŃ 2017)

oraz opowiadań na blogu Follow Your White Rabbit 

"Pierwszy raz"


Pierwszy raz...new adult w polskim wydaniu.
Lena to młodsza siostra jego najlepszego kumpla z dzieciństwa i jego największa słabość. Dziewczyna była dla niego niczym zakazany owoc. Owoc, który nie ma pojęcia o swoich kuszących właściwościach. 

Kuba był zawsze obok, gdy potrzebowała pomocy lub wsparcia. Był dla niej jak brat. Kiedy nagle zniknął z jej życia na wiele lat, dziewczyna uznała, że nic dla niego nie znaczyła. 
 
Przypadkowe spotkanie po latach zmieni w ich życiu wszystko.


"Noc kupały"


Noc Kupały to magiczny czas...w tę najkrótszą noc w roku wszystko może się zmienić. 
Paweł to facet, który lubi to, kim jest. Nikogo nie okłamuje, ani nie zwodzi. Po prostu nie chce się z nikim wiązać, a jeśli ktoś tego nie rozumie, to już nie jego problem. Jedyna dziewczyna, dla której był gotów się zmienić...wybrała jego kumpla. Ale to już przeszłość i nie zamierzał do niej wracać. Wyjazd służbowy w rodzinne strony traktuje, jako okazję do wytchnienia od szumu dużego miasta i jednocześnie możliwość wykazania się na polu zawodowym. 
Gdy los styka go z koleżanką siostry, Sarą...jego sielski powrót na rodzinne łono zmienia się w nieprzewidywalny rollercoaster emocji...
Sara nienawidzi Pawła. Tak po prostu, szczerze go nienawidzi. Owszem, ma pełną świadomość jego atrakcyjnej powierzchowności, która jest przeciwieństwem tego, co facet ma w środku. Ta świadomość tylko pogłębia niechęć do niego. Jako najbliższa przyjaciółka jego siostry, zna wszystkie jego mętne sekreciki i niechlubne kobiece podboje, co czyni ją całkowicie odporną na jego urok osobisty. Albo tak jej się tylko wydaje...
Podczas najkrótszej nocy w roku...wszystko może się zmienić..
                   "Sezon na lisa"


O tym, co się dzieje, gdy zderzają się żywioły ;)
Opowiadanie o losach Olka i Pauli nie jest jeszcze zakończone, ale dzieli nas tylko chwila od finału tej magicznej historii o Miłości, pasji i tym co najważniejsze w życiu. Pokochacie klimaty "Lisiej doliny" i przekomarzania naszych bohaterów.  

Autorka o sobie :

Agata Czykierda-Grabowska, rocznik 1983, pedagog resocjalizacyjny, który nie przepracował nawet jednego dnia w zawodzie. Fanka dalekich podróży, która panicznie boi się latać samolotem. Cyniczka o romantycznej duszy, którą fascynują zombie.  
Pisanie stało się dla mnie naturalnym procesem, który ewaluował z wielkiej miłości do książek.
W swoich powieściach i opowiadaniach stawiam na prostotę i realizm, ponieważ głęboko wzięłam sobie do serca radę, którą przeczytałam na skrzydełku pewnej książki: pisz o tym, co znasz.
Wraz z mężem mieszkam w Ząbkach pod Warszawą…ale tak jest dziś. Jutro to może być zupełnie inne miejsce na świecie. 

PYTANIA CZYTELNIKÓW

 Agata zgodziła się odpowiedzieć na pytania czytelników. Z wszystkich zgłoszonych pytań autorka wybrała część a odpowiedzi poznacie już za chwile.


Czytelnik: Maja stawia granice Kamilowi i wymusza na nim obietnicę, aby ten nigdy się w niej nie zakochał. Wydaje mi się, że z sercem nie można igrać, ono i tak nas nie posłucha. A czy Pani myśli, że można to zrobić, czy można mu nakazać być mu niewzruszonym na uczucie, na porywy?

Autorka: Myślę, że nie można, ale czasami wmawiamy sobie, że nad wszystkim panujemy, nawet nad emocjami, ponieważ wtedy czujemy się bezpieczniej. Poddanie się emocjom sprawia, że jesteśmy bezbronni i podatni na zranienia. Przyjmowanie postawy „na pewno się nie zakocham” daje (często złudne) poczucie panowania nad sytuacją.

Co Panią inspiruje do pisania?
Muzyka, poznani ludzie, przeczytane książki i obejrzane filmy, a nawet…sny.

Jakie ma Pani wspomnienia z początkami pisania (dobre czy złe)?
Same pozytywne. Myślałam o postaciach i fabule przez cały czas i każdą wolną chwilę poświęcałam na pisanie.

Jaka jest Pani ulubiona pora roku?
Wiosna i wczesna jesień.

Serce czy rozum, czym kierujesz się w życiu?
Wszystko zależy od sytuacji, ale jestem bardzo emocjonalną osobą i często to właśnie serce przejmuje nad wszystkim kontrolę.

Najlepsze wspomnienie z dzieciństwa, które związane jest ze szkołą? :)
Szkołę kojarzę przede wszystkim z przyjaciółkami, z którymi nadawałyśmy na tych samych falach. Wspominam mnóstwo głupich pomysłów i zabawnych momentów. Szkoła nigdy nie kojarzyła mi się w negatywny sposób, a powrót do niej we wrześniu przyjmowałam w miarę dobrze ;).

Skąd zrodził się pomysł na pisanie książek czy to pasja od dzieciństwa czy kogoś namowa?

Nikt mnie nie namawiał. Nikt nawet nie wiedział, że piszę, a gdy wspomniałam o tym kilku osobom, to uraczono mnie pełnym politowania uśmiechem. Nie dziwię im się, bo gdybym dowiedziała się teraz, że na przykład moja siostra, która ma olbrzymi lęk wysokości zostaje instruktorem skoków ze spadochronem, to zareagowałabym podobnie.
Oczywiście porównanie nie jest do końca trafne, ale wiem, dlaczego takie, a nie inne reakcje towarzyszyły tej informacji.
Moje pisanie, to rozszerzenie mojej najukochańszej pasji, czyli czytania. Był to też sposób na relaks i wyciszenie. Zaczęłam pisać podczas jednego z najbardziej traumatycznych momentów mojego życia, a dokładnie remontu mieszkania,(nikomu nie polecam ;) ) wtedy usiadłam i zaczęłam pisać…i z tego co pojawiło wtedy zrodziło się „Kiedy na mnie patrzysz”.

Gdyby Pani mogła sobie zażyczyć czego tylko dusza pragnie co by to było ?
Zażyczyłabym sobie niekończących się podróży po świecie.

Czego nie umieści Pani w książce i dlaczego
Nie myślałam nigdy nad tym. Nie lubię tragicznych zakończeń i braku happy endu i chyba właśnie to są dla mnie tematy, których na razie nie chcę w swoich książkach. Zbyt wiele jest w realnym życiu trudnych spraw i smutnych końców, by umieszczać je jeszcze w książkach.

Który miesiąc w całym roku jest Pani ulubionym i dlaczego akurat ten? Najbardziej lubię maj, który przynosi bzy, na punkcie których mam hopla ;)

Od jakiegoś czasu spodobało mi się takie zdanie: "Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia" co Ty o tym myślisz, zgadzasz się z tym stwierdzeniem? Masz jakieś tego typu swoje ulubione zdanie czy motto życiowe?
„Jeśli nie spróbujesz, to się nie dowiesz” ;)


Gdzie szukasz weny? czy zdarza Ci się uciekać czasem do jakiejś samotni w jej poszukiwaniu? Lubię pisać w ciszy i w samotności, najlepiej na łonie natury albo w moim mieszkaniu.

 Czym jest dla Pani szczęście? Jaką ma Pani receptę na szczęście? Dla mnie szczęście to spełnianie marzeń z ukochaną osobą. Tak właśnie definiuję szczęście.

Kto jest twoją inspiracją w życiu?
Inspiruje mnie muzyka, która staje się tłem dla najbardziej emocjonujących fragmentów w moich książkach. Czasami jakiś film, czy książka sprawi, że w mojej głowie pojawia się konkretny pomysł. Innym razem to osoba spotkana w autobusie, dla której w głowie układam gotowy scenariusz. W skrócie: inspiruje mnie wszystko.

Podczas pisania mam przy sobie...(Wymień 3 rzeczy): słuchawki, telefon i coś do picia.

ulubiony bohater książkowy?
Nie wiem, czy mogłabym wybrać tylko jednego, bo trochę ich było…ale w pamięci wciąż mam Aleksandra z „Jeźdźca miedzianego” i Andrew z „Na krawędzi nigdy”.

W jakiej bajce chciałabyś grać główną rolę ?
Jako mała dziewczynka uwielbiałam Brygadę RR, ponieważ fascynowały mnie ich zagadki „kryminale”. Myślę, że właśnie w tej bajce i tej drużynie mogłabym się odnaleźć :D.

Filmy i seriale, które cię najbardziej inspirują i dlaczego :)?
Lubię filmy, które nie mają oczywistych zakończeń i przewidywalnej fabuły. Jednym z moich ulubionych filmów jest „Zostań” i ostatnio zafascynowały mnie także „Zwierzęta nocy”, „Cień mgły” i „Autopsja Jane Doe”. Wszystkie bardzo polecam. Z seriali oglądam jedynie…The Walking dead” :D.  


Dziękuje za odpowiedzi na pytania i poświęcony czas :)


A teraz Wyniki :


Autorka wybrała pytanie nie wiedząc, kto się za nim kryje. Tym sposobem "Wszystkie twoje marzenia" Wygrywa 

Iza Wyszomirska 

Gratulacje !!! 

3 komentarze:

 1. Fajne odpowiedzi, Pani Agata to ciekawa osoba. Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny wywiad i super pomysł na post, taka "Agata w pigułce" ;)
  Gratuluję zwyciężczyni!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post! I ciekawy wywiad ;)
  Gratuluję ^^

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń