Menu

piątek, 3 listopada 2017

"Bracia Slater. Bronagh" L.A.Casey


Spotykasz kogoś, kto przebija mur, który cię otaczał. Uczucia, które od zawsze tłumiłaś w sobie, wybuchają z ogromną siłą. Czy znajdziesz w sobie siłę, by kolejny raz zmienić się dla niego ? Czy zdążysz dorosnąć, poukładać siebie za nim On skreśli to, co czuje? Dominic wie co czuje do Bronagh, ma plany na wspólną przyszłość. Czy Ona wie, czego chce i potrafi poskładać siebie na nowo?


Do tej pory miałam dość sceptyczne podejście do nowelek, które są uzupełnieniem danej historii jednak L.A. Casey sprawiła, że zacznę im się baczniej przyglądać, bo wygląda na to, że czasami krótka część historii dodana do całości sprawia, że książka nie tylko zyskuje, ale i zmienia nasze podejście do niektórych bohaterów.
Ta część, choć ma trochę ponad 160 stron skupia się bardzo na głębszym poznaniu uczuć Bronagh, na jej problemie z powściąganiem emocji. Akcja książki toczy się trzy lata po wydarzeniach z „Dominica”, jednak zachowanie głównej bohaterki nic się nie zmienia. Zamieszkanie z Dominiciem pod jednym dachem tylko potęguje agresje i wybuchowość młodszej panny Murphy. Jak potoczą się wydarzenia w dniu jej 21 urodzin, tego nie zdradzę, jednak po przeczytaniu tej nowelki, mogę śmiało stwierdzić, że Dominic zyskuje wiele a Bronagh i jej zachowanie staje się bardziej zrozumiałe.


- Muszę pożegnać się z moim skarbem i zapewnić ją, że wrócę.
- Przestań o mnie mówić jak o innej osobie.
- Shh, ona cię usłyszy.


Całość nadal utrzymana w zabawnym i lekkim tonie, który jest absolutnym plusem stylu autorki. To świetne uzupełnienie historii, która nie kończy się, gdzieś tam w przeszłości, ze słynnym żyli długo i szczęśliwie, lecz jest realnym odwzorowaniem życia młodych ludzi, którzy ze szkolnego związku próbują przejść w dorosłe uczucie. 

Ta historia pokazuje, że nawet ogromne uczucie musi dojrzeć i wpasować się pomiędzy dwoje ludzi, by móc istnieć. Zabawna, realna i pełna gorących nieokiełznanych uczuć chwila z braćmi Slater, która na dobre rozpoczyna przygodę życia każdego z nich. Warto sięgnąć :)

Ocena książki :


Tytuł: Bracia Slater. Bronagh
Autor: L.A.Casey
Wydawnictwo Kobiece
Ilość stron:168
ISBN:9788365740687

1 komentarz: