Menu

środa, 15 listopada 2017

" Cena za miłość" Monika Hołyk- AroraPodobno każdego da się kupić, a wszystko mą swoją cenę. Czy jednak warto określać cenę uczuć? Stawiać z pieniędzmi na szali coś tak nieobliczalnego i nieokiełznanego jak porywy serca? Co wygra, gdy na wspólnej drodze spotkają się dwie zranione duszę, które dotychczas żyły w pokładanym świecie?

Była zupełnie niezwykła, chociaż swą wyjątkowość kryła za barierą wzniesioną z reguł, konwenansów oraz dystansu narzuconego przez nią wszystkim, z którymi się stykała.

Sylwia chciała spędzić kilka chwil w samotności. Wydawało się, że pojedynczy kamień nieopodal plaży będzie idealnym kompanem jej smutku i łez, a jej tajemnica ciążyć będzie na sercu w nieskończoność. Jej serce poharatane przez wyobrażenie miłości, która nie istniała nigdzie poza jej głową i umysł, który stawia granice i wciąż od nowa analizuje wszystko, co ją spotyka. Jednak los chce inaczej i samotność Sylwii przyciągnie Kamila, znajomego z pracy, który od lat próbuje zajrzeć pod pancerz odnawiany przez młodą kobietę każdego dnia. Co stanie się, gdy ich losy splotą się na plaży a szczera rozmowa stanie się fundamentem czegoś innego, co oboje mogą nazwać miłością?

Ciemność, która panowała wokół nich, stała się sprzymierzeńcem ich obojga. Skryła zarówno zainteresowanie pytającej kobiety, jak też niedowierzanie towarzyszącego jej mężczyzny. Otulając ich przed zazdrosnymi spojrzeniami ludzi, skrywając również sekrety, marzenia oraz niewypowiedziane pragnienia.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Hołyk i już wiem, że nie ostatnie. Ujął mnie styl i lekkość, z jaką autorka w pozornie zwyczajną historię wplata elementy zaskoczenia. To ciekawa opowieść o tym jak ludzie postrzegają miłość, od czego zależy ich podejście i jakich uczuć czy okoliczności trzeba, by ich serce zaczęło bić na nowo. Dwójka bohaterów przeżywająca swe rozterki od lat samotnie i bez nadziei na jakiekolwiek zmiany.

Empatia była jego zdaniem najrzadszym dobrem dwudziestego pierwszego wieku.

 Autorka ciekawie i bardzo płynnie pokazuje nam, jak uczucia postrzegają ci, którzy do tej pory nie mieli okazji odczuwać prawdziwych i szczerych uczuć. Z każdą stroną porywa nas w świat pełen planów i rozważań, dając nam czytelnikom możliwość analizy słów swoich bohaterów. Ile dla was kosztuje miłość? Czy ktoś, kto rozpatruję miłość w takich kategoriach, w ogóle na nią zasługuje? Książka, choć stosunkowo krótka niesamowicie wciąga i zabiera w nietuzinkową podróż w głąb naszych serc. „Cena za miłość” jest niezwykłą w swej prostocie opowieścią pomagającą nam dostrzec, to co ważne. Każdy ma swoje doświadczenia, każdy zna inne oblicze miłości, każdy zasługuje, by odkrywać ją wciąż na nowo, ciągle z innej strony.

Z jakiegoś powodu jednak nie potrafił wyzwolić się z zaklętego kręgu biznesu, w którym towarem stawała się miłość, uczucia, bliskość, ale też jakaś niewielka cząstka jego samego.

Autorka daje nam chwilę wytchnienia od codzienności, równocześnie pokazując nam różne oblicza miłości. Skłania nas do stworzenia własnej definicji miłości, ukazując jej niezliczone formy. Zaprasza do lektury lekkiej, lecz zawierającej w sobie pytanie, które zada sobie każdy z nas. Ile wy jesteście w stanie poświęcić w imię miłości??


Ocena książki:

Tytuł: Cena za miłość
Autor: Monika Hołyk-Arora
Wydawca: E-bookowo.pl
Ilość stron: 69
ISBN:9788378598527

3 komentarze:

 1. Zapiszę sobie tytuł tej książki, bo wydaje mi się ciekawa. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozmawiałam dziś z przyjaciółką o tej książce i bardzo chciałabym ją przeczytać.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o autorce ani o książce, ale wydaje się bardzo interesująca, więc będę miała ją na uwadze :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń