Menu

wtorek, 7 listopada 2017

"Wierszyki dla dzieci. Zwierzęta małe i duże" Jakub Narloch


Dobry przyjaciel to skarb największy

Z nim właśnie świat Twój będzie piękniejszy.
A zwierzęta, jeśli nie będziesz ich krzywdzić,
Będą przy Tobie. I ty to widzisz,
Ich świat poznawaj, ucz się, jak żyją,
Czy są może z krótką, czy długą szyją
A ta książeczka jeszcze pomoże,
wiedzieć gdzie żyją
W parku, czy nad morzem.

Pierwszy raz trafia w moje ręce książeczka z wierszykami dla dzieci, którą muszę wam zrecenzować. Mam nadzieje, że stanie się to punktem stałym w moim blogowaniu, bo czytanie dzieciom i wspólne oglądanie ich kolekcji książek jest codziennością.

Wierszyki dla dzieci spod pióra Jakuba Narlocha zadowolą zarówno dużych i małych moli książkowych. Maluchy z fascynacją słuchają rymowanych wierszyków o zwierzątkach zarówno tych z bliższego otoczenia, jak i tych z odległych krain, które spotkać można za bramami ZOO. Starsze dzieci umiejące czytać na pewno odkryją frajdę z czytania na głos zabawnych historyjek pomagających im w odkryciu ciekawostek na temat każdego zwierzątka.Wierszyki te odpowiadają na pytania o miejsce pochodzenia danego zwierzaka, pokarm, jakim się żywi czy też co robią i lubią różne gatunki. Jest to ciekawe i barwne wprowadzenie maluszków w świat zwierząt. Rymowanki umilą czas spędzony z dzieckiem i pozwolą na wspólne czytanie i oglądanie.


KOGUT
Po podwórku chodzę sobie
I właściwie nic nie robię.
Lecz gdy ranek się już zbliża,
To nie będę już ukrywać,
Że wszystkich budzę śpiewaniem,
Czy to panów, czy panie.
Kukuryku, kukuryku!
Jestem Kogut, mały chłopczyku.


Tak oglądanie obrazków to ważny element zapoznawania się z książeczkami przez dzieci. Pozycja Jakuba Narlocha zawiera przepiękne ilustracje, w których zakochałam się wraz z córeczką i które przykuły uwagę młodszego synka. Idealnie odwzorowane zwierzęta w przecudownej gamie kolorystycznej są całkowitym plusem tej książeczki. To 88 stron, które wydane zostanie w twardej oprawie, co ważne jest szczególnie przy mniejszych dzieciach, które umili wam wspólnie spędzony czas. Warto też podarować komuś tę piękną książkę o zwierzętach. Książeczka zawiera krótki wstęp, a całość podzielona jest na dwie części, w której znajdują się kolejno zwierzęta małe oraz duże. Całość współgra ze sobą i przyciąga wzrok każdego dziecka, nawet tak dużego, jak ja.

Ocena książki: 

Tytuł: Wierszyki dla dzieci. Zwierzęta małe i duże.
Autor: Jakub Narloch 
Wydawnictwo Novae Res
Ilość stron 88
ISBN:978-83-8083-756-0

2 komentarze:

  1. Teraz, gdy świetna i Mikołajki za pasem będzie to świetny prezent dla dzieci.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka wydaje się naprawdę ciekawa. Chętnie bym ją kupiła. ;)

    OdpowiedzUsuń