Menu

piątek, 8 grudnia 2017

Autorski adwent: Karolina Klimkiewicz

Autorski adwent: Karolina Klimkiewicz

Kolejna niesamowita i godna uwagi debiutantka w naszym kalendarzu adwentowym to Karolina Klimkiewicz, autorka powieści "Jeśli tylko", pięknej historii o miłości, wierze i więzi bez granic.


Pytania;
  1. O co prosiła Pani św. Mikołaja jako małe dziecko?
O naprawdę różne rzeczy, był nawet okres, że prosiłam Mikołaja o rodzeństwo. Nie wiem, czy moi rodzice to potwierdzą, ale wydaje mi się, że nie byłam dzieckiem nastawionym na materialne prezenty. Bardzo mi zależało na tym, żebyśmy mogli spędzić święta wspólnie, w gronie całej rodziny. Choć muszę przyznać, że jest jeden prezent, który utkwił mi w pamięci i bardzo długo o niego prosiłam – była to suknia balowa. W końcu uszyła mi ją moja babcia, byłam wniebowzięta, czułam się jak Kopciuszek, a emocje które towarzyszyły mi w noc gdy ją dostałam pamiętam do dzisiaj.


  1. Co według Pani najbardziej wpływa na magię Świąt Bożego Narodzenia?
Rodzina!!! Święta Bożego Narodzenia, są moimi ulubionymi. Do dzisiaj cieszę się jak dziecko, na myśl o ubieraniu choinki, wspólnych zabawach i kolędowaniu. Jako mała dziewczynka święta zawsze spędzałam u babci, gdzie zbierała się cała nasza rodzina. Moje kuzynki, wujostwo, dziadkowie, rodzice. Wszyscy siedzieliśmy przy jednym stole, było gwarno, radośnie. Oczekując na prezenty i pierwszą gwiazdkę, bawiliśmy się, śpiewaliśmy Kolędy, były występy, pokazy mody.

  1. Bez czego nie wyobraża sobie Pan Świąt Bożego Narodzenia?

Bez rodziny. Grudzień od trzech lat, jest w mojej rodzinie mieszaniną bólu i radości. W latach, gdzie nikt nie miał ochoty świętować, otrzymywać prezentów, bo to o czym marzyliśmy było nierealne i po za naszym zasięgiem, gdy jedzenie nie smakowało tak jak powinno, gdzie nikt nie miał ochoty wieszać na choince bombek. Wówczas te wszystkie atrybuty świąt nie miały znaczenia, my byliśmy jednak razem, wspieraliśmy się i trwaliśmy przy sobie. Dzięki rodzinie, nawet ból podczas tak radosnego święta, staje się jakby mniejszy. Rodzina to kwintesencja całej magii i sensu świąt. Dla mnie bez rodziny Boże Narodzenie nie było by, Bożym Narodzeniem. A jedynie kolejną datą w kalendarzu.

  1. Jakie są Pani plany Sylwestrowe?

Piccolo, Majka Jeżowska i Fasolki, balony, serpentyna, kostiumy zrobione własnoręcznie, mój mąż i syn. Z nimi chce witać Nowy Rok, i każdy kolejny dzień.

  1. Jedno z Pani postanowień noworocznych brzmi…

Nie mam postanowień noworocznych. Uważam, że człowiek powinien wyznaczać sobie cele cały rok, a nie tylko gdy wymaga tego tradycja. Dlatego przez cały rok, staram się być dobrym człowiekiem, uszczęśliwiać swoich bliskich, dbać o nich i o siebie.


  1. Jak zapowiadają się Pani plany wydawnicze w 2018 roku?

Obecnie jestem na finiszu swojej drugiej książki. Gdy ją ukończę, okaże się co stanie się z nią dalej. Czy wydawcę zainteresuje nowa historia, nowi bohaterowie, czy też nie.  1. Jak wyglądałyby Pani wymarzone Święta?

Moje wymarzone święta przeżywam od urodzenia. I mimo, że już nigdy nie będzie idealnie, bo przy naszym stole zawsze będzie brakowało kilku ważnych osób, które od nas odeszły, wierzę, że ich miłość jest przy nas, szczególnie w tym dniu. Dlatego moje wymarzone święta, to święta w zdrowiu przy najbliższych.


  1. Najgorszy prezent jaki znalazła Pan pod choinką to…
Nigdy nie zdarzyło się, żebym dostała coś czego nie chciałam. Jedyny problem z nieudanym prezentem mam taki, że to co najbardziej pragnie moje serce, nigdy nie zostanie mi zwrócone. Rzeczy materialne nie mają dla mnie znaczenia, dla mnie prezenty to nie przedmioty. To myśli, to poświęcony czas, chęć uszczęśliwienia drugiego człowieka, to miłość. Jeśli dostaję coś od ukochanej osoby, nie ma możliwości, żebym czuła się zawiedziona, bo w tym prezencie jest część jego troski i serca.


9. Jaką książkę poleciłby Pan naszym czytelnikom w tym szczególnym czasie?

Ja niezmiernie i od zawsze w święta czytam dwie nowele, które znam na pamięć a które w tym okresie przypominają mi co jest najważniejsze. Kamizelka i Opowieść Wigilijna. Uważam, że w obu tych książkach, zawarta jest prawda o której zapominamy na co dzień, być może jeśli przypomnimy ja sobie w święta, zostanie z nami przez cały rok.

Świąteczny Quiz:
Jeśli choinka to:
1.żywe drzewko
2.sztuczna
3.co roku inaczej

Potrawa bez której nie wyobrażasz sobie świąt to:
1. barszcz z uszkami
2. karp
3. kluski z makiem

Idealny prezent to
1. książka
2. skarpety/sweter
3. coś od serca

Kolor, który kojarzy się z Bożym Narodzeniem to:
1. biel
2. purpura
3. zieleń

Ulubiona kolęda to:
1. Dzisiaj w Betlejem
2. Cicha noc
3. Lulajże Jezuniu

Zapach, który kojarz się ze świętami:
1. mandarynki
2. goździki
3. igliwia

Ulubiona świąteczna słodycz:
1. mandarynki
2. laski cukrowe
3. piernik

Piosenka, która kojarzy się ze Świętami to:
1. Last Christmas
2. All I want for christmas is you
3. Jest taki dzień

Święta:
1. w domu
2. za granicą
3. nieważne gdzie, ważne z kim

Pomocnicy św. Mikołaja:
1. Renifery
2. Elfy
3. Pani Mikołajowa

Świąteczne skojarzenia
Do każdej literki dopisz słowo kojarzące się z grudniem
P- Prezenty
I - Igliwie
E- Elfy
R- Rudolf
O- Opłatek
G- Gwiazda
I-ŚnIeg

2 komentarze: