Menu

piątek, 5 stycznia 2018

Lilka i wielka afera- Magdalena WitkiewiczJak zmienia się postrzeganie świata, gdy jest się o rok starszym? Kolejne wakacje i rok więcej nie dają jednak gwarancji, że Lilka powstrzyma się od snucia teorii. Nawet ukochane wakacyjne miejsce nie będzie w stanie sprawić, że Lilka z Matewką nie będą szukać afer i inaczej interpretować faktów. 

Tym razem wielka afera będzie miała miejsce w Amalce, rodzeństwo wspierane będzie przez mieszkających obok Zosię, Stasia i Antka będą starali się poznać powody dziwnego zachowania ciotki Franki i odkryć tożsamość tajemniczego Johny'ego. Kolejne wakacje i kolejna przygoda, której jedynym ograniczeniem jest dziecięca wyobraźnia.

Kolejny tom przygód Lilki utrzymany jest w podobnym stylu i z ogromną dozą humoru. Choć bohaterowie są już ciut starsi to przygody i szukanie rozwiązań zagadek tak samo wciągające. Kolejne godziny spędzone na czytaniu z dziećmi i przypominaniu sobie uroku wakacji są bezcenne. To świetna podróż w głąb dzieciństwa, gdy najważniejsze było jak najszybsze poznanie prawdy, a tajemnice piętrzyły się na każdym kroku. Dzieciaki zaśmiewały się w głos i słuchały z uwagą.

Drugi tom powieści jest świetnym rozwinięciem poprzedniej historii i rozpoczęciem zupełnie nowej i nieodkrytej jeszcze opowieści. Nowi bohaterowie, którzy nic a nic nie ustępują starym już dobrze znanym. Nadal jest zabawnie, intrygująco i tajemniczo. Powieść wciąga od pierwszych stron. Miałam ogromny problem, by wieczorem przerywać dawkowaną fragmentami opowieść. Kolejna świetna pozycja na liście książek, które pozwolą maluchom na pierwsze samodzielne lektury lub wspólnie spędzony czas z rodzicami.

Magdalena Witkiewicz stworzyła przepiękną, niezwykle pouczająca i na wskroś zabawną historię, która wprowadzi młodych czytelników w magiczny świat książek, pozwoli rodzicom na wspomnienia i ciekawie spędzony czas z dziećmi. Serdecznie polecam.

Ocena książki:

Tytuł: Lilka i wielka afera 
Autor:Magdalena Witkiewicz
Wydawca:Od deski do deski 
Ilość stron:248
ISBN:9788365157966

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz