Menu

środa, 10 stycznia 2018

Nieprzyjaciel Boga- Bernard CornwellNadszedł ten nieuchronny dzień, gdy muszę rozstać się ze światem drugiego tomu trylogii arturiańskiej i nieśmiało czekać na tom III. Czym tym razem zachwycił mnie autor? Jak wypada drugi tom na tle swojego poprzednika?


Pomimo zjednoczenia księstw brytyjskich i powstrzymania najazdów ze strony Sasów w Brytanii nadal nie można mówić o spokojnych czasach. Gdy wielu pragnie władzy, prawdziwy osąd przysłaniają uczucia a spory o wiarę i intrygi są codziennością, Artur musi z całą siłą i mądrością starać się prowadzić państwo w lepsze czasy. Czy mu się uda? Czy pomoc Merlina pomoże uratować kraj przed chaosem, do którego zmierza?


Czyż cuda nie są czarami?


Kolejny tom trylogii arturiańskiej, który z całą mocą ponownie przeniósł mnie w te magiczne czasy. Artur musi zmierzyć się z intrygami i wieloma niezadowolonymi z jego stanowiska ludźmi. Autor krok po kroku wprowadza nas w dobrze znany nam świat, który nie jest już tym samym miejscem jednak lata, które minęły od poprzedniej wizyty, nie zmieniły wszystkiego. Powolne rozpędzanie fabuły idealnie współgra z rozwojem historii i naszą wiedzą na temat zagrożeń. Powieść zaskakuje i jest bardziej stonowana i oparta na relacjach między postaciami. Świetnie poprowadzone wątki ukazują nam siłę podejmowanych decyzji i moc przeznaczenia. W powieści zaczyna robić się mrocznie a szeroko zakrojona intryga, jest jej mocną stroną, podobnie jest z wątkiem religijnym.


Nie rozumiem religii, która wpaja człowiekowi poczucie winy.


Dobry i lekki odbiór powieści dają świetnie skrojone dialogi i ciekawe opisy, które nie zniechęcają czytelnika, a wręcz wciągają go w pełną emocji i zaskoczeń podróż po historii człowieka, który swoją odwagą i troskliwością, mądrością i rozwagą chce ocalić swoje państwo przed chaosem i poprowadzić je ku lepszym czasom, rozwojowi i chwale.
Drugi tom w niczym nie ustępuje pierwszemu, czyta się go z ogromną fascynacją i mnóstwem emocji. Oryginalne spojrzenie na legendę o królu Arturze, mnóstwo wierzeń celtyckich i sporo ciekawych i niejednoznacznych postaci sprawia, że lektura staje się przyjemnością.Pełna namiętności, intryg i emocji powieść o czasach arturiańskich, która zapadnie wam w pamięć nie tylko przez piękną okładkę, ale i niesamowity, wciągający styl oraz porywającą historię. Polecam i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Żałuje, że już nie mogę się zatopić w kolejnym tomie.

Ocena Książki:

Tytuł: Nieprzyjaciel Boga
Autor:Bernard Cornwell
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Ilość stron: 592
ISBN: 9788375154719

2 komentarze: