Menu

poniedziałek, 8 stycznia 2018

Przebudzona - Iga Wiśniewska


Nadchodzi pełnia a wraz z nią kolejne zagrożenia dla mieszkańców Wolnego Miasta Rades. Posiadanie niezwykłych zdolności nie daje poczucia bezpieczeństwa. Nadchodzi bestia potężniejsza niż wszystko, co widziało miasto. David, Iwan i Ben będą musieli zmierzyć się z potęgą bestii, jednak pomoc nadejdzie również ze strony kobiety, która nie powinna żyć.


Gdy zmiennokształtni muszą zmagać się z falą brutalnych morderstw istot paranormalnych, David, ich przywódca wraz z Iwanem i Benem będą świadkami jeszcze jednej dziwnej historii. Dlaczego Miriam przeżyła i kim właściwie jest? Czy jej pochodzenie pomoże w zniszczeniu bestii, która w każdą pełnię zabija niewinnych?


Tak naprawdę wszyscy jesteśmy samotni. Rodzimy się sami, żyjemy sami, potem umieramy i nie żyjemy. Też sami.


Już zakończenie pierwszego tomu wbija w fotel, jednak to wydarzenia drugiego tomu nie pozwolą wam oderwać się od książki, chociażby na chwilę. Iga Wiśniewska pomimo młodego wieku i sporego dorobku literackiego potrafiła zagiąć mnie miłośniczkę wszelkich form fantastyki i stworzyć historię, która trzyma w napięciu, nie pozwala na chwilę oddechu, a ciekawość podczas lektury wzrasta wprost proporcjonalnie do przeczytanych stron. Miałam nadzieje poznać choć trochę wątki z pierwszego tomu, jednak to, co przedstawia autorka, jest niesamowite, niesztampowe i nieprzewidywalne.


Każdy wilkołak aż za dobrze rozumie, co przeżywa kobieta przed okresem. Gdy nadchodzi pełnia, czujemy się podobnie – rozdrażnieni, niekontrolujący gniewu i agresji. Jeśli ktoś ma pecha trafić na kobietę wilkołaka, przeżywającą PMS przed pełnią… nie zapomina tego do końca życia. Które może okazać się zaskakująco krótkie.


„Przebudzona” to świetna kontynuacja powieści Urban fantasy, która w żaden sposób nie może być nazwana szablonową. Kreacja bohaterów, fabuła i jej całe tło to idealnie stworzony świat, który jest przemyślany i niezwykle zaskakujący. Zaskakujące zwroty akcji, masa tajemnic i zgrzytów połączone z uciekającym czasem rozpędzają historię. Możliwość ponownego zetknięcia się z bohaterami przyspiesza bicie serca, a odkrywanie krok po kroku, tajemnic Miriam nie zwalnia tempa. Emocje uderzają w nas z każdej strony a uczucie, jakie pozostaje po lekturze tego tomu, jest o wiele większe niż przy pierwszym zetknięciu. Niedosyt, pustka i zaciekawienie. Chcesz więcej, brakuje ci każdego bohatera z osobna i ciekawi cię co jeszcze autorka jest w stanie wymyślić.Cykl Wolne Miasto Rades to nietuzinkowe, wciągające i pełne emocji spojrzenie na fantastykę. To, co stworzyła Iga Wiśniewska to niezwykła podróż w głąb przemyślanej i niezwykle barwnej opowieści, w której wszystko, co wiesz, może okazać się nic nieznaczącym elementem całości. „Przebudzona” nie raz was zaskoczy, a smaku całości doda inspiracja starożytną Grecją. Autorka pokaże ci każdy zakamarek miasta i zamiesza w głowie, jednak będzie to najwspanialsza podróż, po której krzyczeć będziesz o kontynuacje.Kolejny raz porwał mnie niezwykle lekki i przemyślany styl Igi, świetnie wczułam się w historię i kolejny raz pokochałam bohaterów, których mogłam lepiej poznać dzięki zmiennej narracji. Rozpoczynając drugi tom, nie byłam świadoma tylko jednego... jak ciężko będzie mi czekać na kolejny tom cyklu. Polecam każdemu miłośnikowi fantastyki, wszystkim tym, którzy jeszcze nie pałają miłością do tego gatunku i tym, którzy są ciekawi, kim jest kobieta, która się przebudziła.

Ocena Książki:


Tytuł: Przebudzona
Autor: Iga Wiśniewska
Wydawca: Lucky
Ilość stron:368
ISBN:9788365351432

3 komentarze:

  1. Zainteresowałaś mnie tą książką i dopiszę ją do swojej listy. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fantastyka nie jest u mnie na pierwszym miejscu, aczkolwiek jej nie skreślam :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Takie książki to pewnie nie lada gratka dla fanów fantastyki, ja jednak takie książki odpuszczam

    OdpowiedzUsuń