Menu

niedziela, 11 lutego 2018

Bad boy's girl- Blair Holden [Przedpremierowo]
Przetrwanie, to jedno słowo kojarzące się Tessie z ostatnim rokiem liceum. Już tak niewiele zostało jej na drodze, ku życiu wolnemu od jej prześladowców. Gdy zrzuciła kilogramy i pogodziła się ze stratą przyjaciółki oraz przyzwyczaiła do gnębienia, w jakie przerodziła się ich przyjaźń, Tessa myślała, że uda jej się odciąć od problemów i przetrwać nieuniknione. W końcu co może złamać bardziej niż gnębienie przez byłą przyjaciółkę, której chłopakiem jest miłość twojego życia? Powrót tego, który był jej oprawcą na długo przed wydarzeniami z Nicole. Co się stanie z planem przetrwania ostatniej prostej liceum? Czy powrót Cole'a zmieni plany Tessy? Jak poradzić sobie z życiem, gdy on ciągle jest gdzieś obok?


Staram się nie ekscytować historiami z Wattpada, bo bywa z nimi różnie, jednak tym razem zasiadając do lektury powieści, nie miałam pojęcia, o czym jest czy kto ją napisał. Całkowicie w ciemno zaufałam cichym podszeptom przyjaciółki, która zawsze bezbłędnie ocenia, po jakie książki powinnam sięgnąć. Nie żałuje ani sekundy spędzonej na lekturze powieści, która okazała się totalnym zaskoczeniem.


Autorka ma niesamowity styl i lekkość tworzenia. Z ogromnym kunsztem stworzyła wielowymiarowe postaci, które uwielbiasz od pierwszych stron. Każda z nich jest naturalna i najzwyklejsza w świecie co sprawia, że historia dzieje się gdzieś obok. Z każdą stroną stapiasz się ze światem przedstawionym przez Blair Holden i nie możesz oprzeć się wrażeniu, że to wszystko może się dziać naprawdę. Tessa na naszych oczach nabiera pewności siebie, której nie dało jej zgubienie zbędnych kilogramów, odnajduje w sobie siłę, by pokonać przeszłość i zmierzyć się z tym, co dzieje się dookoła. Podnosi się z bycia ofiarą i otwiera się na nowe szczere przyjaźnie.


Całą historię poznajemy z perspektywy Tessy, to ona opowiada nam o swoich uczuciach i odkryciach. Przedstawia nam ludzi, którzy stanęli na jej drodze i ukształtowali jej system zachowań. Gdy musi zmierzyć się z nieoczekiwanym powrotem chłopaka, który od zawsze jej dokuczał, przekonujemy się, jak ciężkie było jej życie. Autorka świetnie podkreśliła zarówno charakter bohaterki, jak i elementy zachowań grup społecznych. Opisy zdarzeń są rzeczowe i płynne a kreacja bohaterów to niesamowicie wybuchowa mieszanka uczuć. Jest coś jeszcze, co przyciąga i nie pozwala się oderwać, to tajemnica, niejasna przeszłość widziana oczami tylko jednej strony, która nie pozwala nam na przewidzenie wypadków.

Nicole Andrea Bishop, znana również jako powód wszelkiego nieszczęścia w moim życiu, to moja była najlepsza przyjaciółka i wicekapitan drużyny czirliderek. Znam ją od przedszkola, czyli od tych mitycznych czasów, kiedy życie było tęczową krainą jednorożców, a dzielenie się galaretką oznaczało przyjaźń aż po grób".


Poza świetnym stylem i plastycznością bohaterów Blair Holden wyróżnia się również ogromnym poczuciem humoru, które obezwładni was od pierwszych stron. Dialogi, opisy i sposób narracji są przezabawne, bardzo lekkie i niewymuszone dając czytelnikowi prze smaczną odskocznię od codzienności. Dzięki ogromnej dawce humoru książka nie męczy a problemy w niej przedstawione, mają odpowiedni wydźwięk.


Książkę pochłania się z prędkością światła i ogromnym bananem na ustach i tylko zakończenie tomu pierwszego wbija w fotel bardziej, niż można przypuszczać i sprawia, że książka, która jest lekka, zabawna i genialna w swej prostocie staje się bombą, która wybucha gdzieś pod koniec i sprawia, że na usta cisną się same brzydkie wyrazy.


To emocjonalny rollercoaster, dzięki któremu podróż jest nietuzinkowa, zabawna, romantyczna i wkurzająca. Ta książka daje emocje w ciekawej i niezwykle barwnej oprawie. Całość zachwyca, bohaterowie zamieszkują w twoim umyśle i sercu, nie pozwalając na oddech, a ich losy stają się częścią swojego świata. Świetny i bardzo obiecujący początek opowieści o przyjaźni, miłości i nienawiści oraz o tym, jak ważne jest wsparcie w momencie, kiedy stajemy się ofiarą.

Ocena Książki:

Tytuł: Bad boy's girl 
Autor: Blair Holden
Wydawca: Jaguar 
Ilość stron:512
ISBN:9788376866512


9 komentarzy:

 1. Jeśli tylko będę miała taką możliwość, na pewno przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już od zapowiedzi, mam na nią ochotę. Jednak nie mam czego się obawiać, bo jak widzę zbiera dobre oceny. :)

  exploringwithbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię czytać takie książki, więc myślę, że się skuszę ;)
  Pozdrawiam
  Kasia z bloga mojswiatliteratury.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Twoja opinia jest bardzo zachęcająca!

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie emocjonujące opowieści potrafią wciągnąć, szczególnie, kiedy czyta się je z przyjemnością. Na pewno spróbuję po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy będzie 2 część?

  OdpowiedzUsuń