Menu

środa, 7 lutego 2018

Majorka w niebieskich migdałach- Anna Klara Majewska
Rutyna jak podstępny wróg czeka za rogiem aż ktoś się potknie i zobaczy jak monotonne i bezbarwne stało się nasze życie. Gdy to się dzieje, człowiek często szuka chwili oddechu, miejsca, które przywołuje miłe wspomnienia i pozwala na zresetowanie nudy czającej się w życiu. Czasem jednak odzyskaną wolnością, szczególnie taką nabytą przez ucieczkę od problemów, można się zachłysnąć i sprowadzić na siebie kłopoty. Bo jak ocenić prawidłowo czego tak naprawdę chce nasze zranione serce? Jak przez chwilowe zawirowania nie stracić tego, co ważne?


Magda osiągnęła stabilizacje. Prowadzi spokojne życie w Warszawie u boku męża, jej syn dorasta, a życie toczy się powolnym rytmem. Wszystko jednak się zmienia, gdy główna bohaterka wiedziona przeczuciem i wieloma znakami zaczyna podejrzewać swojego męża o romans z opiekunką ich córki. Żeby całość jej życia okazała się bardziej komiczna, matka Magdy odnalazła w sobie demona literackiego i za jego sprawą pod pseudonimem publikuje ostre powieści erotyczne. Czy Magda faktycznie została zdradzona? Czy wyjazd na ukochaną Majorkę pozwoli jej odetchnąć i odnaleźć równowagę? Majorka przywita ją zapachem kwitnących migdałów i smakiem pomarańczy a możliwości zemsty okażą się niezwykle przystojne i kuszące.Autorka z każdym tomem powieści wynosi swój styl na nowy poziom. Znów jest lekko i zabawnie a fabuła dość szybko otula nas na tyle miękko i bezszelestnie, że nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie jakie zarzuty mieliśmy do pierwszej odsłony przygód pani architekt. Historia przenosi nas w dwa jakże różne miejsca, które są dla naszej bohaterki niezwykle ważne. Choć Warszawa mieni się jako martwy punkt na horyzoncie, bohaterka początkowo cieszy się swoją stabilizacją i rodziną, która wydaje się szczęśliwa. Jednak to Majorka kolejny raz stanie się sceną dla wydarzeń, które będą splotem historii o zabarwieniu niezwykle zabawnym i romantycznym zarazem. Przekonamy się, jak może namieszać w życiu kilka pochopnych decyzji i czy zemsta faktycznie jest tak słodka.Kontynuacja to także ci sami bohaterowie, których odwiedzamy z radością i nutą nostalgii, by dowiedzieć się co u nich po latach. A żeby nie było całkiem nudno, gdy już powspominamy, pojawiają się nowe postacie, które ubarwiają historię i dodają jej świeżości. Wszyscy, zarówno starzy jak i nowi bohaterowie są charakterni, zabawni i niepowtarzalni a ich kreacja jest wielkim plusem dla całej powieści. 

Anna Klara Majewska potrafi połączyć humor i problemy, które mogą spotkać każdą parę. Kolejny raz zabiera nas w podróż pełną zabawnych zwrotów akcji i dialogów, które mogą doprowadzić do łez. Swoich bohaterów obdarzyła nieziemskimi widokami i zagmatwanymi losami, które rozbawią i wzruszą. I choć ciężko jest opisać kontynuacje losów na tyle, by zachęcić, a nie zdradzić co się wydarzy, to mam nadzieje, że potwierdzenie lekkiego pióra i niezwykłego poczucia humoru sprawi, że sięgniecie po tę powieść, a czas z nią spędzony okaże się lekkim i przyjemnym.

Ocena książki:


Tytuł: Majorka w niebieskich migdałach
Autor:Anna Klara Majewska
Wydawca: Wielka Litera
Ilość stron: 318
ISBN:9788380321830

1 komentarz: