Menu

środa, 14 lutego 2018

Niczyja- Anna Crevan Sznajder [ Premierowa+ Patronacka]


zdjęcie Anna Crevan Sznajder

Gdy po raz pierwszy zetknęłam się z historią zawartą w Niczyjej, książka nie miała jeszcze wydawcy. Za dwa dni mija rok od mojej recenzji. Rok, który dla autorki był niesamowicie pracowitym okresem. Gdy po masie ciężkiej pracy przyszedł tak oczekiwany sukces a wydanie powieści, już dziś staje się faktem, moje odczucia do książki się nie zmieniły. Nadal jestem pod wrażeniem historii, która odnalazła drogę do mego serca przez ciepłe opisy pięknych miejsc, gorące sceny uniesień miłosnych i pasję, której nie brakuje zarówno głównej bohaterce, jak i autorce.

Ann, jest młodą kobietą z marzeniami. Od zawsze swym pięknem mamiła ją Japonia. Kultura i niezwykłe piękno odległego państwa, które dla wielu polaków pozostaje w sferze marzeń. Jednak główna bohaterka za sprawą swojej wymarzonej pracy wyjeżdża w podróż, która na zawsze odmieni jej życie.
 Na największym konwencie cosplayowym poznaje mężczyznę, który jest łudząco podobny do bohatera z jej ulubionej mangi. To spotkanie wywróci świat do góry nogami, jednak czy to, co wydaje się spełnieniem marzeń, rzeczywiście tym będzie? Czy poznanie całej ekipy okaże się szczęściem dla Ann? Co jeszcze przyniesie wizyta w Japonii?

Autorka ciekawie połączyła piękno japońskich miast z niezwykle ważnym wydarzeniem, jakim w tym kraju są konwenty. To kwintesencja kultury tak niesamowitej, jak krajobrazy, w których rozgrywają się wydarzenia niczym z bajki. No właśnie, któż nie chciałby poznać swojego idola, dać się strzelić strzałą amora i zamieszkać w Kioto? Tylko czy miłość da się przewidzieć? Jak bronić się przed tym, co zakazane? Jak wybrać, gdy serce jest w rozterce?

Anna Crevan Sznajder posiada lekki i bardzo plastyczny styl. Niczym malarz dobiera słowa i za ich sprawą oddaje piękno Japonii. Przenosi nas do kraju kwitnącej wiśni i pozwala na zatopienie się w marzeniach. Główna bohaterka ewoluuje i wzmacnia swój charakter, często stawiana przed trudnymi wyborami czuje się zagubiona, jednak zawsze stara się łagodzić spory i próbuje iść za głosem serca. 

Polubicie jej ogromne pokłady pasji i nutkę szaleństwa. Pozostali bohaterowie zyskają waszą sympatię i zapewnią przyjemny czas spędzony na lekturze. Opisy przyciągną waszą uwagę, a sceny erotyczne sprawią, że policzki zapłoną. Całość napisana ze smakiem i wyczuciem. Idealna powieść na miły wieczór z książką. Dla fanek literatury kobiecej i miłośników Japonii.

Ocena Książki:


Tytuł: Niczyja
Autor: Anna Crevan Sznajder
Wydawca: Novae Res
Ilość stron:378
ISBN:9788380838178


1 komentarz: