Menu

niedziela, 11 lutego 2018

Niedoskonali- Danielle L. JensenCzy w świecie pełnym okrucieństw i spisków jest szansa na uczucie niezwykle silne i czyste? W Trollus rośnie w siłę spisek, który ma na celu obalić obecnego króla. Wielu chce przejąć rządy, jednak nie każdy ma tyle odwagi, by podjąć ryzyko. Jest ktoś, kto nie tylko chce przejąć władze, ale również pozbyć się spiskowców. Nie zawaha się przy tym, nawet gdy będzie musiał poświęcić bliskich. Jak wśród spisków i polityki odnaleźć siebie i swoje pragnienia? Jak żyć między tajemnicami i niepewnością?


Marc i Penelope odkrywają, że to, co skrywają ich serca, ma odzwierciedlenie u obojga. Jednak jak wyznać uczucia, gdy zarówno powszechnie ustalone normy, jak i brak poczucia własnej wartości sprzysięga się przeciw nam? Młodzi ludzie znajdują się w środku spisku, który ma na celu zmianę władzy. Będą musieli zmierzyć się z tajemnicami, polityką i złem, które postanowi wykorzystać ich uczucie w walce o wpływy. Oboje będą lawirować pośród strzępków informacji, nie wiedząc komu ufać. Zaryzykują wszystko by być razem, jednak może się okazać, że to właśnie droga do największego zagrożenia.Danielle L. Jensen kolejny raz zabiera nas do Trollus, tym razem jednak pokazuje nam historię sprzed wydarzeń z Trylogii klątwy. To świetna alternatywa dla miłośników historii zawartej w trzech tomach. Jednak można zapoznać się z ową historią po mojemu i wybrać się w niezapomnianą podróż od początku. „Niedoskonali” to idealne dopełnienie i początek jednocześnie. Dzięki nim możemy dowiedzieć się jakie wydarzenia ukształtowały bohaterów, co ich naznaczyło, często bardziej niż niedoskonałości, z jakimi przychodzi im się mierzyć od zawsze.Autorka ma niezwykły talent do tworzenia miejsc, postaci i spisków, które pojawiają się niczym sieć, która oplata bohaterów, którzy do końca nie wiedzą kto, jakie informacje posiada. Świat przedstawiony jest z ogromną precyzją i szczegółowością. Czytelnik nie ma problemu, by zatopić się w historię i wyobrazić sobie bohaterów czy miejsca, w jakich przebywają.
 Poza ciekawymi opisami mocną stroną powieści oczywiście jest fabuła, która intryguje, rozsiewa niepokój za sprawą tajemnic, niedomówień i całej otoczki politycznej, która odgrywa ogromną rolę w historii. Wiemy, o co toczy się walka, jednak nie zawsze kto po czyjej jest stronie.Uwagę przykuwa również czystość uczuć Marca i Penelope oraz to jak łatwe jest dla nich podjęcie decyzji. Nie chroni ich to jednak przed wątpliwościami, co czyni ich uczucia oraz ich samych niezwykle realnymi. Ich wybuchające uczucie zdaje się przysłaniać wszystko, jednak wciąż jest elementem całości historii, której złożoność nie pozwala na odpoczynek.Bohaterowie są wyraziści i niejednoznaczni. Raz możesz darzyć ich sympatią, by po chwili chcieć wrzucić ich do rzeki. Wszyscy wywołują emocje i są barwni, co długo nie pozwoli czytelnikowi opuścić ich świata. Młodość ściera się z doświadczeniem, miłość walczy z pustką serca, przyjaźń przechodzi próbę lojalności. To genialna historia, która wciąga czytelnika w świat intryg i niepewności, gdzie liczą się tylko ci, którzy mają moc, a nie ci, co są niedoskonali.
Lekkość stylu i bezbrzeżna wyobraźnia autorki gwarantują świetną lekturę i odczarowanie wizerunku trolla.
Polecam każdemu miłośnikowi gatunku, fanom serii i tym, którzy nie wiedzą jeszcze, że po przeczytaniu tej powieści staną się członkami obu tych grup.

Ocena książki:


Tytuł: Niedoskonali
Autor: Danielle L. Jensen
Wydawca: Galeria książki
Ilość stron: 302
ISBN:9788365534651


5 komentarzy:

 1. Tym razem nie zdecyduję się na lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie i świetnie opisane. Zapisze ją, ale przeczytam dopiero jak uporam się z tym co mam już na półce ;)

  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo słyszałam o tej serii książek, niestety, nie ciągnie mnie do niej.

  OdpowiedzUsuń