Menu

środa, 28 marca 2018

Domniemanie niewinności. Oskarżyciel/ Niewinna- Whitney G.


Kłamstwo potrafi zniszczyć nawet największe uczucie. Raz okłamany człowiek jest ostrożniejszy niż przed karmieniem go kłamstwami. Czy istnieje, choć cień szansy, by zbudować coś na kruchym gruncie niedopowiedzeń i tajemnic? Czy zranione serce zabije dla kogoś w tak niepewnej sytuacji?

Andrew Hamilton ma wszystko, dobrą pracę, kobiety na zawołanie, bajka. Czy jednak to, czym się otacza, jest prawdą? Mężczyzna ma dwie zasady, gdy umawia się z kobietami przez internet, nie kłamie i nie daje niczego więcej oprócz jednej nocy, dobrego seksu i żadnych zobowiązań. Przez ostatnie sześć długich lat jego styl życia idealnie się sprawdzał. Niezauważalnie na jego idealnym życiu pojawia się rysa, niewielkie pęknięcie, którym jest ona Aubrey Everhart. 

Moje zasady są proste: jeden obiad, jedna noc. Żadnych powtórek.
To jest tylko przypadkowy seks. Nic więcej. Nic mniej.

Młoda dziewczyna poznana w internecie jako Alyssa budzi w mężczyźnie masę uczuć, o których istnieniu zapomniał. Ich relacja nadwyrężona kłamstwem dziewczyny skomplikuje się, gdy będą musieli razem pracować. Czy Andrew, który brzydzi się kłamstwem, da szanse kobiecie o dwóch imionach? Czy Aubrey będzie w stanie przebrnąć przez przeszłość tego mężczyzny i walczyć o swoje marzenia?Te dwa krótkie tomy zachwyciły lekkością i płynnością fabuły. Dwójka ludzi i znajomość internetowa oparta na kłamstwie staje się początkiem historii pełnej pomyłek, niedopowiedzeń i kaskady uczuć, które zaleją naszych bohaterów. Whitney G. zrobiła to świetnie, udowadniając, że nie traci mocy po gorącej Turbulencji. Nawet krótka forma obu tomów nie odstrasza, a wręcz przeciwnie szybka lektura niesie za sobą mnóstwo emocji i ogromną dawkę humoru.

Moje życie zmieniło się wtedy na zawsze, a we mnie cos pękło, rozpadło się, zamarło. Wszystko przez kłamstwa – serie bolesnych i niewyobrażalnych kłamstw.”

Cała historia skupia się na Andrew i Aubrey i to ich autorka opisała dość szczegółowo, nakreślając trafnie i intrygująco ich charaktery i wplątując ich w przeróżne sytuacje, które zmuszają ich do zmian pozornie łatwych. Reszta bohaterów stanowi dość mocne tło, podkreślające odpowiednio uczucia i emocje naszych głównych bohaterów. On bez przeszłości z całym zapleczem zasad, które pomagają mu przetrwać. Ona z marzeniem, dwoma kierunkami studiów i kłamliwą nadmiernie pragnącą władzy rodziną. Oboje będą musieli stanąć przed wyborem drogi, którą chcą podążać.

Świetnie zrównoważone sceny miłosne z dawką humoru i tajemnicą majaczącą w tle. Idealnie rozłożony środek napięcia, który daje się we znaki w końcowych scenach obu tomów. Lekkie pióro Whitney G. gwarantuje dobrze spędzony czas i historię z rodzaju lekkich i przyjemnych z nutką tajemniczości. Wymienna narracja napędza akcje i sprawia, że powieści tę pochłania się bardzo szybko, znając oba punkty widzenia niemal jednocześnie. Opowieść o sile kłamstwa, o wytrwałości w udowadnianiu swej niewinności oraz uczuciu, które zawsze skruszy mur i próbuje walczyć z przeciwnościami.

Kogo zachwyci Oskarżyciel i Niewinna? Fanów lekkich książek, chcących przyjemnie spędzić czas przy lekturze, miłośników twórczości Whitney G. Polecam zapoznać się z obydwoma tomami i czekać niecierpliwie na tom trzeci tej historii.

Ocena książki: 

Tytuł: Domniemanie niewinności. Oskarżyciel/ Niewinna
Autor: Whitney G.
Wydawca: Kobiece
Ilość stron: 128/1202 komentarze:

 1. Jestem po ,,Turbulencji" i zakochałam się w tej książce, choć z początku nie było łatwo :) Jak jest tutaj, czy znowu na początku jest nudno, a potem się rozkręca?
  Pozdrawiam serdecznie,
  Daria
  papierowalowczyni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś do tej serii mnie nie ciągnie, przynajmniej w tej chwili. Z czasem zobaczymy. 😊

  OdpowiedzUsuń