Menu

czwartek, 1 marca 2018

Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach- Amy Schumer
Znam swoją wartość. Korzystam z tkwiącej we mnie mocy. Mówię sobie, że jestem piękna i silna. I nikt nie będzie mi dyktował, jak mam żyć. Tylko ja.

Wystarczy jedno spojrzenie na okładkę i każdy fan filmów wie, kim jest ta uśmiechnięta blondynka. Amy Schumer znana jest z poczucia humoru, ogromnego dystansu do samej siebie. Nie zna tematów tabu, potrafi rozmawiać z każdym i o wszystkim. Jednak jaka jest naprawdę? Jak wyglądała droga od kelnerki do kobiety sukcesu z okładki Vanity?

Ta książka łączy w sobie dwie cechy. Historie w niej zawarte przyciągają czytelnika i rysują obraz Amy w wielu fazach jej życia, niekoniecznie są to tylko pozytywne zdarzenia. To ciekawa, naturalna i niezwykle zabawna opowieść o życiu. Pozwala nam na poznanie kobiety orkiestry od różnych stron.

Znajdziecie tu mnóstwo śmiechu, ale i poważnych momentów nie zabraknie. Wpadniecie do świata, w którym Amy bez ogródek opowie o wielu wydarzeniach ze swojego życia, niczym koleżanka przy kawie, gdy spotkacie się po dłuższej rozłące. Opowie wam o swoim dzieciństwie i małżeństwie rodziców, które nie zawsze obyło się bez burz. Zdradzi wam, jak podziałał na nią toksyczny związek, w którym tkwiła i jak poradziła sobie z chorobą ojca. Pokaże jaką drogę udało jej się pokonać i jak zmieniły ją okoliczności, z którymi przyszło jej się zmierzyć. Dzięki temu, że pogodziła się sama ze sobą, jest w stanie być szczęśliwa i umie dawać szczęście innym.

Książka „Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach” to podróż do umysłu Amy Schumer, jakiej nie poznacie na co dzień. Tym razem kobieta uchyla maskę utkaną z humoru i dystansu, pozwalając nam na poznanie jej prawdziwego oblicza, które cierpienia, niepowodzenia i sukcesy ukształtowały przez lata. Jej cięty język i niezahamowanie odnośnie do tematów zapewni nam godziny rozrywki i zadumy.

Myślę, że aby człowiek stał się w jakiejś dziedzinie naprawdę dobry, musi najpierw wiele razy upaść. I absolutnie nie wolno mu się bać tego upadku, bo w przeciwnym razie nigdy nie wejdzie na wyższy poziom.

Książkę pochłania się w ekspresowym tempie, a lektura jest czystą przyjemnością. Pomimo poważnych tematów lektura jest niezwykle przyjemna i ciekawa. Obie strony równoważą się z wyczuciem, niwelując uczucie znużenia, jakie często dopada czytelnika przy książkach autobiograficznych.

Jeśli chcesz poznać lepiej aktorkę komediową, stand-uperkę, producentkę i scenarzystkę, która powinna uczyć dystansu i poczucia humoru, to ta pozycja jest dla ciebie. Gwarantuje kilka godzin śmiechu i parę chwil refleksji. Świetny sposób na zmianę rodzaju lektury i poszerzanie wiedzy.

Ocena książki:

Tytuł: Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach
Autor: Amy Schumer
Wydawca: Kobiece
Ilość stron:352
ISBN:9788365601858

3 komentarze:

 1. Lubię, gdy autor przekazuje ważne sprawy w lekki sposób. Mam ochotę na tę książkę :)

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że ta książka mogłaby mi się podobać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i jestem na TAK! Dobra pozycja do oderwania myśli od czegoś konkretniejszego :)

  OdpowiedzUsuń