Menu

czwartek, 29 marca 2018

The Manga Guide Fizyka- Hideo Nitta, Keita Takatsu, Trend-Pro co.
Szkoła dla większości ludzi kojarzy się z jakimś przedmiotem, który był ich piętą achillesową. Chemia, matematyka czy fizyka to koszmar całych mas. Na wszystko jest jednak sposób. Któż by nie chciał okiełznać wiedzy i zrozumieć zagadnienia, które jawią się niczym czarna magia? Jest sposób, by polubić i zrozumieć zagadnienia, które niektórym do dziś spędzają sen z powiek.

Czy jest ktoś, kto nie wie, czym jest manga? Zabawne rysunki mogą stać się narzędziem przydatnym w nauce. Biorąc do ręki The manga guide fizyka poznajemy losy Megumi, która jest gwiazdą sportu. Dziewczyna ma jednak dość spory problem z fizyką. Na pomoc przychodzi Ryota, który jest prymusem w tej dziedzinie. Czy Megumi zdoła zrozumieć na prostych przykładach, na czym polega fizyka?Nauka w formie komiksu? Mówię absolutnie tak. Dostajemy do rąk historię, która nie tylko momentami rozbawi, ale i wiele nauczy oraz sprawi, że nagle wszystko stanie się jakieś prostsze. Dzięki tej konkretnej mandze dowiemy się jak zastosować w praktyce trzy zasady dynamiki Newtona czy określić, w jaki sposób obiekty będą poruszać się po zderzeniu. Jednak to nie wszystko, co oferuje nam ta pozycja wydawnicza. 
To przede wszystkim proste sposoby na zrozumienie sił, które nas otaczają, a w szkole często nie są tłumaczone na przykładach, które można zrozumieć. Dzięki codziennym przedmiotom poznajemy zasady fizyki, które są z nami od zawsze i używamy ich na co dzień.

Jeśli podstawy fizyki do tej pory były dla Ciebie tajemnicą, a najprostsze zagadnienia sprawiały, że włos jeżył się na głowie, ta książka odmieni twój los. Jej konstrukcja nie przeraża, dzięki części komiksowej czytelnik odpręża się i wkracza w świat, gdzie nie każdy zna podstawy fizyki, dzięki temu poznajemy zagadnienia krok po kroku. 

Gdy zrozumiemy sens pierwszej lekcji, możemy przejść do kolejnej części i potem do kolejnej. Pozyskana wiedza rozszerza się krok po kroku w bardzo przystępny sposób. Druga część to wyjaśnienia zasad i wzorów. Również w tej formie fizyka nie wydaje się już taka straszna.

„The Manga Guide. Fizyka” to szybki, oryginalny i prosty sposób na poznanie tajników świata fizyki. Bez względu na wiek czy zaawansowanie wiedzy w tym kierunku książka ta nadaje się dla każdego. Dorosłym pomoże odświeżyć wiedzę na chwile przed tym, jak ich pociechy będą potrzebowały pomocy na ten temat. Może też służyć jako dodatkowa pomoc dydaktyczna, gdy wspólnie z dziećmi staramy się odkryć meandry tej zawiłej dziedziny nauki.

Polecam każdemu i w każdym wieku.

Ocena książki: 

Tytuł: The Manga Guide Fizyka
Autor: Hideo Nitta, Keita Takatsu
Wydawca: PWN
Ilość stron: 232
ISBN: 978830197223

1 komentarz:

  1. Bardzo fajny pomysł :) Zwłaszcza, że to osoby w wieku szkolnym u nas, w Polsce, najbardziej interesują się mangą i anime, więc pewnie niejednej osobie książka pomoże w szkole :D

    OdpowiedzUsuń