Menu

piątek, 23 marca 2018

Weteran- Katy RegneryChcesz żeby twoje życie wyglądało inaczej? Musisz sam je zmienić.

Uczucia mogą wiele zmienić. Czasem niszczą wszystko, co skrzętnie budujemy przez lata, czasem zaś ich siła pozwala nam na odbudowanie wszelkich zniszczeń. Każdy w głębi serca wierzy, że spotka go takie uczucie, które zmieni jego świat. Gdy miłość trafi na zranione serca, czas przestaje istnieć, a emocje mogą doprowadzić do zagubienia. Czy uszkodzone serca da się poskładać, a uczucia są w stanie ukoić ból?

Savannah Carmichael, przeżyła wiele złego. Ostatnie miesiące bardzo zachwiały jej życiem i sercem. Przez źle ulokowane uczucia straciła prace i dobre imię a powrót na lato do domu wydawał jej się jedynym rozwiązaniem. Wśród ciągłych przygotowań do ślubu młodszej siostry, Savannah próbuje uratować swoje dawne marzenia. Jedna propozycja reportażu otworzy jej drzwi pewnego domu na wzgórzu, zamieszkałego przez tajemniczego weterana Ashera Lee, który skrywa swe oblicze przed całym miastem. Czy ich spotkanie zmieni ich plany? Czy oboje będą w stanie odkryć swoje prawdziwe oblicza?

Katy Regnery stworzyła przepiękną i niezwykle pouczającą współczesną wersje Pięknej i Bestii. Jak poradziła sobie z osadzeniem tej pięknej baśni w dzisiejszej codzienności?

Poradziła sobie niesamowicie, gdyż historia wciąga czytelnika w niezwykły świat, w którym od pierwszych chwil serce niczym uśpione kamienne gnomy czeka na wybuch uczuć. Z każdym rozdziałem nasze umysły topnieją i scalają się z sercem, czekając na moment, w którym ktoś wybudzi nas z pięknego snu. Czy tak się stanie?

Dbanie o kogoś oznacza kierowanie się tym co dla niego najlepsze. Zawsze. Bez wyjątku.

„Weteran” to świetna powieść, idealny pomysł, który pomimo przewidywalności potrafi zaskoczyć i nadać emocjom ogromną siłę. Wciąż rosnące napięcie porywa czytelnika niczym rwąca rzeka, a kilka zdań niczym kierunkowskazy wskazuje, gdzie spodziewać się zakrętów. Fabuła osadzona w małym miasteczku z piękną historią i ludźmi, z zacięciem wpisanym w obraz ludzi z Południa maluje przed nami opowieść, która wstrzyma oddech każdej romantyczce, przyspieszy bicie serca i wyciśnie nie jedną łzę.

Jednak fabuła to nie wszystko, to bohaterowie wywołują najwięcej emocji. Świetnie wpisani w tło miasteczka, tworzący drugi plan oraz para głównych bohaterów to dobrze naoliwiona maszyna. Młoda Savannah, która wciąż żyje marzeniem o podróżach i życiem z dala od miejsca, w którym się wychowała i Asher, który myśli, że jego życie się już skończyło i nie czeka go nic prócz domu pełnego książek. Los splata ze sobą dwoje zranionych ludzi i daje nam cały wachlarz emocji, pozwalając na oglądanie tego pięknego spektaklu.

Każde wydarzenie, pojawiająca się postać i każdy błąd prowadzą czytelnika w świat prawdziwych uczuć, gdzie nie liczy się wygląd, wiek czy rany, jakie zadało nam życie a dusza, która tworzy prawdziwych nas.Autorce niesamowicie wyszło wszystko, co założyła. Jej lekki styl i niezwykle barwny język przenikają przez skórę i zapisują każde słowo w umyśle i duszy. Świetna konstrukcja powieści, która buduje wciąż rosnące napięcie i rozczula serca i narracja dzięki, której odkrywamy, jak obiema stronami targają równie silne emocje. To wszystko gwarantuje romantyczny i wzruszający czas z tą powieścią.


"Nie codziennie zakochujesz się w mężczyźnie z Twoich marzeń. A kiedy to robisz, to chcesz by "na zawsze" rozpoczęło się najszybciej jak to możliwe."

Co daje nam powieść Katy Regnery? Kilka godzin z piękną i pełną emocji historią, która pozostanie w sercu na zawsze. Każda czytelniczka zacznie się rozglądać za tym, co ukryte i niedostrzegalne, doceni piękno i prostotę.

To idealna powieść dla każdej kobiety. Opowieść o złych decyzjach i sile prawdziwego uczucia, które jest w stanie pokonać urazy i wybaczyć wiele potknięć i upadków.

Ocena książki: 


Tytuł: Weteran 
Autor: Katy Regnery
Wydawca: Niezwykłe
Ilość stron: 347
ISBN:9788378896173


3 komentarze:

 1. Powiem szczerze, że nie byłam przekonana do tej powieści... Jednak wydaje mi się być naprawdę odpowiednia dla mnie :D
  Ostatnio zauważyłam, że mam dziwne uprzedzenia co do książek, które są za dobre by mogły być prawdziwe xd
  Myślę, że nie pobiegnę po nią od razu, ale poczekam aż trafi do biblioteki :)
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o autorce i książce, ale z twojej recenzji wynika, że warto sięgnąć po tę pozycję🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. Również mam w planach tę książkę.

  OdpowiedzUsuń