Menu

środa, 18 kwietnia 2018

Bad boy's girl 2-Blair Holden-Nadal bądź wojowniczką, Tess. Nie poddawaj się.

Otworzyłaś swoje serce, miałaś nadzieje, że tak ogromne uczucie cię nie skrzywdzi. Gdy kochasz tak mocno, to upadek również bywa spektakularny. Przez niego jesteś na dnie, czujesz odrętwienie i ten ogromny ból, gdy wszystko przypomina ci o nim i o tym, co ci zrobił. Jednak czy to prawda?


To dziwne dzielić się swoimi największymi lękami z kimś zupełnie obcym, ale czasem spotyka się ludzi, przy których ma się wrażenie, że zna się ich całe życie.


Tessę czeka ogromna zmiana, liceum już się kończy, a na horyzoncie pojawiają się studia. Jednak jak myśleć o przyszłości, gdy teraz wszystko runęło niczym domek z kart? Dziewczyna próbuje poskładać swoje serce i zdać egzaminy. Cole nie może bez niej oddychać, nie wie jak naprawić to, co się stało, bo nic nie pamięta. Wie tylko, że musi walczyć o jej miłość. Gdy dają sobie szansę i wyjeżdżają razem na studia, wszystko powoli zaczyna się rozjaśniać. Niestety sporo nierozwiązanych problemów sprawi, że nic nie będzie proste, a ich uczucia zostaną wystawione na niejedną próbę.


Blair Holden zaskakuje drugim tomem przygód Tessy O'Connell równocześnie dając nam wszystko to, co zachwycało w tomie pierwszym. Główni bohaterowie podnoszą się z kolan po ogromnym ciosie. Ich związek przeszedł próbę, której konsekwencje będą długo odczuwalne.


W odbudowie relacji przeszkadzają zaczepki dziewczyn próbujących odbić Tessie chłopaka. Dziewczyna będzie musiała walczyć nie tylko o faceta, ale przede wszystkim o siebie, by ponownie nie stać się ofiarą drwin.

Przestań być moim obrońcą, Cole, bądź po prostu moim chłopakiem, okej?


Historia wciąż ma swój urok i dawkę humoru. Choć przekomarzań między bohaterami jest ciut mniej, to nie umniejsza to całości opowieści. Nasi bohaterowie są dojrzalsi, ich decyzje nie wynikają z lęków, lecz z troski. Niezwykle wciągająca fabuła, która pozwala na powrót do ukochanych bohaterów i ponowne przeżywanie masy emocji to tylko kilka plusów.


Styl autorki ewoluował i jest niemal idealnie. Świetnie rozwinięte wątki, genialni drugoplanowi bohaterowie, którzy dodają lekkości i napięcia. To dobrze skrojona historia o ogromnej miłości i przyjaźni, o poszukiwaniu siebie. Autorka w wysmakowany sposób ukazuje, jak uczucia między dwójką ludzi mogą niszczyć, hamować i utrudniać życie. Związek głównych bohaterów przechodzi wiele prób, dzięki którym oboje poznają siłę łączących ich uczuć, ale i zagrożenia wynikające z nadgorliwości i braku komunikacji. Nawiązują się nowe przyjaźni, które odkrywają to, co najlepsze w bohaterach.


- Kocham cię Tessie. Kocham cię i pragnę cię jak cholera. Doprowadzasz mnie do szaleństwa, nie umiem przy tobie myśleć. Wierz mi, bardzo trudno mi się kontrolować. Gdybym tak cholernie się nie bał, że znów cię stracę, kochałbym się z tobą w tej chwili. Ale tego nie zrobię. Nie dlatego, że nie chce, ale dlatego, że wiem, że warto poczekać. Kiedy z tobą będę, rozerwie mnie to na strzępy i jednocześnie sprawi, że stanę się całością.


Drugi tom wchłania czytelnika i zaskakuje emocjonalnością oraz mądrością. Zmiany zachodzące w życiu bohaterów nie są wymuszone a naturalność i realizm dodają powieści uroku. Blair Holden potrafiła nie tylko podtrzymać zaciekawienie oraz miłość do fabuły i bohaterów, ale i przebić to, co odczuwałam po lekturze pierwszego tomu. Pokochacie dojrzalszą wersje Tessy i będziecie kibicować w zmianach Cole'owi, choć czasem najdzie was ochota, by zdzielić go w łeb. Nowe przygody, miejsca i ludzie trafią wprost w wasze serducha, sprawiając, że lektura będzie szybka i przyjemna.

-Nie bądź taka urocza.
-Nie umiem inaczej.
-Dlaczego nie możesz we mnie rzucić suszarką, jak normalna kobieta?
-Suszarką? Jeśli już miałabym w ciebie rzucać sprzętem AGD, wybrałabym robota kuchennego.


Polecam każdemu, kogo zachwycił tom pierwszy, wszystkim, którzy mieli niedosyt tej historii, fanom pióra Blair Holden i każdemu, kto ma ochotę na świetną historię o tym, jak dbać o miłość, która jest silniejsza niż wszelkie przeciwności losu.

Ocena książki:


Tytuł: Bad boy's girl
Autor: Blair Holden
Wydawca: Jaguar 
Liczba stron: 336
ISBN:9788376866734


3 komentarze:

  1. Uwielbiam! A z tego wydawnictwa czekam teraz najbardziej na premierę "Spętanych przeznaczeniem" (23 maja) :)

    OdpowiedzUsuń