Menu

wtorek, 17 kwietnia 2018

Uczeń i śmierć- J.D.Robb


Jak odnaleźć zabójcę, gdy potencjalnych miejsc do strzału jest sporo? Czy troje zamordowanych coś łączyło? Jakie motywy kierują zabójcą? Pani porucznik musi przeanalizować mnóstwo poszlak i odkryć motyw, miejsce i sprawce.


Jest rok 2061, styczniowy dzień, który dla trójki pozornie przypadkowych osób skończy się śmiercią na nowojorskim lodowisku. Porucznik Eve Dallas będzie musiała odkryć skąd padły strzały i co łączyło młodą łyżwiarkę, lekarza i nauczyciela. Boi się, że wydarzenia z parku to dopiero początek serii zabójstw. Z pomocą swego męża miliardera będzie musiała analizować dowody i poddać się przeczuciu, by szukać tam, gdzie nikt się nie spodziewa, jednak gdy odkryje miejsce, z którego padły strzały nic nie będzie już oczywiste. Czy uda jej się poznać tożsamość mordercy i zapobiec fali morderstw?


Kolejny tom kryminalnej odsłony twórczości Nory Roberts, czy udany i pasujący do reszty? Otóż tak. Jest lekko, ciut przewidywalnie, jednak styl, z jakim tworzy autorka, nie pozostawia nam wyboru, bowiem lektura powieści okazuje się czystą rozrywką.

"Umysł, przeczucie, instynkt, szósty zmysł, policyjne rozumowanie - cokolwiek to było... należało pozwolić dojść temu czemuś do głosu."


Dość szybko odkryjemy, kim jest morderca, jednak nie przeszkodzi nam to w odbiorze całości. Płynnie łączymy się ze światem przedstawionym i wchodzimy w skórę bohaterki, która mając do dyspozycji mnóstwo cudów techniki i męża geniusza u boku jest w stanie odkryć każdą zbrodnię, jednak czy równie łatwe do odkrycia okażą się motywy zbrodniarza?


Bohaterowie stworzeni w ciekawy sposób przyciągają czytelnika. Dialogi i prędkość akcji nie nużą a lektura to po prostu kilkugodzinna rozrywka. Całość dość schematyczna i łatwa w odbiorze. Dobrze oddany klimat Nowego Jorku i tamtejszej policji. Jedynym minusem, jak dla mnie są opisy wynalazków i nowinek technicznych, jakie pojawiają się z racji osadzenia fabuły w dość odległej przyszłości. Są one zbyteczne i nie wnoszą za dużo w fabułę.


Ta książka trafi w gusta miłośników prozy J.D. Robb oraz każdego, kto chce miło i w niewymagający sposób spędzić czas z lekkim kryminałem. Bardzo podobna i nieodstająca od poprzednich tomów historia sprawdzi się jako rozrywka na jeden wieczór, przyjemna i nietrudna w odbiorze.

 Ocena książki: 

Tytuł: Uczeń i śmierć
Autor: J.D.Robb
Wydawca:Prószyński i S-ka
Ilość stron:416
ISBN:9788381231008


2 komentarze:

  1. Od samego początku poczułam się zainteresowana, ale wolę cieższe kryminały.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lekki kryminał, na jedno popołudnie, na reset po ciężkim dniu. :)

    OdpowiedzUsuń