Menu

środa, 4 kwietnia 2018

Zmiana- J. Sterling


Szczęście i prawdziwa miłość są na wyciągnięcie ręki, wystarczy po nie sięgnąć. Czy powrót do kogoś, kto pozwolił nam cierpieć, jest możliwy? Ile jesteśmy w stanie wybaczyć i czy nie ważniejsze jest zapomnienie? Czasem prawdziwe, nawet najszczersze uczucie nie wystarczy, gdy ktoś ciągle piętrzy przed nami problemy.


Cassie odnalazła prawdziwą miłość, by później ją stracić. Jednak Jack do niej wrócił i po pół roku całkowitego milczenia na powrót zawładnął jej umysłem. Oboje wiele przeszli i bardzo dojrzeli. Chcą zbudować swoje relacje na nowo, początkowo wszystko idzie tak, jak powinno. Jednak przeszłość, choć dla nich jest zamkniętym rozdziałem, może przypomnieć o sobie w najmniej oczekiwanym momencie. Cassie będzie musiała się zmierzyć z niechęcią w internecie, a życie u boku gwiazdy baseballu nie jest łatwe. Ciągłe ataki i piętrzące się problemy mogą stanąć na drodze do szczęścia. Czy Cassie i Jack przetrwają zawirowania, a miłość zwycięży?Kolejna odsłona historii miłosnej Jacka i Cassie wyszła lepiej niż tom pierwszy. Akcja rozpoczyna się w momencie, na którym zakończył się tom pierwszy, gdy Jack staje w drzwiach mieszkania Cassie. Czytelnik dowiaduje się w końcu, co działo się przez sześć miesięcy, podczas których mężczyzna się nie odzywał. Równolegle ich wspólne życie powoli się stabilizuje, jednak samo wybaczenie nie wystarczy, by odbudować zniszczenia a pojawiające się nowe przeszkody nie dają się tej dwójce nudzić.Autorka postawiła w tym tomie na dojrzałość. Główni bohaterowie wiele przeszli i uczucie ewoluowało. W ich postawie da się wyczuć niepewność i strach przed tym, co będzie, ale i ból, jaki pozostawiła przeszłość. Dzięki tak głębokim odczuciom powieść zyskuje, a kreacja bohaterów jest ciekawsza. Są dojrzalsi, po przejściach, bardziej doceniają to, co ich spotkało i chcą jak najlepiej wykorzystać daną im drugą szansę. Akcja nabiera tempa, a wydarzenia rozmachu. Nie zawsze jest kolorowo, pojawia się mnóstwo sprzecznych emocji, strach i radość, niepewność i wiara w sukces. Zmieniają się również inni bohaterowie, którzy wprowadzają w historię mnóstwo zabawnych i romantycznych wątków, równoważąc całość przekazu.Lepszy styl i wciągająca fabuła sprawiają, że Zmianę pochłania się szybko, a czas z nią spędzony jest przyjemnością. Starzy bohaterowie w nowej odsłonie sprawią, że wspomnienia powrócą i nie tylko one. Historia ukaże jak ciężko pozbyć się błędów przeszłości, jak silne uczucie może nie dać stuprocentowej gwarancji na szczęśliwe zakończenie. Pojawi się również tak realny wątek hejtu w sieci i łatwości, z jaką można przeinaczać fakty. To wszystko udało się Sterling zamknąć w porywającej i ekscytującej historii o dwojgu ludzi, którzy muszą nauczyć się przebaczać, współdziałać i walczyć każdego dnia o to lepsze i dojrzalsze uczucie.Ciekawa alternatywa dla tych, którzy pokochali losy Cassie i Jacka a po pierwszym tomie odczuwali niedosyt. Tym razem autorka nie tylko dała nam dalszy ciąg wydarzeń, ale i zapełniła luki.Polecam fanom autorki i każdemu, kogo urzekła ta opowieść. To lekka i przyjemna historia miłosna ze sportem w tle.


Ocena książki:


Tytuł: Zmiana 
Autor: J. Sterling
Wydawca: SQN
Ilość stron: 320
ISBN: 9788381291040


6 komentarzy:

 1. O, nie wiedziałam, że jest pierwszy tom. Okładkę tego znam, myślałam, że to jakaś osobna historia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sympatyczne klimaty, czasem właśnie takie pozwalają się nam zresetować po ciężkim dniu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię książki pisane lekkim stylem, więc bardzo dziękuję za polecenie, bo zaraz idę ją zamówić.Przez to pewnie zbankrutuje, ale co tam jak recenzja tak zachęca!

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo pozytywna recenzja! :) Ja jestem w trakcie czytania tej książki i mnie się średnio podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam już obie cześci tej historii i nie mogę się doczekać, aż po nie sięgnę. Na razie jednak mam kolejkę i muszę się jej trzymać :(

  Pozdrawiam i zapraszam:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń