Menu

czwartek, 3 maja 2018

Grzech pierworodny- Anna Szafrańska
Gdy jesteś młody, od świata oczekujesz braku granic i wsparcia w trudnych chwilach. Stabilizacja, bezpieczna przystań, tym w razie zawirowań powinna być rodzina. Co, jeśli rodzina ma tajemnice, które nie pozwolą ci wejść w dorosłość? Czy pokonasz przeszkody, które podrzucają ci najbliżsi?


Nel Augustyniak musi się zmagać z konsekwencjami jednej imprezy, która zmieniła jej życie w chaos. Dziewczyna ma wsparcie w swojej przyjaciółce Oldze i chłopaku Gilbercie, jednak ich wsparcie w obliczu nowych wydarzeń i przeszkód, które staną na drodze Nel, może okazać się niewystarczające. Przeciwstawiając się zakazowi rodziców, dziewczyna ściągnęła na siebie mnóstwo tajemnic i niedopowiedzeń. Czy szukanie na własną rękę rozwiązań nie wpakuje jej w kłopoty? Czy uczucie do młodego Kraszewskiego przetrwa wszystko?


Przyjaciel to drogowskaz, który nie zardzewieje, którego nie złamie wiatr, nie zasypie śnieg ani nie spali słońce.


Anna Szafrańska niepostrzeżenie i z niesamowitą płynnością wprowadziła nas do świata, który tak pokochaliśmy, czytając Widmo grzechu. Nadal czujemy na karku powiew wydarzeń, które przerwały naszą przygodę. Czas płynie, jednak dalej i wydarzenia z poprzedniego tomu mają swoje konsekwencje. Nel musi stawić czoła przytykom i plotkom powstałym przez feralny wieczór, ma jednak wsparcie Gilberta i Olgi. 


Widziałam, słyszałam i czułam. Odzyskałam dzięki niemu zmysły.

Pięknie nakreślona młodzieńcza przyjaźń, która przetrwa największe zawirowania i miłość, która pomimo przeszkód wyrywa się z serca i gna ku drugiej połowie. To wszystko okraszone świetnym stylem autorki tworzy niezwykłą lekturę.Bohaterowie są niczym przyjaciele, z którymi rozstaliśmy się na chwile, a oni zdążyli nieźle namieszać w swoim życiu. Dobrze znane nam wątki doczekały się pogłębienia, a sama historia nabiera lekko sensacyjnego wydźwięku. Autorka umiejętnie i z wyczuciem łączy wiele wątków tworząc historię niepowtarzalną, w której bohaterowie muszą zmagać się z przeciwnościami losu i brakiem wsparcia ze strony rodziny. Świetne opisy i nieprzewidywalność dają gwarancje dobrze spędzonego czasu, a dobrze wykreowane postaci idealnie spinają całość historii, która wprawi w osłupienie i pozwoli przyjemnie spędzić czas.

Ale żadne środki znieczulające, żadne leki nie są w stanie uśmierzyć bólu, który zrodził się z rozbitego serca. Nie da się uleczyć miłości. To śmiertelna choroba, która dopada każdego człowieka. Boli, choć znieczula na inne rodzaje cierpień. Ten ból jest pochłaniający


To ciekawa powieść o młodzieńczej miłości i przeciwnościach, jakie mogą czyhać na niewinne uczucia. Sprawdzi się świetnie zarówno dla starszego czytelnika, który może przypomnieć sobie swoją młodość oraz problemy, z jakimi musiał się zmierzyć, jak i młodego, który poczuje, że jego rozterki nie są błahe i nic nieznaczące.


To udany powrót w świat dobrze znany fanom autorki, który daje nadzieje na ciąg dalszy. Polecam.


Ocena książki:

Tytuł: Grzech pierworodny
Autor: Anna Szafrańska
Wydawca: Novae Res
Liczba stron:392
ISBN:9788380835771


4 komentarze:

  1. Myślę, że w przyszłości sięgnę po tę książkę. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam jedną książkę tej autorki - "Widmo grzechu" i nie mogłam przez nią przebrnąć :D Ta wydaje się całkiem fajna, ale nie wiem czy po nią sięgnę, mam spore obawy po tej poprzedniej :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam tę książkę w zeszłym roku i całkiem mi się spodobała :)

    OdpowiedzUsuń