Menu

środa, 20 czerwca 2018

Starożytni Zoroastrianie Słowiańscy- Ratu
Przeszłość może kryć w sobie wiele tajemnic. Każdy naród ma swoje korzenie, legendy i mity, z których możemy się dowiedzieć, jak wyglądało życie naszych przodków, w co wierzyli i skąd pochodzą. Nasza słowiańska ziemia skrywa mnóstwo tajemnic, a to skąd pochodzimy, może okazać się niezwykle interesujące.


Ta książka od pierwszych chwil okazała się niezwykle problematyczna. Zawiera tak ciekawe informacje i tak skutecznie kusi treścią, że ciężko ją dla was streścić. To zaledwie ułamek tego, co udało się odnaleźć na temat obecności nauk Zaratustry w życiu starożytnych Słowian.


Bardzo przyjemny język sprawia, że lektura jest przyjemna i dość szybka. To nowe spojrzenie na naszą historię i pochodzenie ludności, która osiedliła się na tych ziemiach. Jest to dość wnikliwy materiał, który został zebrany na podstawie analiz, obserwacji i badań, które były wykonywane przez długi okres i na takim poziomie, jaki udało się osiągnąć ze względu na ograniczone możliwości badaczy.Kolejne odkrycia, przedmioty wciąż odnajdywane przez archeologów czy przeprowadzone tłumaczenia nad tekstami sprzed setek lat ukazują naszą historię w innym świetle. Pozwalają nam na zrozumienie niektórych zakorzenionych w nas zachowań i odnalezieniu sensu wierzeń i obrzędów, które towarzyszą nam od setek lat.Książka ma na celu poszerzenie wiedzy i zachęcenie do dalszego zgłębiania tematu zoroastrian. Publikacja zyskuje na wartości, dzięki ilustracjom, które w ciekawy i dosadny sposób tworzą spójną całość. Dzięki oprawie graficznej suche fakty nabierają głębi i są łatwiejsze do przyswojenia. Całość ma w sobie nutkę ciekawości, która pozostaje w czytelniku i sprawia, że chętnie szuka kolejnych informacji na ten temat.


Jest to jednak specyficzna publikacja, która może nie zaciekawić wszystkich. Ciężko jest określić też grupę docelową, w której gust by trafiła. Jeśli traficie na nią przypadkiem i zainteresuje was okładka lub dokładne opisy i ciekawie przedstawiona tematyka, sami ocenicie czy było warto. Moje odczucia są mieszane właśnie przez brak możliwości dokładniejszego streszczenia treści. Mam jednak nadzieje, że wy odnajdziecie radość z lektury tego tytułu.Za egzemplarz książki serdecznie dziękuje Warszawskiej Firmie Wydawniczej.

Ocena książki:


Tytuł: Starożytni Zoroastrianie Słowiańscy
Autor: Ratu
Wydawca: WFW
Liczba stron: 130
ISBN:9788380115811

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz