Menu

niedziela, 15 lipca 2018

Elementals. Proroctwo cieni- Michelle Madow
Gdy musisz się przeprowadzić, całe twoje dotychczasowe życie staje na głowie. Zmiana domu, szkoły i przyjaciół może okazać się niezwykle ciężkim przeżyciem. Znalezienie nowych znajomych i odkrycie choćby niewielkiej radości z przeprowadzki może okazać się trudne, szczególnie gdy musisz walczyć z cieniami, przepowiednią i uczuciami do chłopaka, który jest zajęty.


Nicole nie za dobrze zniosła przeprowadzkę. Adaptacji w nowym miejscu nie ułatwia wszechobecne zimno i rewelacje na temat zdolności, które posiadają ludzie z jej nowej klasy. Nicole i jej nowi przyjaciele są czarownikami mogącymi czerpać siłę z energii, która ich otacza. Gdy udaje jej się powoli przyswoić nowe informacje i umiejętności, wszystko się komplikuje za sprawą przelatującej nad miastem komety. Losy Nicole, Blake'a, Kate, Chrisa i Daniele łączą się pod wpływem niecodziennego zjawiska. Cała piątka nabiera nowych umiejętności, które staną się przydatne w starciu ze złem. Kim stali się młodzi ludzie i jakie niebezpieczeństwo na nich czeka? Jaką tajemnice skrywa przeszłość dziewczyny, która połączyła całą grupę?Już sam opis Proroctwa cieni absolutnie mnie urzekł. Liczyłam na świetną młodzieżówkę z elementami mitologii, którą kocham całym sercem. Czy dostałam to, czego oczekiwałam?Jest lepiej, niż sądziłam. Książka od pierwszych stron wciąga świetnie skonstruowaną fabułą, która aż kipi od nawiązań do mitologii i greckich bogów. Zachwyca prostotą i płynnością. Niezwykle barwny styl i lekkość z niego bijąca zabierają czytelnika w podróż, która jest dopiero początkiem, ledwie zarysem całej historii. To bardzo zachęcająca opowieść, w której ogromną rolę zagrają przyjaźń, miłość i zaufanie.Michelle Madow wykreowała świat, który w połączeniu z niebanalnymi postaciami i osadzeniem ich w mitologicznych klimatach tworzy coś porywającego i równocześnie dającego nadzieje na ciąg dalszy. Pierwszy tom zaciekawia, trzyma w napięciu i nie pozwala na nudę. Sporo się dzieje, dzięki czemu lektura jest niezwykle szybka i przyjemna.Bohaterowie są naturalni, popełniają błędy, odczuwają strach i niepewność. Bawią do łez i budzą sympatię. Ich losy poznajemy z ciekawością, a dzięki różnorodności charakterów nie sposób ich nie polubić i nie zainteresować się ich dalszymi losami. Będą musieli zmierzyć się z przepowiednią, siłami zła, ale i z uczuciem, które rodzi się z ogromną siłą, jednak musi zostać stłumione.Powieść Michelle Madow to intrygująca i magiczna opowieść, która przyciągnie miłośników mitologii i tych, którzy uwielbiają młodzieżówki. Napisana w pięknym i nietuzinkowym stylu, otacza czytelnika magią i urokiem, wciąga niczym wir i wyrzuca gdzieś pod koniec, zostawiając czytelnika z niedosytem, który zmienia się w pełne niecierpliwości oczekiwania na kolejne tomy.Jestem pod wrażeniem historii, bohaterów i jakości. Całość współgra i daje przyjemność z czytania. Polecam pierwszą odsłonę serii Elementals. Czuje, że to dopiero początek czegoś o wiele lepszego.

Ocena książki: 


Tytuł: Proroctwo cieni
Autor: Michelle Madow
Wydawca: Kobiece/ Young
Liczba stron:288
ISBN:9788365740380

6 komentarzy:

 1. Spotkałam się z wieloma negatywnymi recenzjami - ciesze się, że tobie ta książka tak bardzo się spodobała <3

  OdpowiedzUsuń
 2. zaciekawiłaś mnie, chętnie przeczytam :)

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podobała i nie mogę się doczekać kolejnej części :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka recenzja zdecydowanie zachęca!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tytuł podsunę mojej młodzieży, jak oni się zdecydują, to i ja zerknę do książki, będzie okazja do czytelniczej dyskusji. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mitologia <3 uwielbiam wykorzystanie tych motywów w literaturze popularnej. Na pewno siegne po ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń