Menu

piątek, 21 grudnia 2018

Mikołajkowa szóstka- Worek obfitości

To już trzecie pytanie, a więc dotarliśmy do połowy naszego mini wywiadu. Oznacza to, że wigilia już za trzy dni. Dziś pytanie dotyczy worka obfitości. Cóż to takiego i jak odpowiadały autorki antologii? Sprawdźcie sami.KAROLINA STASZAK

Nie sądzę. Każde zdarzenie w życiu jest po coś. Każdego człowieka, którego spotykam, lub tylko mijamy na swojej drodze też jest po coś. Wszystko, czego doświadczamy kształtuje nas i sprawia, że jesteśmy dziś tacy, a nie inni. Do moich bohaterów podchodzę podobnie. Chcę żeby byli prawdziwi, więc po co doskonalić ich, czy zmieniać? Gdyby sami mieli sobie czegoś życzyć, to pewnie jak większość spokoju i szczęścia w miłości. Jednak, czy ktokolwiek przeszedł przez całe życie w wiecznym spokoju, pewności i szczęściu w miłości? Bez zawirowań, rozterek, niepewności? Nie znam nikogo takiego.


DOMINIKA SMOLEŃ

Ada jest takim przykładem – stara się zmienić swoje życie na lepsze. Czy jej to wychodzi? Pewnie jak każdemu człowiekowi: czasem jest lepiej, czasem jest gorzej. Niemniej jednak ja się cieszę, że los moich bohaterów wykreowałam tak, a nie inaczej. Niczego bym nie zmieniła.


NINA NIRALI

Myślę, że nie. W końcu i tak udało im się odnaleźć to, o czym marzyli.


ANITA GIERAK

  Główna bohaterka mojej książki zdecydowanie oczekuje zmian w swoim życiu i nie podda się póki nie postawi na swoim. Jest to postać, która nieustannie się zmienia z biegiem historii i dąży do tego, żeby być niezależną. 


ANGELIKA ŚLUSARCZYK

Oh, moja bohaterka z pewnością chciałaby cofnąć czas. Chciałaby zmienić bieg wydarzeń, chciałabym cofnąć źle podjęte decyzje… Ale jakie one są – dowiecie się z lektury. ;)

ANNA PARTYKA-JUDGE
Super pytanie! Od samego początku zachęca do rozwijania dalszej akcji ))) Dziękuję ! Przemyślę tę podpowiedź))) Wprawdzie zakończenie mojej historii całkiem wyraźnie pokazuje czytelnikowi w jakim kierunku zmierzamy, ale zawsze coś może „stanąć na drodze”. Czytelnicy lubią zwroty akcji, wobec tego nie mówię NIE.


Zajrzyjcie również na blog Zapatrzona w książki po kolejną dawkę odpowiedzi. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz