Marta wśród książek,  Recenzje

Świąteczne marzenie- Amanda Prowse


Święta to czas, w którym kształtują się wspomnienia, moment, w którym uczymy się magii i pragniemy jej już zawsze. Co, jednak gdy wspomnienia nie niosą ze sobą radości? Czy da się stworzyć coś, nie mając wzoru na idealne święta? Czy zmiany, które nadchodzą, są dobre i warto za nimi podążać?

Utrata ukochanej osoby sprawia, że postrzega się wszystko z innej perspektywy. Rozumie się, co jest ważne, przypomina o tym, żeby nie przejmować się drobiazgami.

Meg wychowywała się w rodzinie zastępczej a jedynym marzeniem, jakie miała, była idealna gwiazdka. Gdy po latach już jako dorosła kobieta staje przed wyzwaniem, jakim są święta spędzone tylko z synkiem, postanawia stworzyć magię, jakiej ona nigdy nie zaznała. Gdy jej misternie utkany plan rujnuje jedno spotkanie, a serce jest rozdarte, Meg musi podjąć decyzje, która może zaważyć na jej życiu. Od niej zależy, jak będą wyglądać każde kolejne święta. Czy uda jej się odnaleźć szczęście i radość świąt? Czy jej serce odnajdzie ukojenie a ona spokój w ramionach ukochanego mężczyzny?


Amanda Prowse maluje piękny i iście świąteczny obraz pełen śniegu, świątecznych zapachów i tradycji, w których ukrywają się pragnienia i niespełnione plany. Z niezwykłym wyczuciem i finezją tka historię, która pomimo smutnego początku niesie ze sobą nadzieje i siłę. Uczucie, które przytrafia się głównej bohaterce i jej wyobrażenie świąt tworzą niezwykle magiczną i lekką powieść, która oplata nasze umysły i serca, które napełnione nadzieją odzyskują wiarę w lepsze jutro.


Bohaterowie są pozytywni i otuleni słodyczą, jednak potrafią zaskoczyć. Ich kreacja pogłębia uczucie podniecenia i oczekiwania na świąteczne dni. Autorka łączy piękną atmosferę świąt z problemami, jakie niosą za sobą niespełnione marzenia i wyobrażenia. Główna bohaterka walczy z całych sił, by jej dziecko miało beztroskie i magiczne dzieciństwo. I wtedy pojawia się miłość. Uczucie, które potęguje każdą samotną chwilę, nie pozwala na czarne myśli i pomaga dostrzegać jeszcze więcej.


Śnieg, zapachy i kolory świąt, mnóstwo ozdób i magii, jaką daje tylko świąteczny czas spędzony w rodzinnym gronie. Miłość, wiara w lepsze jutro i wybory, które zabiją samotność i wyostrzą postrzeganie świata. Piękna, momentami wręcz cukierkowa historia, która jak ciepła świąteczna herbata ogrzeje nasze wnętrze i sprawi, że magia będzie wszędzie. Dla każdej miłośniczki radosnych i pełnych miłości powieści. Idealna na zimowy wieczór, gdy otulona w koc czekasz by miłość i piękno zalały twe serce i umysł. Amanda Prowse z każdego słowa potrafi uwolnić magię. Jej lekki styl wprawia czytelnika w błogi nastrój, a dobrze przemyślana fabuła wciąga. Czytanie staje się przyjemnością.
Ocena Książki:
Tytuł: Świąteczne marzenie 
Autor: Amanda Prowse 
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Ilość stron: 336
ISBN: 9788365740861

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *