Marta wśród książek,  Recenzje

Until November- Aurora Rose Reynolds

Całe życie walczysz o czyjąś uwagę, troskę i miłość. Są jednak osoby, które nie znają prawidłowych wzorców, wciąż pod opieką osób, którym się za to płaci. Czy matka może pałać nienawiścią do swojego dziecka? Pozbawić je radości życia i pewności siebie? Czy osoba, która nie doświadczyła nigdy miłości, będzie umieć otworzyć się na jej prawdziwy wulkan? A może rodzina to jednak bardziej ludzie, których wybraliśmy sami, a nie nasze geny?

 
November sporo przeszła w życiu, jednak po kolejnym ciosie, jakim okazał się brutalny atak na jej osobę, postanawia odciąć się od tego, co otaczało ją dotychczas i wyprowadzić się do ojca, który odnalazł ją po latach. Gdy młoda kobieta przybywa do niewielkiego miasteczka, nie ma pojęcia, że pozna tu smak uczuć.
Jej życie zmieni się wraz ze wkroczeniem w nie Ashera Maysona. Jednego z czterech braci, którzy mogą mieć każdą kobietę. Jednak Asher zapragnie November. Czy dadzą radę otworzyć się na uczucie? Czy miłość Ashera wystarczy w starciu z niebezpieczeństwem, jakie czyha na November i tajemnicami przeszłości?

 

Nie wkurzaj mnie, skarbie – warknął. Zagryzłam wargę, nie chciałam się odzywać. Spojrzał na moje usta i przymrużył oczy. – Powiedz mi, że mnie kochasz – zaczęłam potrząsać głową, więc objął moją twarz dłońmi. – Powiedz mi, że mnie kochasz, żebym mógł powiedzieć ci to samo.
 

 

Aurora Rose Reynolds stworzyła niezwykle lekką i wciągającą powieść o miłości, potrzebie akceptacji i sile wpływu bliskich na nas samych. Historia November ukazuje, jak ważne jest wsparcie bliskich oraz jakie szkody mogą wyrządzić znęcanie psychiczne i fizyczne. Głównym wątkiem staję się droga, jaką pokonuje November od zagubienia i odrzucenia, jakim karmiła ją matka do miłości okazanej jej przez ojca i jego rodzinę oraz Ashera i jego bliskich. Kobieta rozkwita w ramionach ukochanego, nie wiedząc, z której strony czai się niebezpieczeństwo.

 

 

Fabuła jest lekka i przyjemna, książkę czyta się z wypiekami na twarzy. Zarówno sceny miłosne, jak i przepychanki braci przysparzają emocji. Całość wprawia czytelnika w dobry nastrój, jednocześnie trzymając w napięciu, do samego końca bowiem nie wiemy kto, jest zagrożeniem.

 

Bohaterowie są najlepszym elementem powieści. Zabawni i poważni, kiedy trzeba stają za sobą murem i nie pozwalają na to, by komukolwiek coś się stało. Autorka świetnie odwzorowała zachowanie cechujące małe miasteczka, doskonale oddając klimat stanu, w jakim rozgrywa się historia.
Moja matka jest typem samotnika, chyba że masz coś, czego ona chce – wtedy przypnie się do ciebie niczym wysysający życie pasożyt.
Każdego da się polubić, z każdym jesteśmy w stanie się zżyć. Wszyscy są realistyczni i zwyczajni, swojscy. Główna bohaterka nie jest głupią gąską. Ma ciekawą osobowość i przyciąga czytelnika swoją empatią, Asher zaś powala poważnym podejściem do życia i związku.

 

 
Jesteś moim życiem i będziesz nosiła życie, które razem stworzymy.
 

 

Dzięki ciekawemu pomysłowi i nietuzinkowym bohaterom powieść czyta się lekko i z ogromną przyjemnością. Akcja rozwija się dość swobodnie a plastyczność, z jaką autorka przedstawia świat i swoje postaci sprawia, że nie będziesz się nudzić. Ciekawie skomponowana powieść, z którą spędzisz letni, jesienny czy też zimowy wieczór.
To zalążek ciekawej serii, w której autorka odkrywać będzie tajniki klątwy Maysonów : ) Jestem ciekawa kolejnej części i zachwycona tomem pierwszym, który można zapisać jako lekturę przyjemną i ciepłą, w której miłość, rodzina, przyjaźń i zaufanie stanowią podstawę. Autorka ma przyjemny i lekki styl, warto poznać jej historię i pokochać braci Maysonów.
Ocena
osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki
Tytuł:Until November
Autor: Aurora Rose Reynolds
Wydawca: Editio Red
Ilość stron: 248
Gatunek: Literatura obyczajowa, Romans
ISBN:9788328330146

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *