Marta wśród książek,  Recenzje

King- T.M. Frazier„King był mądry, drapieżny i przezorny. Miał siłę i potrafił sprawić, że moje kolana drżały zarówno ze strachu, jak i z pożądania. Był osobą, od której powinnam się trzymać z daleka, ale tak nie miało być, według niego”

Gdy nic nie pamiętasz a jedyne, o czym myślisz, to przeżycie kolejnego dnia nic nie wskazuje na to, że los sprowadzi na ciebie miłość i niebezpieczeństwo w jednej osobie. On jest wulgarny, mroczny i tajemniczy. Ona zagubiona i gotowa na wszystko, by przetrwać nadchodzące dni. Kim będą dla siebie, czy Doe odkryje swoją przeszłość, a King będzie w stanie poddać się uczuciom? W świecie gdzie nie ma reguł, każde z nich walczy o swoją przyszłość.


King to mroczny facet, który rządzi własnym „biznesem” wraz ze swoim wspólnikiem. Gdy po odbyciu kary opuszcza mury więzienia, na jego cześć odbywa się przyjęcie. Na imprezie w towarzystwie Nikki, która jest prostytutką i ćpunką pojawia się Doe. Dziewczyna straciła pamięć i nie pozostało jej nic innego jak poszukać wyjścia z sytuacji, w jakiej się znalazła. Musi zawalczyć o jedzenie i dach nad głową, a strach przed brutalnością wśród bezdomnych zmusza ją do ostateczności. Jeden błąd Nikki sprawia, iż Doe zostaje zamknięta przez ludzi Kinga. Teraz chce uciec zarówno z murów, jakie ją otaczają, jak i z aury samego Kinga. Czy uda jej się ocalić życie i poznać przeszłość, która stanie się kluczem do przyszłości? Czy King będzie w stanie oprzeć się Doe i zrealizuje swoje plany na przyszłość?


T.M.Frazier wykreowała ciekawy, barwny i niezwykle mroczny świat, gdzie jedynym celem jest przetrwanie. Zestawiła ze sobą niewinną Doe, która próbuje odnaleźć własne ja z niezwykle mrocznym i cholernie niebezpiecznym typem jakim jest King. Kreacja głównych bohaterów oraz ich towarzyszy jest na wysokim poziomie. Wszystko ze sobą współgra i wciąga czytelnika w świat brudnych interesów, narkotyków i broni. Tu na każdym rogu czai się tajemnica i niebezpieczeństwo a miłość to niepasujący na pozór element układanki. Kingiem i Doe zawładnie namiętność, jednak czy coraz głębsze uczucia nie pogrążą tej dwójki?


Odnalazłem siebie w smutnych oczach dziewczyny, która była tak samo zagubiona jak ja. A może my wcale się nie odnaleźliśmy. Może po prostu postanowiliśmy zgubić się razem.

Akcja zaczyna mieć szybsze tempo od momentu, gdy na scenie pojawia się Doe, jednak dynamika utrzymuje się poprzez zmienną narrację dzięki, której możemy wczuć się w emocje obojga bohaterów. Pomimo wulgaryzmów i dość nudnawego początku historia nabiera rumieńców, a zakończenie trzyma za gardło. Tajemnice, niebezpieczeństwo i przeplatające się pomiędzy nimi uczucia tworzą mieszankę, która dostarcza dreszczyku emocji i daje nam solidne dawki rozrywki.


Autorka ma ciekawy styl, potrafi przyciągnąć czytelnika i zachęcić go na tyle by żył historią i z niecierpliwością czekał na kolejny tom. Całość współgra ze sobą i potrafi zaskoczyć. Jedynym co może w tej historii odstraszać to dużo wulgaryzmów, jednak sięgając po powieść, która całą sobą krzyczy, że jest mroczna, trzeba przygotować się na taki zabieg.


King zaskakuje, trzyma w napięciu i daje emocje. Bohaterowie są nieźle wykreowani i idealnie współgrają ze światem w którym istnieją. Ta powieść nie każdemu przypadnie do gustu, jednak powinny sięgnąć po nią te osoby, które lubią mrok dookoła rodzących się uczuć, które często są bardziej niebezpieczne niż wizja broni między oczami. To ciekawa alternatywa na mroczny i elektryzujący wieczór z dobrą książką.
Ocena książki:
Tytuł: King
Autor:T.M.Frazier
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Ilość stron: 336
ISBN: 9788365740724

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *