Marta wśród książek,  Recenzje

Ułamek sekundy- Douglas E. RichardsCzy świat fizyki może okazać się niebezpieczny? Ile możesz zmienić, gdy do dyspozycji masz mgnienie oka? Każde odkrycie choćby pozornie małe może stanowić siłę napędową do kolejnych zmian, które niosą za sobą konsekwencje. Musisz podjąć decyzje, czy jesteś w stanie wziąć na siebie ciężar zmian, nawet tych niewielkich. Możliwe, że podróż w czasie jest możliwa, tylko czy na pewno jest bezpieczna dla porządku świata?

Nathan Wexel to genialny fizyk, który odkrył, jak można przenosić materię w przeszłość. Choć w jego teorii jest to możliwe tylko o ułamek sekundy, to samo odkrycie może mieć ogromne konsekwencje, które sprowadzą na mężczyznę i jego narzeczoną niebezpieczeństwo. Po zamordowaniu mężczyzny to Jenna, będzie musiała uciekać i dowiedzieć się, dlaczego odkrycie Nathana jest tak ważne i niesie za sobą śmierć. Czy uda jej się odkryć prawdę? Jak poradzi sobie z niebezpieczeństwem, które czyha na każdym kroku?


Zgodnie ze starą zasadą iluzjonistów, ludzi łatwo można było zdekoncentrować

Douglas E. Richards to pisarz o sporym dorobku literackim. Jego powieści często gościły na listach bestsellerów New York Timesa, jednak to jego wykształcenie pozwala nam uwierzyć w prawdziwość i głębie powieści Ułamek sekundy. Zaprasza nas w świat pełen fizyki, astronomii i biotechnologii, które wciągną każdego nawet nielubiącego tych dziedzin życia do tej pory.


Ludzie to węże. Skoro nawet Bóg został zdradzony przez anioła – Szatana, który został wygnany do piekieł – każdy człowiek mógł w dowolnym momencie okazać się zdrajcą.

To powieść zawierająca wiele niuansów, jednak przystępność, z jaką jest napisana, nie pozwoli wam na żadne zagubienie, choć przyznam, że książkę lepiej się czyta w skupieniu. Początkowo akcja nabiera tempa, gdzieś po drodze tracąc trochę na prędkości, jednak nic bardziej mylnego, jeśli sądzicie, że robi się nudno. Wciąż czuć napięcie i niepewność względem przyszłości, jaka czeka na główną bohaterkę i nie sposób się oderwać od tej historii, nawet jeśli pojawia się sporo technicznych opisów. Na mniej cierpliwych czeka na końcu wyjaśnienie prawdziwych pojęć i tego, co jest czystą fikcją.


Kto nie chciałby czasem powrócić do jakiegoś punktu i naprawić błędu czy wyrządzonego zła, zmienić bieg wydarzeń?

To świetne połączenie science fiction z thrillerem, które zadowoli wielu czytelników. Powieść napisana z niezwykłą precyzją i wyczuciem, które utrzymuje napięcie i pozwala na przeżywanie fabuły z takim napięciem. Bohaterowie są nie tylko naturalni i bardzo realni, lecz wywołują masę emocji, zmuszając nas do refleksji. Autor w ciekawy sposób przedstawia wizje tego, co niesie za sobą możliwość podróży w czasie, niezwykle realnie uświadamia nam, ile zła może nieść za sobą pozornie niewielki rozwój w danej dziedzinie. Po przeczytaniu tej powieści przemieszczanie się w czasie nie stanowi już tak miłego i pożądanego zjawiska a nauka zaczyna przybierać inną, ciekawszą formę.


Czas, tak jak grawitacja, był barierą ustanowiona przez sam Wszechświat. Ludzkość buntowała się przeciw ograniczeniom, dążąc do ich pokonania.

Trzymająca w napięciu i zmuszająca do przemyśleń powieść, w której nauka fascynuje równie mocno, co aspekty fikcyjne. Świetne połączenie nauki z ciekawą fabułą i nietuzinkowymi bohaterami jest godne polecenia. Nie każda powieść zawierająca taką dawkę technicznych zagadnień potrafi tak zaciekawić i porwać w wir wydarzeń, jak Ułamek sekundy.


Nieprzewidywalna i wciągająca powieść, którą powinien poznać każdy i pomyśleć o tym, co może dać ułamek sekundy.
Ocena książki: 
Tytuł: Ułamek sekundy
Autor: Douglas E. Richards
Wydawca: Niezwykłe
Liczba stron:470
ISBN:9788378895947

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *