Marta wśród książek,  Patronaty,  Recenzje

Saga czasu przemiany. Po drugiej stronie nieba- Łucja Wilewska [ Patronat medialny]

Myślicie, że fajnie jest przeżywać swoje życie setki razy, na różne sposoby? Zawsze zakochać się w tym samym mężczyźnie i patrzeć jak ci sami ludzie próbują nas rozdzielić. Gdy już mam wrażenie, że moje życie i miłość nie są zagrożone, dzieje się coś, co powoduje rozpad mojego świata. Czy tym razem wszystkie wydarzenia są ostateczne?

 

Łucja jeszcze do niedawna zajmowała niewielką kawalerkę na obrzeżach miasta, do pracy jeździła jakże zawodnym starym gratem. Pracowała w korporacji, która nie tylko zaburzyła jej dotychczasowy świat, ale i obudziła serce, które niezmiennie od wieków bije dla Adama. Mężczyzna musi zadbać o ich miłość i pamięć swojej partnerki, by móc ocalić ludzkość i ich samych. Jednak ich wszelkie żywoty zawsze były pełne napięć i niesnasek z powodu Mikaela oraz Róży. Nadchodzi ostateczna próba, która pozwoli aniołom wrócić do nieba, jednak czy im się to uda? Łucja musi wiele sobie przypomnieć, przeszkody piętrzą się wraz z kolejnym aniołem na horyzoncie.

 

Ósme niebo czarowało ciepłem i lekkością słowa, magia i romantyzm wypływały z całej powieści, otaczając czytelnika, wpisując jego byt w tę historię. Czy Po drugiej stronie nieba dorównało poprzedniczce i wyjaśniło piętrzące się pytania?

 

Łucja Wilewska z niezwykłą lekkością i wyczuciem prowadzi nas po wciąż nieodkrytym terenie, jakim jest obecność aniołów na ziemi. W swoim niezaprzeczalnym stylu otula bohaterów emocjami, wciąż dodając nowe wątki, bohaterów i zdarzenia, które wywołają w nas przeróżne uczucia. Czasami odniesiecie wrażenie, że nie macie pojęcia komu zaufać, co uznać za prawdę a co całkowicie wykluczyć. Bohaterowie staną się wam jeszcze bliżsi, równocześnie dostrzeżecie ich wady.

Łucja będzie miała sporo na głowie i często jej zachowanie będzie najbardziej wypełnione emocjami. Zarówno ona, jak i Adam będą musieli stawić czoła tym, którzy chcą między nimi namieszać. To czy ich uczucie przetrwa, będzie zależne od wielu nakładających się wątków, które uczynią lekturę ciekawą i porywającą.

Tym razem autorka ukazuje nie tylko miłość ponadczasową dwójki bohaterów, skupia się również na aspekcie rodzinnym, na wierze i objawieniu w dość nowocześnie ujętej formie. Akcja nie zwolni nawet na moment, historia nie straci na wyrazistości a uczucia i piękno wybuchną z ogromną siłą.

To książka dla każdego, kto wierzy w anioły, lub nie wierzy. Dla wszystkich dostrzegających piękno uczuć romantycznych, matczynych, rodzinnych. Niesamowita i niezwykle lekka i przyjemna powieść, która otuli nas puchem anielskich piór. Da odpocząć umysłom i rozgrzeje serca. To piękna i ujmująca historia o pięknie tym niewidocznym i tym nieoczywistym. Polecam każdemu.

 

Ocena

Tytuł: Saga czasu przemiany. Po drugiej stronie nieba.
Autor: Łucja Wilewska
Wydawca: Videograf
Liczba stron:240
ISBN:9788378356387

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *