Marta wśród książek,  Recenzje

W cieniu magnolii- Anna Płowiec

Czy utraconą miłość można odzyskać? Jak przekonać się, że nasze wybory to te właściwe i słuszne? Czy czas i odległość pomogą na chłodno ocenić każdą decyzję? Rozdarte serce, które waha się przed ostatecznym wyborem, iść za jego głosem czy stawić czoła racjonalnej myśli?

Alicja, studentka bibliotekoznawstwa, która uwikłana jest w związek z Leszkiem, który nie stroni od fizycznego wymierzania niechęci. W życiu kobiety pojawia się Janek, który jest przeciwieństwem narzeczonego Ali. Gdy dziewczyna musi dokonać wyboru i postawić na jednego z nich, nic nie wydaje się proste. Strach zwycięża, Janek wyjeżdża do Stanów, a kobieta wychodzi za mąż, na szczęście jej wybrankiem nie okazuje się Leszek, tylko kolega z roku. Los daje jej córkę, lecz szybko odbiera męża. Dwadzieścia lat później Alicja ponownie spotyka Janka. Jak potoczą się ich losy? Czy pierwsze uczucie odżyje i tych dwoje odnajdzie szczęście?

Jak już się znajdzie kogoś, z kim człowiek dobrze się czuję na sto procent, i temu komuś na tobie zależy, to warto zaryzykować i walczyć o takie uczucie, nawet jeśli są jakieś przeszkody

Dwutorowa akcja powieści wciąga od pierwszych stron i nie pozwala na nudę. Jak z innym elementami składowymi powieści poradziła sobie Anna Płowiec i czy jej debiut jest wart polecenia?

Dwie płaszczyzny czasowe przedstawiające jakże różne i podobne zarazem wydarzenia dwójki ludzi, których połączyło uczucie, są godne polecenia. Fabuła, choć miejscami przyśpiesza troszkę, spychając niektóre wątki w otchłań, sprawia, że godziny spędzone W cieniu magnolii nie będą czasem zmarnowanym.

Pierwsze miłości i zauroczenia głęboko zapadają w serce, długo się je wspomina, najczęściej z sentymentem, lecz czasami niestety i z bólem.

Debiutancka powieść Anny Płowiec otuli was magią wspomnień obejmujących Kraków lat 90. i zachwyci teraźniejszością. Uczucie, które musiało przejść wiele by odnaleźć właściwą ścieżkę do obu serc równocześnie. W cieniu magnolii to historia, która nie raz wywoła u czytelnika łzy i pełne bólu westchnienia. Ofiaruje nam chwile smutku, zadumy, ale i nadziei, miłości i wspomnień.

Ciekawa fabuła ubrana w lekki i niezwykle barwny styl sprawia, że powieść obyczajowa nie pozwala czytelnikowi na oderwanie się od niej choćby na chwilę. Świetnie wkomponowany klimat lat 90. i piękne opisy krakowskich uliczek tworzą świat, w którym bez trudu można się zatracić.

Została sama. W jej uszach nadal dźwięczały słowa „więcej mnie nie zobaczysz”. Patrzyła na szybko oddalającą się, wyprostowaną, barczystą sylwetkę. Czuła, że widzi go po raz ostatni, i modliła się, żeby tak nie było.

Powieściopisarka może poszczycić się dużą umiejętnością opisywania uczuć, ubierania w słowa tego, co niewidoczne dla oka, tego, co może zobaczyć tylko serce.

Bohaterów i ich losy możemy poznać w dwóch odsłonach i dzięki temu bardziej się wczuć w ich sytuacje i podejmowane decyzje. Są naturalni, popełniają błędy i próbują odmienić konsekwencje złych decyzji. Ich relacja pokazuje, że w każdych okolicznościach warto walczyć o miłość, podążać za głosem serca, a nie podszeptami innych ludzi.

W cieniu magnolii otoczy was przepięknym zapachem miłości, której niestraszny czas, otuli delikatnością i pięknem, sprawiając, że serce nie raz zazna mnóstwa emocji. To ciekawa i warta polecenia powieść, która przypadnie do gustu czytelnikom i miło wypełni czas. Piękna okładka i tajemnicze wnętrze pełne uczuć skradnie wam serca. Warto czekać z niecierpliwością na kolejne powieści spod pióra Anny Płowiec.

Ocena 

Tytuł: W cieniu magnolii
Autor: Anna Płowiec
Wydawca: Między słowami
Liczba stron:384
ISBN:9788324048458

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *