Marta wśród książek,  Recenzje

Elementals. Proroctwo cieni- Michelle Madow

Gdy musisz się przeprowadzić, całe twoje dotychczasowe życie staje na głowie. Zmiana domu, szkoły i przyjaciół może okazać się niezwykle ciężkim przeżyciem. Znalezienie nowych znajomych i odkrycie choćby niewielkiej radości z przeprowadzki może okazać się trudne, szczególnie gdy musisz walczyć z cieniami, przepowiednią i uczuciami do chłopaka, który jest zajęty.

Nicole nie za dobrze zniosła przeprowadzkę. Adaptacji w nowym miejscu nie ułatwia wszechobecne zimno i rewelacje na temat zdolności, które posiadają ludzie z jej nowej klasy. Nicole i jej nowi przyjaciele są czarownikami mogącymi czerpać siłę z energii, która ich otacza. Gdy udaje jej się powoli przyswoić nowe informacje i umiejętności, wszystko się komplikuje za sprawą przelatującej nad miastem komety. Losy Nicole, Blake’a, Kate, Chrisa i Daniele łączą się pod wpływem niecodziennego zjawiska. Cała piątka nabiera nowych umiejętności, które staną się przydatne w starciu ze złem. Kim stali się młodzi ludzie i jakie niebezpieczeństwo na nich czeka? Jaką tajemnice skrywa przeszłość dziewczyny, która połączyła całą grupę?

Już sam opis Proroctwa cieni absolutnie mnie urzekł. Liczyłam na świetną młodzieżówkę z elementami mitologii, którą kocham całym sercem. Czy dostałam to, czego oczekiwałam?

Jest lepiej, niż sądziłam. Książka od pierwszych stron wciąga świetnie skonstruowaną fabułą, która aż kipi od nawiązań do mitologii i greckich bogów. Zachwyca prostotą i płynnością. Niezwykle barwny styl i lekkość z niego bijąca zabierają czytelnika w podróż, która jest dopiero początkiem, ledwie zarysem całej historii. To bardzo zachęcająca opowieść, w której ogromną rolę zagrają przyjaźń, miłość i zaufanie.

Michelle Madow wykreowała świat, który w połączeniu z niebanalnymi postaciami i osadzeniem ich w mitologicznych klimatach tworzy coś porywającego i równocześnie dającego nadzieje na ciąg dalszy. Pierwszy tom zaciekawia, trzyma w napięciu i nie pozwala na nudę. Sporo się dzieje, dzięki czemu lektura jest niezwykle szybka i przyjemna.

Bohaterowie są naturalni, popełniają błędy, odczuwają strach i niepewność. Bawią do łez i budzą sympatię. Ich losy poznajemy z ciekawością, a dzięki różnorodności charakterów nie sposób ich nie polubić i nie zainteresować się ich dalszymi losami. Będą musieli zmierzyć się z przepowiednią, siłami zła, ale i z uczuciem, które rodzi się z ogromną siłą, jednak musi zostać stłumione.

Powieść Michelle Madow to intrygująca i magiczna opowieść, która przyciągnie miłośników mitologii i tych, którzy uwielbiają młodzieżówki. Napisana w pięknym i nietuzinkowym stylu, otacza czytelnika magią i urokiem, wciąga niczym wir i wyrzuca gdzieś pod koniec, zostawiając czytelnika z niedosytem, który zmienia się w pełne niecierpliwości oczekiwania na kolejne tomy.

Jestem pod wrażeniem historii, bohaterów i jakości. Całość współgra i daje przyjemność z czytania. Polecam pierwszą odsłonę serii Elementals. Czuje, że to dopiero początek czegoś o wiele lepszego.

 

Ocena 

Tytuł: Proroctwo cieni
Autor: Michelle Madow
Wydawca: Kobiece/ Young
Liczba stron:288
ISBN:9788365740380

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *