Dafciki wśród książek,  Recenzje

Mój wieloryb/ Cudowna wyspa dziadka- Benji Davis

Świat można odkrywać na miliony różnych sposobów. Gdy wyobraźnia nie ma ograniczeń, podróż przez kolejne elementy zdaje się nie mieć końca. Warto wykorzystać umiejętności dzieci, by wprowadzać do ich życia nowe zagadnienia.

Gdy mały Noi odnajduje na brzegu małego wieloryba, postanawia zabrać go do siebie i zaopiekować się nim jak tylko potrafi. Tylko gdzie trzymać takiego przyjaciela? Nie będzie mógł spać w twoim łóżku i nie zmieści się w wannie. Chłopiec wraz z tatą postanawiają wypłynąć na morze i odstawić wieloryba do rodziny. Jak zakończy się przygoda Noiego?

Benji Davis tworzy niezwykłą opowieść o potrzebie przyjaźni i opiekuńczości. Historia małego chłopca pokazuje, jak bardzo dziecko pragnie się z kimś zaprzyjaźnić i jak dobrym potrafi być opiekunem, wystarczy dać mu możliwość wyboru i ramię w ramię wyruszyć na poszukiwania przyjaciół.

Ta książka to niezwykle wzruszająca i piękna opowieść, w której dzieci odnajdą mnóstwo frajdy i wskazówek, jak ważne jest posiadanie przyjaciela i jak prosto odnaleźć w sobie pokłady empatii, nawet gdy jest się dzieckiem.

Piękne ilustracje wspomogą bezkresną dziecięcą wyobraźnię i zapewnią długie godziny pośród fal. Twarda oprawa, poręczny format i mnóstwo piękna w niezwykłej książce, dzięki której rodzice i ich pociechy poczują moc przyjaźni.

Gdy już zakochacie się w przepięknie kolorowych ilustracjach, zapragniecie więcej twórczości Benji’ego Davisa i sięgniecie po kolejny tytuł, który już okładką skradnie wasze serca, a sam środek zachwyci wasze pociechy feriom barw i tym jaką moc ma wyobraźnia. To od niej zależy, jak potoczą się wydarzenia na Cudownej wyspie dziadka.

Gdy Syd pewnego dnia odwiedza swojego dziadka, nigdzie nie może go znaleźć. Okazuje się, że w jego domu jest jeszcze miejsce, którego mały Syd nie zwiedził. Co skrywa strych i jak potoczy się piękny dzień pełen wrażeń?

Nie chce zdradzać całej fabuły książeczek, byście mogli sami wyruszyć w obie podróże, które w niezwykły sposób wprowadzą dziecko w jakże barwny i ciekawy świat, który ucieszy dzieci jeszcze bardziej, gdy będziemy im towarzyszyć.

Piękne, wzruszające i pouczające książeczki oraz te niezwykłe ilustracje to świetnie spędzony czas, który spodoba się ludziom bez względu na wiek. Zabierzcie swoje pociechy w podróż gdzie przyjaźń, wyobraźnia i wspólnie spędzony czas to szczęście, którego nic nie zastąpi.

 

Ocena 

Tytuł: Mój wieloryb/ Cudowna wyspa dziadka
Autor: Benji Davis
Wydawca: Znak
Liczba stron:32/32

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *